• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Spanja shpall gjendjen e jashtëzakonshme, vendos shtetrrethim mbarëkombëtar për të frenuar përhapjen e Covid-19

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez deklaroi të dielën një gjendje të dytë të jashtëzakonshme mbarëkombëtare, duke i dhënë pushtetit të tij fuqinë për të kufizuar liritë themelore dhe duke futur një shtetrrethim natën, ndërsa rastet e koronavirusit rriten në Spanjë.

Gjendja e jashtëzakonshme do të zgjasë për 15 ditë dhe mund të zgjatet deri në 9 maj, nëse zgjatja miratohet nga parlamenti.

Njerëzit në të gjithë Spanjën janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi nga ora 11 e natës deri në orën 6 të mëngjesit, ndërsa grumbullimet janë kufizuar deri në gjashtë persona. Zyrtarëve lokalë u janë dhënë kompetenca për të kufizuar udhëtimet brenda dhe jashtë komuniteteve të tyre.

Ashtu si shumë shtete evropiane, Spanja ka qenë duke luftuar për të kontrolluar ringjalljen e shpejtë të Covid-19.

Kryeministri Sanchez e quajti situatën mbi përhapjen e sëmundjes ‘ekstreme’, duke vënë në dukje se ‘e gjithë Evropa tashmë ka miratuar masa për të kufizuar lëvizjen’ e njerëzve.

/Hashtag.al
 
Nuk e di perse me duket stermadhim boh !

Tshohim pas zgjedhjeve ne USA, teorite konspirative a do ja qellojne :p
 
Private conversations
Help Users
    Top