• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar

Mund ti perserisesh nese i ke sjelle vet dhe nese nuk perton natyrisht.Ne asnje moment nuk pretendova qe mund te jete e vertete. E kam shkruar edhe me larte se eshte nje teori qe ja vlene te lexohet dhe te mirret parasyshe, perderisa nuk kemi nje teori rreth se ciles ekziston pajtueshmeri e pegjithshme.Nese duhet te ekzistoj nje renditje atehere pyetje qe i prine kesaj larte eshte: kush e krijoi zotin?Nese e ke lexuar me kujdes teorine e Sitchin, aty nuk behet fjale per krijimin e universit por vetem per krijimin e njeriut. Prandaj eshte mire qe diskutimi te reduktohet vetem ne kete pike dhe te mos mjegullohet akoma me shume.Jo, une nuk e shoh keshtu. Secili anetar eshte i lire te hap cfaredo teme qe te deshiroje perderisa nuk ben shkelje te regulloreve te forumit. Prandaj edhe une e hapa kete teme ne te cilen mund te diskutojme pa qene e nevojshme qe te kemi ndonje kualifikim superior.
A po e don edhe një torte me krem?
Ti po kujton që unë jam në gjendje të
mbaj mendt të gjitha gjërat që kam diskutuar
prej 2008?
Të thash se kërkimi nuk punon, apo dëshiron ndonjë
përkthim në ndonjë gjuhë tjeter?
Si dhe disa herë postimet kanë humbur.....
Kërko vëlla vet, nëse gjen, gjen, nëse jo s'kam ç'të bëj!


Unë nuk thash se Sitchin foli për krijimin e Universit,
por pyetja lind vetvetiu, kur flitet për krijim
nuk mundesh të flasësh për krijimin e jetës dhe njeriut,
pa e prekur edhe krijimin e materies dhe Universit.

Ai flet se ata neve na krijuan, ndërsa asnjë fjalë kush
i krijoi ata?

Kam thënë disa herë në tema të ndryshme,
se vetëkrijimin e jetës e anuloj, përshkak të shumë fakteve
që flasin se qeniet janë të krijuara, por jo nga alienët.
Jeta është aq e përsosur sa që një vetëkrijim do të ishte
i pamundshëm.

Nëse materia ka aftësi të njëjta krijuese në tërë Unviersin,
atëherë edhe njeriu do të ishte vetëkrijuar, s'ikurse janë
krijuar alienët.
Nëse dikush apo diçka i ka krijuar alienët, atëherë Ai do të
na kishte krijuarë edhe ne.

Se jeta është e programuar, vetëm leje xhizën pakëz le të prishet,
dhe nuk do të vonon deri sa të paraqiten krimbat e parë.
S'ka nevojë të vijnë alienët.


Sidoqoftë, siç thash edhe më lartë, kjo teori është si fluska sapuni...
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
"Pertej mendjes se Zotit"

Nqs deshironi te hapni dritare te reja ne horizontin tuaj, ju rakomandoj nja dy libra: "Libri i humbur i Zotit Enki" me autor Zecheria Stichin, ku i riferohet perkthimeve te shkrimeve antike sumere ne pllaka argjili e shkrime ne pllaka guri .
Dhe "Pertej mendjes se Zotit" me autor Alessio e Alessandro de Angjelis, ku merr per baze me teper shkrimet e librave antik.

 

ricky_ch

******
Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

O Laur,

akoma bullshit po na sjell?

Të kam pasë thënë, s'ikur të kishin aq info (dituri) rreth
DNA-së, së pari do të ndryshonin DNA-në e vet,
të mos duken aq të shëmtuar, e pastaj të përmiresojnë
majmunët. Njese, sinqerisht më pëlqejnë majmunët...
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

Lereni Zotin per tek nenforumi i fese. Ketu eshte nenforumi i shkences.

hajduti
 

Marla

COVID-19
Vendndodhja
Kine
Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

Teori utopike e pavertetuar mgjate subjekt i bukur filmi te stilit Don Brown.
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

Teori utopike e pavertetuar mgjate subjekt i bukur filmi te stilit Don Brown.
Nuk jane fantazi te nxjerra prane nje tavoline duke shkruar nje roman, si Don Brown. Por rezultat i disa dekadash studime realiste, arkeologji e studime librash.
 
Last edited by a moderator:

Marla

COVID-19
Vendndodhja
Kine
Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

Une i besoj shkences se vertetuar per sa kohe ska vertetime ngelet vetem teori pa baze.
 

LoSsT

VIP
Titulli: Sitchin: kështu alienët mund t'a kenë krijuar njeriun e parë

Laur, postimet jashte teme, midis teje dhe loverboyt shkuan ne kosh dhe edituan, (fshi) pjesa qe ska lidhje me subjektin dhe u la vetem ajo qe ke replikuar me marlen me qe i ke brenda po te njejtit postim per te mos humbur rrjedhen e diskutimit, sa per postimin nr 22 te sygjeroj ta hapesh si teme te re para se ta dergoj ne kosh, e ke gati merre copy nga ketu sepse subjekti eshte tjeter.

Me t`mira.
 
Top