• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si te perdorim piastren

Tuana

Nada é por acaso!


Piastra e flokeve eshte nje nga miqte me te mire te femrave, qe zakonisht e urrejne modelin e tyre natyral. Natyrisht duhet te dini se si ta perdorni ne menyren e duhur, qe te evitoni djegien e flokeve apo te gjeni floket tuaja te ngjitura ne piastren e nxehte.

Parukieret sugjerojne qe te perdorni gjithnje produkte mbrojtese. Nje investim i vogel fillestar per nje piaster te re, do te thote floke te bukur, te buta sic i keni deshiruar gjithmone dhe jo te djegur.

Eshte menyra me e lehte per te pasur floke te drejte dhe te bute. Gjeja me problematike eshte se piastra perdoret shume here ne floke te lagesht dhe kjo eshte gjeja me e gabuar sepse rrezikoni te digjni floket dhe i pengoni te riparohen.

Ato duhen drejtuar kur te jene teresisht te thata. Po ashtu e rendesishme eshte te vendosni nje produkt mbrojtes qe krijon nje membrane te holle ne floke dhe eviton demtimin e flokeve.

Edhe pse piastrat me te fundit veshtire se krijojne probleme, ne ju keshillojme te mos i perdorni cdo dite, sepse temperatura e nxehte i demton floket qe ne rrenje.

Kujdes ne piastrat qe kane temperature te kontrollueshme, nese keni shume floke dhe te dendur temperatura te jete maksimale, ndersa ato qe i kane floket e holla duhet te perdorin temperature me te ulet.

Nder piastrat me te mira ne bote dhe me te shitura eshte piastra 'ghd', marke e dashur edhe nga yjet. Piastrat e kesaj firme qeramike jane nga me te shiturat dhe pavaresisht imitimeve aro mbeten gjithmone ne krye. Imagjinoni qe ato perdoren nga Gyneth Paltrow, Madonna dhe Lady Gaga./info/
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Si te perdorim piastren

Ah kjo piastra qe i mer ne qaf vajzat.

Eshte gjynah te shikosh femer tullace, pasi qe ka pasur nje floke te bukur edhe nqs ishte cik i fryre, apo me onde, dhe jo i drejte fare ( sikur e ka lepire lopa:p)>

Mesoni te regulloni floket sic i keni te drejta ose me onde, se sa te beheni te varura nga piastra.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Si te perdorim piastren

Une e du fort piastren time...ti le floket aq te buta dhe aq me shkelqim sa edhe me tharese kur i kam kref s'ka dhene te njejtin efekt.
Se perdor kurre ne floke te lagur se do me ore te tera ti drejtosh pastaj se i bie qe piastra te perdoret edhe si tharese per ti thare floket edhe si piaster per ti drejtuar.
Nuk e perdor per dite se floku po u drejtua e mban formen e tij dhe s'ka nevoje per tu drejtuar per dite...vetem nqfse i lan floket per dite atehere po qe eshte e nevojshme, gje qe s'ndodh me mua.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Si te perdorim piastren

Se pse cent-i i ve like temes per piaster se mora vesh kurre lol
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Si te perdorim piastren

e lexova ne fillim 'si te perdorim pistoleten'
cfare zhgenjimi LOL

piastren s'e perdor
 
Titulli: Si te perdorim piastren

Une a kam perdor nga 2007 kur kam pas floket e gjate
por tani se perdor me, meduket se pjastra te rrezo flokun!
 
Titulli: Si te perdorim piastren

Moooos çmu desh qe e lexova lol
Ca pate shoqe, shprehu :zenke:
pse ti se ke perdor per ato zhelet e tua ? lol
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Pe: Si te perdorim piastren

Un e perdor pothuajse 1 he ne 2 ose 3 dit... nuk rri dot pa e perdor, nuk ndihem rehat :D
ose perndrryshe i lej te thahen vet me cik shkum dhe bohen kacurrela pa problem fare... por dukem si bebe
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si te perdorim piastren

Une di nje menyre mjaft efikase
1 Merrni pjastren nxehini bejeni zjarr saqe dhe vet luciferi ta kete zili
2 nderkohe qe pjastra nxehet merrni nje gur fresibel dhe hapni skalpin
3 futini nje te pjastruar trurit edhe hajd shnet
po lat nam mi goca spo dime qysh ju ka bere plaka seriozisht nese do te shohesh nje vajze qysh eshte realisht sot shko e shikoje kur ta pjelli e ema se po u rrit e filloi te eci ehe vari lesht asaj muhabeti
 
Top