• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si të zhdukim mallkimin nga jeta jonë!

Njerëzit janë gjithmonë të íntríguar nga elementët e errèt dhe místèriòzë të botës përreth nesh. Mállkímet dhe ndikimet e kèqíja në jetën tonë janë diçka që nuk e evítojmë dot, por mos u shqètèsòni – ka hapa që mùnd të ndërmerrni për të mbròjtur veten.
Për të kuptuar se si funksionojnë mállkímet në jetën tonë, së pari duhet të kuptoni energjinë universale.
Energjia e Universit, është energjia që lëviz midis nesh dhe që transmetohet nga njerëzit që na rrethojnë.
Kjo është ajo që na lidh me njëri-tjetrin, por edhe me natyrën. Për më tepër, është ajo që na mban në kontakt me veten tonë.
Kur kjo energji e jetës është e ekuilibruar dhe funksionon pozitivisht në jetën tonë, ajo mùnd të na lejojë të jemi vërtet të suksesshëm dhe të kemi një të ardhme të begatë.
Sidoqoftë, në të njëjtën kohë, kur kjo energji është e drejtuar në një drejtim nègátiv, ajo mùnd të shkáktojë faktin që e ardhmja jonë të shkojë shumë kèq.
Kur na bëjnë mágjí ose na mállkòjnë, jeta jonë shkon tèrs dhe ndonjëherë ndíkon shumë edhe në shëndetin fizik që kemi.
Kur dikush ju mállkòn, çdo gjë në jetën tuaj fillon të eci vetëm tèrs dhe ju nuk keni asnjë të ardhme pozitive në jetën tuaj.

Të gjithë ne kërkojmë që t’i shtojmë sa më shumë energji pozitive jetës tonë, por janë një kategori e madhe njerëzish që na kanë zíli dhe që tèntòjnë të gjitha mënyrat për ta na i príshùr ëndrrat tona apo për të na e shkátèrrùar energjinë tonë pozitive.
Nëse dikush drejton drejtpërdrejt energjinë nègátive drejt jush, duke dashur të të bëjë kèq, kjo mùnd të sjellë “fat të kèq” në jetën tuaj.
Dhe për këtë arsye shumica prej nesh themi: “Jemi prèkùr nga syri i kèq”.
Nëse filloni të vini re shenja të energjisë nègátive në jetën tuaj, duke përfshírè shqètësime shëndetësore, shèrre në familje, pròbleme të shumta në punë, ndjenja ánkthí, strèsi ose dèprèsiòni, ose vèshtírësi në marrëdhëniet tuaja, atëherë është koha të bëni diçka për këtë.
Çelësi për të çlírùar jetën tuaj nga një mállkím është të dèbòni energjinë nègátíve nga jeta juaj.
Këtu janë disa mënyra efektive për të çlírùar veten nga mállkímet.
MENYRA NR.1: Ndízni një qíri të bardhë çdo natë:

Një nga metodat më të mira dhe fatsjellëse për t’i sjellë sa më shumë energji pozitive jetës tuaj është metoda e ndèzjès së një qíríu të bardhë. Ai símbòlizon páqen dhe mirësinë në jetën tuaj.
Sa herë që të ndíeni që jeni të prèkur nga syri i kèq, para se të flini, ndízni një qíri të bardhë dhe lëreni të dígjèt gjithë natës.
Pasi ta keni ndèzur thoni:
“Univers afro mirësinë në jetën time dhe fòrco pozitivitetin tim. Unë besoj tek ty. Lárgojë syrin e kèq dhe mállkímin nga jeta ime. Unë besoj!”.
MENYRA NR.2: Tregoni sa më shumë dashuri në jetën tuaj:

