• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë

Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë, ja receta që jepte dramaturgu Plaut


Dihet se në aspektin e moralit romakët ishin përgjithësisht liberalë, me burrat shumë ekspertë në artin e “gjuajtjes” së femrave. Nëse të rejat qenë të martuara ishin absolutisht të paprekshme dhe s’mund të josheshin, por me prostitutat dhe skllavet e çliruara, mund të kënaqeshe duke shfaqur të gjitha “teknikat e gjuetisë ndaj femrës”, në mënyra nga ato të rafinuara tek ato më vulgaret.

Tek “Asinaria”, veprat e dramaturgut të madh romak Plauti, që jetoi në shekullin III Para Krishtit, ekziston një “listë” zbavitëse e “metodave të vardisjes” të preferuara nga romakët e asaj kohe, disa prej të cilave qenë të çuditshme, por me sa duket tepër të vlefshme. Ndër më interesantet, ishte ajo e kollitjes dhe nxjerrjes jashtë të gjuhës në drejtim të vajzës që dëshirohej, dhe fshirja e hundës pas një teshtime me anën e pasme të dorës (?!), duke e shfrytëzuar këtë rast për t’i dërguar një vajze një puthje romantike./bota.al
 

Marla

Marla is back!
Titulli: Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë

Sa metoda primitive o zot :p

Ka lezet tani gjujtja me ta hongsha ma hongsh lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë

lol tashti kapen flok me flok :p
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë

Fshi qyrret jepi doren pastaj..mmmmm seksi
 
Titulli: Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë

nxjerrjes jashtë të gjuhës në drejtim të vajzës që dëshirohej, dhe fshirja e hundës pas një teshtime me anën e pasme të dorës (?!), duke e shfrytëzuar këtë rast për t’i dërguar një vajze një puthje romantike.
Seriozisht...!!! lol
 

Milanisti

Larguar ✌👋
Titulli: Si të “zihej“ një e dashur në Romën e Lashtë

Interesante,me nje nxjerrje gjuhe,e zije tjetren.sa jane veshtiresuar teknikat e gjuetis tani :(
 
Top