• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Superliga/ Me laps e letër në dorë, ja si del kampion Partizani

N0

Ding Ding!
partizani-686x450.jpg


10 pikë larg Kukësit të dytë me 4 javë të mbetura, që bëjnë në total 12 pikë në lojë. Për verilindorët nevojitet vec 4 fitore, dhe dështimet radhazi të Partizanit, që në këtë kampionat ku të kuqtë kanë dominuar nga java e parë, duket e pamundur të ndodhë.
Nga ana tjetër është Partizani, që shqyrton mundësitë për t’u kurorëzuar kampion dhe për t’i dhënë fund pritjes mëse çerekshekullore, pasi titulli i fundit i kryeqyteasve është fituar në vitin e largët 1993.

Partizanit i duhet një fitore për t’u shpallur matematikisht kampion, pasi një sukses në 4 javët e mbetura, do të bënte që në rastin më të keq, Kukësi të afrohej në vetëm 1 pikë edhe sikur të marrë 12 pikë të plota. Titulli mund të vijë që në këtë fundjavë në derbi, që për tifozët e Partizanit do të ishte maksimumi, por në rastin më të keq, do të kishin në dispozicion edhe 3 “match-point” të tjerë, ndaj Teutës, Kukësit dhe Luftëtarit.
Partizanit i duhen dy barazime për t’u shpallur kampion dhe, sikur të humbasë një tjetër nga sfidat, i mjafton të mos mundet në sfidën direkte me Kukësin më shumë sesa 2-0. Natyrisht që këto janë llogaritë më të thjeshta, pasi në rast dështimi të verilindorëve fundjavën tjetër në Gjirokastër, Partizani shpallet automatikisht kampion, pavarësisht rezultatit të derbit dhe të sfidave që vijnë më pas.

Balkanweb.com
 
Top