• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si sot e nje kohe...

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Si sot e nje kohe...

Nuk ndodhi sot e nje kohe.
Ndodhi sot e pike.
Sot vdiq Fidel Castro.


Asnje revolucionar i vertete nuk vdes kot
:)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Chad Hurley, Steve Chen e Jewed Karim dita kur 3-ish punjonjes te Pay Pal themeluan Youtube me 15 shkurt 2005
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Me 1962 pikerisht me 5 gusht, vdiq ajo me zerin me sexy qe kendoi " happy birthday Mr. President"
Besoj e dini kush.
 

Katara

Antarë i Respektuar
1963- Qindra mijëra njerëz u mblodhën në Uashington, në një miting për të drejtat civile, në përfundim të një marshimi njëditësh. Marshimin e kryesonte veprimtari i të drejtave civile Martin Luther King.

Gjatë ditës komitetet e pjesëmarrësve në marshim u takuan me anëtarë të kongresit dhe udhëheqës qeveritarë dhe u kërkuan atyre të flisnin kundër dallimit racial dhe të mbështetnin përpjekjet për të drejta të barabarta. Mitingu mori tonin e një fushate, kur Martin Luther King mbajti nga shkallët e përmendores së Linkolnit atë që u bë i njohur si fjalimi “Unë kam një ëndërr”. Marshimi u dha energji udhëheqësve të të drejtave civile dhe ndihmoi për ta bindur presidentin John Kennedy të përdorë pushtetin e qeverisë federale për t’iu kundërvënë padrejtësive raciale në Shtetet e Bashkuara. Brenda disa vjetësh Kongresi do të miratonte disa nga ligjet më të rëndësishme për të drejtat civile në historinë amerikane.
 

Passion

Banned
Si sot
Greqia feston diten e pavaresise te clen e shpalli me 25 Mars 1821
1999 – Vdiq Glen Siborg, fitues i çmimit Nobel dhe një nga udhëheqësit e grupit për zhvillimin e projektit të bombës atomike.
 

Tema te Ngjashme

Top