• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tatuazhe

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Sezoni veror është ne lule....
edhe sezoni veror është sezoni me i mire per tu "shfaqur" me një tatoo te ri...

Keni tatuazh?
Nqs po...çfarë modeli??

A i shkojne femrave tatuazhet?

 

Lolita25

So EmoTionaL
Tatoo mania, por femrat pendohen shpejt

Gjithmonë e më shumë dizenjime në pjesë të ndryshme të trupit, por femrat janë të parat që pendohen. Madje edhe shpejt. Futbollistët, aktorët dhe atletët çmenden për to. Tatuazhet nuk dalin kurrë nga moda.
Sipas një studimi amerikan fenomeni i të dizenjuarit të trupit është në rritje. Por rritje po shënojnë edhe klientët e pakënaqur. Studimi tregon se më së shumti janë gratë të parat që pendohen.

“Body art’ vazhdon të ketë një sukses të padiskutueshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një i ri në katër vendos të dizenjojë trupin. Por paralelisht me këtë po ndodh edhe fenomeni tjetër. Shumë persona rrezikojnë të përdorin lazerin për të fshirë tatuazhet, në mënyrë të veçantë femrat.

Studimi është bërë nga Fakulteti i Shkencave të Shëndetit në “Texas Tech University”, në SHBA. Sipas tij, 80% e të rinjve që vendosin të bëjnë një tatuazh (mesatarisht rreth moshës 18-30-vjeç), shprehen të kënaqur, por pastaj ndërrojnë ide pas disa vitesh.

Universiteti punoi mbi një kampion prej 196 personash të penduar nga tatuazhet, 130 e të cilëve ishin femra. Pjesa më e madhe e tyre janë shprehur në mënyrë ekstreme të bezdisura nga ajo që kishin “skalitur” vite më parë në lëkurën e tyre. Aq sa ishin mundur shumë për t’i mbuluar, duke përdorur qoftë mëngët e gjata, apo pantallonat e gjata për të mos ekspozuar pjesët e dizenjuara.

Shkaqet që kanë detyruar të rinjtë t’i drejtoheshin tatoo-së, nga studimi kanë qenë nga më të ndryshmet; kurizoteti, të qenit në modë, dëshira për t’u ndjerë të veçantë, ose thjesht dëshira për të provuar një eksperiencë të re.

“Pavarësisht se po bëhet gjithnjë e më e vështirë të takosh të rinj pa asnjë tatuazh, kjo formë arti mund të konsiderohet ende një turp në raportet sociale, veçanërisht për gratë”- shpjegon Myrna Armstrong, përgjegjës i kërkuesve në Universitetin e Texasit.

Një stil jete ndryshe, një punë e re, ose edhe vështirësia për të gjetur një veshje që fsheh tatuazhet në rastet zyrtare mund t’i transformojnë tatuazhet nga një aksesor tepër trendy në trupin femëror në një shenjë jo estetike dhe të papranueshme sipas disa personave.

E vetmja alternativë për momentin për këto gra është përdorimi i lazerit, për të fshirë dëshirat e së shkuarës. (La Stampa)

 

Attachments

me pelqejn tatuazhet por asnje tatuazh s'kam ber,do me pelqente te kisha një flutur te vogel te kyci i dores( kur t'me jepet mundesia do e bej.
 
Tani që isha ne pushime benin një tip tatuazhi por që zgjaste vetem 2 jave - sa per ta heq marakun :) Gjithsesi une nuk i pelqej shume. :fluturoze:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk me pelqejne tatuazhet
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
:bum:bum:bum:bum:bum:bum
 

Attachments

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
kam nder mend te bej një tatuazh me emrin e djalit ne krah me shkronja shtypi arti ose ne anglishten e vjeter,e kam pare tek një shok dhe me pelqyen shume shkronjat ashtu,por po pres te behet dhe i/e dyti/a :) dhe ti bej te dyja tatuazhet bashke,një nga një karh dhe tjejtrin nga krahu tjeter.

apo keni ndonje mendim ju se me çfarë shkronjash ti shkruaj?
po te keni ndonje mendje apo keni pare gjekundi ndonje lloj shkronjash te bukura mi thoni.
 

Elushe

Vogëlushe
Mua, sme pershtaten. Dhe ndonje mendim konkret mbi to nuk kam.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Une po ja arrita qellimit do bej një kete vere ne shqiperi!
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
kam nder mend te bej një tatuazh me emrin e djalit ne krah me shkronja shtypi arti ose ne anglishten e vjeter,e kam pare tek një shok dhe me pelqyen shume shkronjat ashtu,por po pres te behet dhe i/e dyti/a :) dhe ti bej te dyja tatuazhet bashke,një nga një karh dhe tjejtrin nga krahu tjeter.

apo keni ndonje mendim ju se me çfarë shkronjash ti shkruaj?
po te keni ndonje mendje apo keni pare gjekundi ndonje lloj shkronjash te bukura mi thoni.
me anglishten e vjeter beri dhe kushua im...ne krahe inicialet e familjarve :D
doli bukur...

une do bej per ditelindje :D top sekret :D
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
nuk me pelqejn fare me mir rri natyral ce me ca vizatime ne trup pff
 

sensuu

sweet
sme terheqin fare tatuazhet dhe nuk me pershtaten nga natyra që kam.
 
tatuazhet jane dicka e bukur dhe e vecante per mendimin tim, sidomos kur kane një domethenie te rendesishme per personin që vendos ta beje.. une personalisht nuk kam, por se shpejti do ta kem një..:)
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
javen që vjen kam apuntamentin per te bo tatoon tim te 1...........do e bej tek kyqi i dores..........shenjen time.........:kercim::eek:k
 

eldi

trafikante
une kam per ta bere por me jepni një mendim ku ta bej. me pelqen shum ta bej dhe te kyci i kembes dhe tek gishti i i dores, që ndryshe quhet si gishti i unazes do bej një akrep. me thoni ku ta bej????
 

K|nG

Drenica Heroic
Je goce ke kyqi i kembes je cun ke gishti i unazes :D
 

K|nG

Drenica Heroic
une do e kisha ber një ku tem thoj goce që dashuroj por skam ale një goc që ta ma thot :S ahahhahaha
 

eldi

trafikante
Je goce ke kyqi i kembes je cun ke gishti i unazes :D
jam goc. flm per mendimin.por dhe tek gishti i unazes sdo ishte e shemtut, :ciaoo:
 

K|nG

Drenica Heroic
jo që është e shemtut per une mendoj që ta besh te kyqi kembes nese je femer se do te rrinte shum bukur vertet e them ket
 

eldi

trafikante
jo që është e shemtut per une mendoj që ta besh te kyqi kembes nese je femer se do te rrinte shum bukur vertet e them ket
flm dhe mua me pelqen shum, prandaj jam ne një dilem se nuk di ku ta ve. nuk dua te vej dy tatuazhe, por me teper anoj dhe une tek ai kyci i kembes, pasi dhe pulpen e kam te mbushur dhe te bukur, dhe mendoj se do dilte bukur. :ciaoo::)
 

K|nG

Drenica Heroic
Me degjo mua beje ke kyqi kembes nese do kisha një te dashur do tja bëja vet une ke kyqi i kembes :D por nuk kam :S qte bei :D
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Une kam bere një sycke ne qafe ne krahun e majte dhe disa shkronja kineze perseri ne qafe po ne krahun e djathte
 
Top