• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Të jetosh me ‘bishën’, njihuni me 21 qentë më të frikshëm në botë (Fotot)

Të jetosh me ‘bishën’, njihuni me 21 qentë më të frikshëm në botë (Fotot)
1577550443265.png

Qentë janë kafsha më besnike dhe më e dashur për njerëzit.


Lidhja njerëzve me qentë është më e fortë se me çdo kafshë tjetër. Por rastet e mëposhtme janë krejtësisht të pazakonta.


Si është jeta me një qen gjigand në shtëpi? Këtë na shpjegojnë 20 fotot e mëposhtme të sjella nga Gazeta SHQIP.
 

Comments

Une kam 1 deltar Ilir i frikshem eshte ngjan me shume me foton e pare. Gjithsesi sado te frikshem te jene qeni eshte besnik te zotit jane antistres.
 
Une kam 1 deltar Ilir i frikshem eshte ngjan me shume me foton e pare. Gjithsesi sado te frikshem te jene qeni eshte besnik te zotit jane antistres.
Qeni dhe kali jane besnike te dores qe i ushqen, pamvaresisht nese eshte i zoti apo jo.
 
skam eksperience me kuajt por per qente me pysni sa te doni
Opo spo te pyes fare, jane te testuar te dyja llojet. Sado i eger te jete secili prej tyre, mjafton ta ushqesh njehere ne jete dhe ska per te te harruar kurre.
 
Sa do besnik te jen..sa do te dashur te jen prap njerz nuk behen..gjith kjo ngrohtesi per kafshet,e te mendosh sa njerzve ju mungon nje perqafim😥
 
Kafshët janë kafshë dhe mungon një herë në jetë ti udhëheqë instinkti/natyra, aq e pat pastaj besnikëria e tyre.
 
Top