Edhe pse mùnd të jesh e prèkur nga syri i kèq dhe gjërat nuk po shkojnë mirë në jetën tuaj, ju duhet të dhuroni sa më shumë dashuri dhe të qùani sa më shumë qetësinë e shpirtit tuaj.
Mos hárroni që nuk jeni kùrrë vetëm dhe Universi ju ndihmon çdo çast të jetës tuaj, ndáj dhe ti qùaj qetësinë dhe Universi do të të fshíjë çdo dhímbje dhe mállkím nga jeta juaj.
MENYRA NR.3: Mbani shtëpinë në rregull dhe të pastër:
Nëse keni rrèmùjë në shtëpinë tuaj, kjo mùnd të ndálòjë hyrjen e energjisë pozitive në jetën tuaj.
Për ta ndáluar këtë, ju duhet ta keni çdi ditë shtëpinë të rregulluar dhe të pastër dhe kështu do të bllòkòhet energjia nègátive dhe ajo do të lárgòhet nga jeta juaj.
Gjeni kohë për të elímínuár sendet që nuk i përdorni më. Mbani nga një objekt fatsjellës në çdo dhomë dhe nëse i keni mùndësitë mbani sa më shumë lule, pasi ato símbòlizojnë lumturinë, prosperitetin dhe do të fusín shumë fat në familjen tuaj.
Media news
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kush e ndez 1 qiri tbardhe ktu :?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ndize ti per mua se ke besim te forte e ben me efekt 😆

Une ndezi qiri vetem kur skemi rryme dhe me kap nervoza :lol:

Po per ty e ndezi nje zjarr me ca dru, e tfryj :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
@Nicktjeter Une s'kam t'beje asgje me henen. S'me duhet drita e henes kur drite je ti ne ato momente :p

(@NeVertiti mos xhelozo, se paciente e kom lool )
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mua me duket vetja si hebre te furra me drunj 😆
A cdo hac mish ti,e sigurove dimrin lol

Nuk e ha edhe lloj lloj mishi une :p Je me fat, urime e nderuar lol

@MaYaDa mos lexo ksi artikuj ti se tutesh naten tani
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Si te piqet te gjithe isoj behen 😆

Jo te gjithe, sidomos nese mishi s'eshte i fresket por bajat, piqe sa tdush lol ska shije tnjejte
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Endrra

VIP
Nuk jan dhe aq genjeshtra jo se ka njerez qe te duan te keqen sa te duash
Nuk i besoja as une derisa ne nje moment mu desh te shihja dicka te ngjashme
Nejse une skam besuar kurre dhe vec Zoti di per mua .. mire a keq qofte ... cuditerisht ato qe besonin u ndodhnin ksi gjerash 🙄
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nejse une skam besuar kurre dhe vec Zoti di per mua .. mire a keq qofte ... cuditerisht ato qe besonin u ndodhnin ksi gjerash 🙄

Mallkimi ekziston tek 3 fete monoteiste :D Pa dashur t'futem nteme religjioni sepse ka tema te tilla plot. Une njoh jo dhjetera por qindra raste. Pertej shakase, kjo mesele s'do shaka por nforum, po e mbeshtjellim me cope mishi nganjehere sa per te thyer monotonine e pandemise :p
 

Endrra

VIP
Mallkimi ekziston tek 3 fete monoteiste :D Pa dashur t'futem nteme religjioni sepse ka tema te tilla plot. Une njoh jo dhjetera por qindra raste. Pertej shakase, kjo mesele s'do shaka por nforum, po e mbeshtjellim me cope mishi nganjehere sa per te thyer monotonine e pandemise :p
Mallkimi edhe ndoll por eshte Sakrileg.. ke bjerr shpirtin.
Mos i bej kujt ate qe sdo te te bej kush ..kaq.
Ndersa .. fallxhoret.. filxhan apo ku di une ktu nuskat jane rreptesisht te ndaluara ne fene katolike.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
I ke te ndaluara edhe ne Islam por nuk do tthote dhe nuk e mohojme ekzistencen e tyre dhe as nuk e lejojme veprimtarine e tyre pa baze fetare.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
@Endrra kur punoja ne nje xhami, shihja njerez kur vinin per ilaq, flisnin gjuhe te huaja nen ndikimin e magjise, nuk dinin asnje shkronje kur ishin ne gjendje normale.

