• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

SPAK dënon qytetarin per 1 mijë lekë, dosjet e pushtetarëve i ka zënë pluhuri

SPAK-768x432-1-750x375.jpg

SPAK u duk se do të luftonte korrupsionin në zyrat e shtetit, ku paratë e shqiptarëve po përpihen nga oligarkët dhe njerëz të veshur me pushtet, por në fakt rezultoi se është një institucion i përgjumur dhe i dobët.


Ilir Meta me shokë të LSI-së, Erion Veliaj me larot e Bashkisë dhe Edi Rama me ministreshat e ministra vazhdojnë që ta sfidojnë SPAK-un duke zhvatur pasurinë e shqiptarëve. Deri më tani, nuk është bërë i ditur nisja e asnjë procesi gjyqësor ndaj këtyre figurave të pështira politike, por SPAK merret me gjëra ordinere, siç është edhe dënimi i Rigels Ymerit se korruptoi me 1 mijë lekë policin për të shmangur gjobën.

Qytetari është dënuar me 16 muaj shërbim prove, pasi i dha 10 mijë lekë të vjetra policit. SPAK e ka marrë të pandehur dhe është shpallur fajtor për akuzën e korruptimit, me 1 mijë lekë të reja, të një punonjësi policie. Për “krimin e rëndë”, Ymeri u dënua fillimisht me 8 muaj heqje lirie, por më pas ky dënim me burg është pezulluar nga Gjykata e Posaçme, duke e vënë të dënuarin në shërbim prove për një periudhë 16-mujorëshe.

E njëjta histori është edhe me Vilson Meminin, i cili korruptoi policinë në rrugë. SPAK e mori të pandehur dhe Gjykata e dënoi me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet. Kjo është fytyra e vërtetë e drejtësisë së re, e cila funksionin si më parë, vetëm sa është pagëzuar me emër të ri./Pamfleti
 
Kto jane sisteme te ngritura nga fondacione pamvarsisht se mbrapa tyre fshihet ambasada amerikane dhe BE, dhe si te tilla qellimi primar i tyre nuk eshte drejtesia e munguar ne Shqiperi, por kapja e tij, dhe duke qene i kapur do funksionoje gjithmone ne menyre selektive. Rama, Basha, Veliaj jane pjelle e sorrosit ndersa reforma e re financohet nga vete sorrosi nepermjet ambasades amerikane. M'thoni ke do arrestoj Spaku? Berishen? Pse Lul damotja erdhi rastesisht ne krye te PD, u vu pikerisht aty si garanci per familjen Berisha.

I vetmi qe mund ta haje eshte likja qe eshte n'lufte t'hapur me sorrosin dhe kjo eshte arsyja qe ka dale nga vetvetja kohet e fundit sepse e ka kuptuar qe po i shtrengohet laku.
 
Kto jane sisteme te ngritura nga fondacione pamvarsisht se mbrapa tyre fshihet ambasada amerikane dhe BE, dhe si te tilla qellimi primar i tyre nuk eshte drejtesia e munguar ne Shqiperi, por kapja e tij, dhe duke qene i kapur do funksionoje gjithmone ne menyre selektive. Rama, Basha, Veliaj jane pjelle e sorrosit ndersa reforma e re financohet nga vete sorrosi nepermjet ambasades amerikane. M'thoni ke do arrestoj Spaku? Berishen? Pse Lul damotja erdhi rastesisht ne krye te PD, u vu pikerisht aty si garanci per familjen Berisha.

I vetmi qe mund ta haje eshte likja qe eshte n'lufte t'hapur me sorrosin dhe kjo eshte arsyja qe ka dale nga vetvetja kohet e fundit sepse e ka kuptuar qe po i shtrengohet laku.
Mona e ka puth m'buz ti thu do haj 🤣
 
Private conversations
Help Users
    Top