• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Sot Inter-Barcelona

redi-

Anëtar i Respektuar
Takimi i sotem Inter - Barcela per Ligen e kampioneve paraqe nje sfide interesante .
Ne qender te vemendjes eshte dueli Ibrahimovic dhe Eto qe kete sezon nderruan skuadrat por edhe Maksuell e Mota.
Mediat italiane permendin nje tjeter fakt interesat pasi paraqesin si ish edhe trajnerin e inter Murinjo.
Mesohet se portugezi e nisi karrieren si perkthyes i te madhit Bobi Robson te barcelona pra 15 viteve duke qendruar edhe nje vit me pas nen drejtimin e Van Galit.
 

2ak2009

Antar Aktiv
fitore e BARCELONES.ne arenen nderkombetare Interi gjithnje ka deshtuar edhe kete vit them se do i ndodhe e njejta gje
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Forca Barcelonaa!!Andale:D:D
Parashikohet masakrimi i interit x te tere interistet ..LOLLOL...:p
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Nje rezultat i mundshem?! 4-1 per Interin. Forca INTER :D
Interi 4 gola kunder Barcelones ska per ti shenu as ne 14 ndeshje, sonte 1 ose asnji s'do ta shenoj, 3 do ti psoj.

Nje barazim mes gjiganteve :dance:
Ktu kemi vetem nje gjigand, ate klub qe çdo kupe e super kupe po ben per vete.
Ndersa emri i ekipit vendas ne nje finale te championsit per her te fundit ka figuruar ne vitin 1972
 

Kejla

Anëtar Aktiv
urrej interin me pelqen Eto
me pelqen barcelona urrej Ibrahimovic
sonte jam me Barcen , mesi eshte fantastik ( mgjs jo shume i bukur ) e kam pare ne nje ndeshje ku e rrezuan dy lojtare dhe ky u ngrit perseri ne moment dhe u mori edhe topin , ka "grinta da vendere" si thone italjanet .
Por gjithsesi C. Ronaldo eshte shume i mire , i pate dy golat e mbreme???:) me falni qe dola jashte temes por ai me pelcen me te vertete:)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Interi 4 gola kunder Barcelones ska per ti shenu as ne 14 ndeshje, sonte 1 ose asnji s'do ta shenoj, 3 do ti psoj.

Ktu kemi vetem nje gjigand, ate klub qe çdo kupe e super kupe po ben per vete.
Ndersa emri i ekipit vendas ne nje finale te championsit per her te fundit ka figuruar ne vitin 1972
Gjithsesi se edhe Interi si Barcelona munde te futen ne mesin e top 10 gjiganteve te futbollit Europian, perkunder asaj se une mbetem fans i Real Madridit. :gjujpeshk: Gjithsesi ndeshja e mbremshme e tregoi kete. :gjujpeshk:
 

RBD

Antarë
sonte ka per te fituar interi 4 me 1 una besoj se interi e merr champions league ke te vit shifeni :kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::kallash::blla:
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Gjithsesi se edhe Interi si Barcelona munde te futen ne mesin e top 10 gjiganteve te futbollit Europian, perkunder asaj se une mbetem fans i Real Madridit. :gjujpeshk: Gjithsesi ndeshja e mbremshme e tregoi kete. :gjujpeshk:
Ndeshja e mbremshme tregoi se pa mar parasysh kush luan kunder Barcelones, nje gje eshte e sigurt, ata qe barazojne me katalanasit festojne e gezojne, sepse t'i mposhtesh kampionet e Spanjes dhe Evropes tani me mbetet nje enderr qe rrall kujt i behet realitet.
Sidoqoft ndeshja kunder Interit nuk ishte kurrfar suksesi per Barcelonen, edhepse zotruan gjithqka kunder italianve ne fushen e ktyre te fundit, nuk ben gjene me kryesore, ate qe te jep 3 pike, nuk shenuan.
 

METi

-=EdoLorEli=-
Interi është kritikuar nga i gjithë shtypi Europian për lojën e treguar kundrejt Barcelonës. Një lojë superdefanzive e cila edhe e zbeh atraktivitetin dhe bukuruinë e kësaj loje edhe pse Barcelona ishte superiore ndaj Interit i cili nuk ka mundur ta mbajë topin në këmbë të veta as për 1 minutë të plotë rresht! Pas përfundimit të lojës kapiteni i Interit ishte më shumë se i kënaqur që kishin arritur të merrnin një pikë kundrejt Superfuqisë Europiane të futbollit [nuk i fajsoj :)].

Siç duket Interi me Barcelonën mbesin t'i qërojnë hesapet në Camp Nou aty ku rrallë ndonjë ekip del pa i pranuar së paku 2 Gola :) nga Barcelona!

Edhe një herë u dëshmua që Barcelona është ekip "jashtëtokësorë" dhe është shumë vështirë të gjendet ndonjë ekip që mund të barazojë kundër saj për fitore as nuk bëhet fjalë :)!


Visca El Barça!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Edhe një herë u dëshmua që Barcelona është ekip "jashtëtokësorë" dhe është shumë vështirë të gjendet ndonjë ekip që mund të barazojë kundër saj për fitore as nuk bëhet fjalë :)!

Visca El Barça!
Primatin e galaktikeve e mban akoma dikush tjeter, mos te ngutemi, ka kohe per te arrite Barcelona aty. :gjujpeshk:
 
Top