• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Të ardhmen e fëmijëve mund ta tregojnë klasat e kërcimit dhe jo të shkencës


Shkollat janë duke i mësuar fëmijët të sillen si robot. Në një mbrëmje bamirësie Dukesha e Kembrixhit ka thënë se Prince George është duke ndjekur klasa kërcimi dhe kjo ka një arsye shumë të veçantë. Dukesha ka takuar një Michael Wamaya, i cili është një balerin mjaft i njohur. Ai ka qenë në top 10 finalistët për çmimin global të mësuesit.

Wamaya ka thënë: “Kur ju bëni teatër fizik mësoni si të kontrolloni peshën tuaj. Këto janë aftësitë themelore që njerëzit në jetën e përditshme priren ti kontrollojnë. Njerëzit duhet të mësojnë të punojnë si grup që në fëmijëri. E ardhmja nuk është shumë e sigurt që prej revolucionit teknologjik, por fëmijët duhet të heqin dorë nga Iphone dhe të merren me gjëra parësore”.

Artet janë shumë të rëndësishme sepse ndriçojnë jetën e çdo njeriu. Kanë nevojë për aftësitë që të mësojnë të kalojnë me sukses sfidat e mëdha gjatë jetës së tyre./Blitz.al/
 

Monique

Staf në FV.AL
Edhe une i mbeshtes...kudo femije me tel ne dore qe prinderit te pijne kafen rehat.
Aktivitet sportive apo kulturore pervec se e zhdervjellesojne femijen i shkarkojne energjite e teperta por i bejne edhe social!
 
Top