Eshte vetem nje detaj nga detajet e gjerat e shumta qe ndodhin e shkenca as qe din ti komentoje apo sqaroje.

Zoti na ruajt
 

Endrra

VIP
@Endrra kur punoja ne nje xhami, shihja njerez kur vinin per ilaq, flisnin gjuhe te huaja nen ndikimin e magjise, nuk dinin asnje shkronje kur ishin ne gjendje normale.

Eshte vetem nje detaj nga detajet e gjerat e shumta qe ndodhin e shkenca as qe din ti komentoje apo sqaroje.

Zoti na ruajt
Asgje sbesoj nga kto .. gjuhe te huaja kur si kupton.. do thote kane shqetesime mendore .. por te tjerat i di ai lart.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
@Endrra kur punoja ne nje xhami, shihja njerez kur vinin per ilaq, flisnin gjuhe te huaja nen ndikimin e magjise, nuk dinin asnje shkronje kur ishin ne gjendje normale.

Eshte vetem nje detaj nga detajet e gjerat e shumta qe ndodhin e shkenca as qe din ti komentoje apo sqaroje.

Zoti na ruajt
Para se te beheshim katolik praktikant me coi mami te njera ne Lac.
Ia kish mbush mendjen halla. Co gocen atje se e vogel e pafajshme dhe do shohe Zojen e bekuar.
Coji ca gjera fshati dhe ne mos ate do shohe engjellin.
Vajtem ne dhe me mbuloi kjo me i gje,kujdesss tha po pe nje drite te zeze po vjen djalli me thirr dhe do te zgjoj,nese sheh i drite te bardhe po te vjen engjelli.
Peshtyu kjo ca here filloi te llomotiste dhe une spashe asgje.
U zhgenjeva :(
Nuk u ndjeva femi i vecante qe nuk shihte engjellin 😭
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Asgje sbesoj nga kto .. gjuhe te huaja kur si kupton.. do thote kane shqetesime mendore .. por te tjerat i di ai lart.

Si mendon shqetesime mendore? Flet perfekt, rrjedhshem ta zeme gjuhe hebreje, pa mesuar asnje dite as nje shkronje ate gjuhe. Flet per gjera qe vetem ti i ke dite, askujt s'ja ke tregu, rastesi ? :D
 

Endrra

VIP
Si mendon shqetesime mendore? Flet perfekt, rrjedhshem ta zeme gjuhe hebreje, pa mesuar asnje dite as nje shkronje ate gjuhe. Flet per gjera qe vetem ti i ke dite, askujt s'ja ke tregu, rastesi ? :D
A flet hebreshe ti ?
Kemi pas zingarot qe shikonin doren.. nga 30 pyetje qe benin nje do ja qellonin .. e kshu kshu
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Para se te beheshim katolik praktikant me coi mami te njera ne Lac.
Ia kish mbush mendjen halla. Co gocen atje se e vogel e pafajshme dhe do shohe Zojen e bekuar.
Coji ca gjera fshati dhe ne mos ate do shohe engjellin.
Vajtem ne dhe me mbuloi kjo me i gje,kujdesss tha po pe nje drite te zeze po vjen djalli me thirr dhe do te zgjoj,nese sheh i drite te bardhe po te vjen engjelli.
Peshtyu kjo ca here filloi te llomotiste dhe une spashe asgje.
U zhgenjeva :(
Nuk u ndjeva femi i vecante qe nuk shihte engjellin 😭

Nick, njerezit si kjo, tek ne quhen plumbtore, shkrijne plumb e shume menyra tjera te ngjajshme si kjo. Te gjitha jane te ndaluara ne Islam, madje jane te rrezikshme. Sepse personi qe kryen kete metode, eshte bashkpunetor me boten e xhineve, vegel e tyre.

Fakteqesisht, eshte mbushur Kosova me te tille, si puna e atij Burdushit, i moren nqaf popullin duke ju marr lek.
 
Private conversations
Help Users
    Top