Si quhet nje mashkull qe perfiton nga nje femer dhe anasjelltas.

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo
Mashkulli që ka respekt për veten nuk i thotë një femra: nuk kam.
Femra që ka respekt për veten nuk i thotë kurrë një mashkulli: më jep.

Në të dyja rastet si mashkulli dhe femra kur përfitojnë nga njëri - tjetri kanë mungesë vlerash në veten e tyre.

Për femrat nuk i vë shumë faj se janë meshkujt në përgjithësi që paguajnë për t'i bërë për vete dhe t'i mbajnë ato mgjths Dashuria nuk blihet, por gjëja më e shëmtuar është kur mashkulli mashtron për përfitime dhe këta quhen mashtruesa klasik. Më të ndershëm mund të quhen zhigolot të cilët femrat i paguajnë me dëshirë sesa këta Përfitues-mashtruesa. Kjo është shprehja brenda etikës se ka dhe fjalë më të rënda për këta lloj meshkujsh!

Keto jane disa nga prgj qe kam lexuar neper komentet e bera ne lidhje me kete teme.

Ju si mendoni?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Neser respektohen dy rrjeshtat e pare te temes,pastaj jemi ok.
Versionet e shemtuar te perfitimeve, jane tashme nje sharlatizem qe ndeshet cdo dite.
Por mendoj qe lidhje te tilla pervec se degradojne,perfundojne ne nje regres psikollogjik ne krejt sensin e tyre.
Cdo qenie ,qe mundohet te perfitoje nga nje nje qenie tjeter ne forme jo te ndershme,eshte per mjerim ,kerkon ndihme dhe jo paragjykim.
Por a ja dalim dot te mos i gjykojme apo ti ndihmojme?!
Pergjethsisht jo,sepse keto jane veti te kamufluar ne formen se si ne zgjedhim te jetojme.
Qe t`jem e sinqerte duke qene se femra eshte e shtypur ne nje fare forme ne kohe,mund te kuptoj shpesh formen e nje mashtrimi perfitimi ekonomik.
Nje mashkull me eshte i nevertishem ama.
 
  • Më pëlqen
Reactions: D.

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Kushdo prej gjnive qe kerkon te perfitoje tregon mungese te theksuar te karkterit, tregon dobesi ne shpirt dhe nje mendesi te ndyre.

Adhuroj njrezit qe bejne mire por edhe urrej ata mosmirenjohesit..........(Kam plot tre breza per ta nxjerre kete konkluzion.)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Mos quhen mashtrusa/perfituesa? 😁
 
Gjithmone ka ba maksimumin qe ti tregoj qe aq kam aq po te jap
Per vete mbahet zemra mal kur e dashura mban dhurate cado te jete
 

Lauri

Anunnak
Kap njërin e përplase për tjetrin.
Mashkulli u bë nga balta, femra nga mashkulli..🤷
Tek pislliku e kanë origjinën të dy...

IMG_20220128_210326.jpg
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Mashkulli quhet perfitus , kurse femra quhet shfrytzuse lol
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Brenda këtyre kategorive ka nënkategori:
1. Meshkujt bashkmoshatarë apo me moshë më të vegjël se femrat nga të cilat përfitojnë. Kjo kategori meshkujsh quhen kopuk 😁
2. Meshkujt me moshë më të madhe se femrat nga të cilat përfitojnë apo burrat e martuar, burra me fëmijë, etj... Kjo kategori quhen langaraq.
3. Femrat me moshë më të madhe me meshkujt nga të cilët përfitojnë, gra të martuara, gra me fëmijë, etj... Kjo kategori quhen baxhella.
4. Bashkmoshatare apo me moshë më të vogël me meshkujt nga të cilët përfitojnë. Kjo kategori quhen: Hallall t'a boft Zoti 😁
 

Raniaa

E urrej padrejtesine#
Nuk ka faj njeri, sepse si gjeti beri!
Gjithkush ti hape syte mire te mbroje veten.
Nuk shaj dhe urrej askend.
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Mashkulli qe perfiton e mashtron nje femer quhet kokrra legeni kokrra maskarait
Kurse femra eshte kokrra shakes e qelbesires
 
Top