• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sqarimi i Termeve Politike [Lexojeni]

METi

-=EdoLorEli=-
FEUDALIZMI: Ju keni dy lopë. Ai që ju zotëron juve j'au merr një sasi qumështi.

PURO SOCIALIZMI: Ju keni dy lopë. Qeveria i merr ato dhe i futë në një hangar me lopët tjera. Ti duhet që të kujdesesh për të gjitha lopët. Qeveria do të të jap aq qumësht sa të nevojitet.

SOCIALIZMI BUROKRATIK: Ju keni dy lopë. Qeveria i merr ato dhe i futë në një hangar me lopët tjera. Ato mirëmbahen nga ish mirmbajtës pulash. Ti duhet të kujdesesh për pulat që qeveria u'a marrur fermerëve të pulave. Qeveria do t'ju jap aq qumësht dhe ve sa thonë rregulloret që ju nevojiten.

FASHIZMI: Ju keni dy lopë. Qeveria u'a merr që të dyja, jau dhuron juve me qira që t'i mirëmbani dhe u'a shesin qumështin.


PURO KOMUNIZMI: Ju keni dy lopë. Fqinjët e juaj ju ndihmojnë që të kujdeseni për to, dhe e ndani qumështin bashkë.

KOMUNIZMI SHQIPTAR: Ju keni dy lopë. Ju duhet të kujdeseni për to, por qeveria e merr gjithë qumështin.

KOMUNIZMI KAMBOGJIAN: Ju keni dy lopë. Qeveria u'a merr që të dyja dhe ju vret juve.

DIKTATURث: Ju keni dy lopë. Qeveria i merr të dyja dhe gjithashtu ju merr edhe juve me qira!

PURO DEMOKRACIA: Ju keni dy lopë. Fqinjët janë ata që vendosin se kush e merr qumështin.

DEMOKRACI TIPIKE: Ju keni dy lopë. Fqinji juaj paguan dikë që të të tregojë se kush e merr qumështin.

BUROKRACIA: Ju keni dy lopë. Së pari qeveria ju tregon se me çfarë t'i ushqeni ato dhe kur t'i mjelni. Pastaj ju paguan që mos t'i mjelni. Pastaj j'ua merr të dyjat, e mbysin njërën, e mjelin tjetrën dhe derdhin qumështin në kanal. Pastaj ju shtyjnë juve që të mbushni formularë për lopë të humbura.!

PURO ANARKIA: Ju keni dy lopë. Keni dy mundësi ose shiteni qumështin me një çmim të lirë ose fqinjët tuaj do të mundohen të t'i marrin lopët dhe t'ju vrasin.

LIBERTAR/ANARKO-KAPITALIZMI: Ju keni dy lopë. E shisni njërën dhe bleni një ka.

SURREALIZMI: Ju keni dy gjirafa. Qeveria kërkon nga ju që të mbani kurse për mësimin e harmonikës.
 

phanter

SHQIPTAR
Titulli: Sqarimi i Termeve Politike [Lexojeni]

Ha ha, nuk gjete ndonje send tjeter pervec lopve?
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Sqarimi i Termeve Politike [Lexojeni]

E madhe kjo...cfare shpjegimi i papare...bravo e paske qare kete...:ciaoo:
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sqarimi i Termeve Politike [Lexojeni]

Demokracia shqiptare;
Ju keni nje pule te cilen duhet ta kullosni e ushqeni me barin tuaj,ndersa vezet i merr qeveria.Qeveria ju ndalon ta therni pulen.Nese e therni ate denohesh me 15 vjet burg ne baze te ligjit "per ruajtjen e shpendeve dhe kafsheve ne zhdukje".
 

jackass

Anëtar i ri
Titulli: Sqarimi i Termeve Politike [Lexojeni]

Ha ha, nuk gjete ndonje send tjeter pervec lopve?

gjynaf...me dhimbsen lopet qe i krahasojne me gjithke :D
 
Private conversations
Help Users
    Top