• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si i thone shqip?

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Me sa shikoj, nuk ke kuptuar gjë nga sa kam thënë deri tani, ose bën sikur s'kupton.
Thashë disa herë që, nuk mund të përdoren fjalë që janë jashtë fjalorit shqip (librit), por ti vazhdon akoma e i bie teneqesë tënde pa pushim..
Nuk jam e intonuar dhe nuk merrem me teneqe.
Ty te duhet te sjellesh cke shkruar qe te kapesh thelbin e asaj qe them , por ja qe sme ndjell me ky debat shterpe!
Rendesi ka qe u sqarova dhe kuptova se per cfare perplasje ti teneqet kaq fort.
Shume zhurme per asgje
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Definicioni po thua?
Zakonisht përdoret tek një person me autoritet i cili nuk nëpërkëmbet,nuk e ul veten.
Sa dinjitoze je nga 1 në 10 ti Zana?☺
 

Zana1

Braveheart
Definicioni po thua?
Zakonisht përdoret tek një person me autoritet i cili nuk nëpërkëmbet,nuk e ul veten.
Sa dinjitoze je nga 1 në 10 ti Zana?☺

BurimiN/definacionin , nga fjalori e kisha fjalen ? se vetem me nje fjale nuk jam e qarte, plotesisht.

Dinjitoze, e sinqerte ?

Pshm e di qe lidhet me karakterin pozitiv .. pshm kur themi qe : Rildi eshte djale i mire , ka dinjitet...e nenkuptoj si dicka pozitive qe ka te beje me karakterin, krenarine sinqeritetin , por qe thelle e thelle, nuk ja di taman thelbin .
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Përfshin shum vlera.Edhe sinqeriteti është diçka që të bën ta mbash kokën lart.
Kush di më shumë t'na iluminojë
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Kjo fjale qe kerkon kjo goca poshte ka nje vlere shume te madhe per njeriun dhe mbrohet me kushtetut. Porrrrrrrrrrrrr nuk jap shpjegim se kundershton prape se prape, keshtu qe nuk humb kohen.
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Kjo fjale qe kerkon kjo goca poshte ka nje vlere shume te madhe per njeriun dhe mbrohet me kushtetut. Porrrrrrrrrrrrr nuk jap shpjegim se kundershton prape se prape, keshtu qe nuk humb kohen.
Goca është lart,por duke qënë se fobia ose dashuria ju ka prekur gjithëve, e shihni kudo ,poshtë,lart,majtas,djathtas...
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Si thuhet ne gjuhen letrare: Nje person me 100 fytyra?

Ka ndonje te zgjuar, ndonje linguist te mire, se do populli.
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Goca është lart komentit tënd i cili shprehet se është poshtë.
Ti e paske mrapsh numrin e komenteve.387,386,385...
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Dignus - prejardhja nga Latinishtia, pershtatur ne shume gjuhe.

Dinjitet ne shqip perdoret ne dy forma :

1.Teresia e vlerave morale te nje njeriu apo nje grupi njerezish. Nderi , krenaria,etj
Vetedija qe ka njeriu per vlerat e per te drejtat e tij ne shoqeri dhe nderimi i vetvetes.

2.Cilësia e mirë a vlera e lartë e diçkaje që e bën atë të çmohet. Me dinjitet artistik. Vepër plot dinjitet.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Si thuhet ne gjuhen letrare: Nje person me 100 fytyra?

Ka ndonje te zgjuar, ndonje linguist te mire, se do populli.
Nje fjale qe do e pershkuante do ishte psh :KAMELEON!
Nderkohe qe per kete ke shume fjale , por varet nga konteksti qe e perdor por ja disa terma

Hipokrit, i lige, intrigant, e te tjera te ketij lemi.
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Nje fjale qe do e pershkuante do ishte psh :KAMELEON!
Nderkohe qe per kete ke shume fjale , por varet nga konteksti qe e perdor por ja disa terma

Hipokrit, i lige, intrigant, e te tjera te ketij lemi.
Un do ta përshkruaja me një fjalë: Didi.
Ai është Did. Aaaah sa bukur.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Un do ta përshkruaja me një fjalë: Didi.
Ai është Did. Aaaah sa bukur.
Cdo gje eshte relative dhe ceshtje interpretimi...
ti sheh Didin, Didi mund te shoh ty ....e kshu eshte edhe me bukur , kur kupton se bota eshte kaq e larmishme!
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Un do ta përshkruaja me një fjalë: Didi.
Ai është Did. Aaaah sa bukur.
As dallimin mes femrave dhe mashkujve ste paskan mesuar.
Jam femer, modifikoje dhe beje ne gjinin femerore. Perdori pak me mire lidhezat, gjithmon e ke patur ate manin
per te mar fjalet qe perdorin te tjeret. As fjalor tendin ske.

Mon, e kam fjalen per DDI, si perkthehet?
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Kush tha të kundërtën.
Unë nuk shoh Didin,unë shoh një kufomë që ngado unë debatoja ndërhynte si hije.
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
As dallimin mes femrave dhe mashkujve ste paskan mesuar.
Jam femer, modifikoje dhe beje ne gjinin femerore. Perdori pak me mire lidhezat, gjithmon e ke patur ate manin
per te mar fjalet qe perdorin te tjeret. As fjalor tendin ske.

Mon, e kam fjalen per DDI, si perkthehet?
Je tepër e varfër në mëndje.Ai është did,sepse supozohet që do të përdoret tek cilido si pjesë e fjalorit.Jo se po ta them ty.Je për të qar hallin.E kuptoj që e ke këtë dëshirën e madhe për të qënë did,si 100fytyrshe e cila ndërhyn kudo,por duro ,duro ,kur të vij rradha.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Shume faleminderit, e meriton nje 4+ sepse je sforcuar aq shume per te shkruajtur 4 rreshta fjali.
Rradha me mua sdo te vi ndonjehere sepse nuk di te thuresh nje fjali.
Shendet tani, se me dalin femijet e mi!
 
Top