• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Terapi grupi!

jana80

Super Moderator
Pershendetje grupi terapi
Une jam jana,pothuajse 40 vjece kurre sjam dehur e kurre sjam droguar,stresse te ndryshme me ka ofruar jeta por edhe gezime qe me kan bere ti harroj momentet e veshtira..
Me pelqen muzika dhe me relaxon mandala, me pelqen te lexoj dhe te shkruaj.. te gjitha keto i kam me tone te ndryshme sipas gjendjes emocionale..
Erdha ketu tek ky grupi terapi per te konstatuar clloj terapie behet...
 

Tomka

Anëtar i ri
Pershendetje grupi bashkevuajtes,

Une jam Tomka, per disa jam Tomi por kush doje mund t'me therrasi the T si ke The Soprano, vetem pa emer mos me lini 😋.
Per momentin jam midis prefiksit hungarez dhe atij Rumun, por crendesi ka 😄. Age is just a number thote komshia ime qe ja hongsha turinin e bukur.

Erdha per ndihme dhe per t'marr ndoshta terapine e duhur bashke me ju bashkevuajtsit e mi.

Kam disa varesi sipas thashethemeve lart e poshte qe bejne grate e lagjes per mu lol

Por jam njeri i mire, dhe ndoshta me keshillat tuaja mund ta largojme kte te keqe gjithe se bashku 😋.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje grupi bashkevuajtes,

Une jam Tomka, per disa jam Tomi por kush doje mund t'me therrasi the T si ke The Soprano, vetem pa emer mos me lini 😋.
Per momentin jam midis prefiksit hungarez dhe atij Rumun, por crendesi ka 😄. Age is just a number thote komshia ime qe ja hongsha turinin e bukur.

Erdha per ndihme dhe per t'marr ndoshta terapine e duhur bashke me ju bashkevuajtsit e mi.

Kam disa varesi sipas thashethemeve lart e poshte qe bejne grate e lagjes per mu lol

Por jam njeri i mire, dhe ndoshta me keshillat tuaja mund ta largojme kte te keqe gjithe se bashku 😋.
Ti je flori o komshiu im me i mire lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pershendetje grupi bashkevuajtes,

Une jam Tomka, per disa jam Tomi por kush doje mund t'me therrasi the T si ke The Soprano, vetem pa emer mos me lini 😋.
Per momentin jam midis prefiksit hungarez dhe atij Rumun, por crendesi ka 😄. Age is just a number thote komshia ime qe ja hongsha turinin e bukur.

Erdha per ndihme dhe per t'marr ndoshta terapine e duhur bashke me ju bashkevuajtsit e mi.

Kam disa varesi sipas thashethemeve lart e poshte qe bejne grate e lagjes per mu lol

Por jam njeri i mire, dhe ndoshta me keshillat tuaja mund ta largojme kte te keqe gjithe se bashku 😋.
Ca kishe?
Se vetem qe shkon me milfet e lagjes kapa une
Ajo seshte semundje,semundjen e kane ata 😆
 

Lorelai

✖ Once
Staf në FV.AL
Me mori persiper ndonje mua 😂😂😂,jam perkeqsuar me keq sot 😂😂😂....me beni derman 😝😂😂😂
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Pershendetje grupi terapi
Une jam jana,pothuajse 40 vjece kurre sjam dehur e kurre sjam droguar,stresse te ndryshme me ka ofruar jeta por edhe gezime qe me kan bere ti harroj momentet e veshtira..
Me pelqen muzika dhe me relaxon mandala, me pelqen te lexoj dhe te shkruaj.. te gjitha keto i kam me tone te ndryshme sipas gjendjes emocionale..
Erdha ketu tek ky grupi terapi per te konstatuar clloj terapie behet...
Pershendetje Jana Meqe une u futa padashje te grupi qe ka hap Marla nuk esht e thene qe vetem susbtancat jdhe pijet jane te vetmet droge. Drogat ne formen klasike te fjales droge eshte kuptimi i semundjes neurologjike por thelbi eshte qe ne jemi qenie qe kerkojme gjera qe na mbajne te droguar ne format te tjera instiktive dhe psikologjike. Ne kemi disa gjera qe na mbajne te droguar, psh seksi {kenaqsia} eshte droge biologjike qe instikti dhe hormonet luajne rol por eshte mendja qe aktivizon keto te dyja , dashuria { ndjenjat} droge psikologjike por ka me shume kuptim filozofik, apo forumi { varesia ne kerkim te qetesise dhe argetimit } droge virtuale .. Po ta vesh re shume pak diskutojne , me shume lexoje dhe postojne temat argetuese , merr pergjigje, argetohesh heq menjen nga streset e perditshme, a eshte kjo nje lloj droge qe te ben varur ? Kur ne kerkojme dicka qe na ben te ndihemi mire, ne jemi te varur nga kjo gje dhe nuk shkeputemi dot prej saj. Sigurisht jo ne kuptim te mirefillte te fjales droge por ama gjerat qe ne behemi te varur ne jetet e perditshme eshte nje lloj droge per tu ndjer me mire. Pra ti Jana kerkoj shtige te reja per tu ndjere me mire, ti do drogen tende.
Shiko Marlen, cfar kaosi eshte, hap tema per terapi grupi dhe sjell kaos ne gjith grupin. Me pak fjale ne vend qe te ndiheni me mir nga terapia, Marla ju drogon me shume me kaos mendor .:lol:
 

Shej

Advanced
Pershendetje Jana Meqe une u futa padashje te grupi qe ka hap Marla nuk esht e thene qe vetem susbtancat jdhe pijet jane te vetmet droge. Drogat ne formen klasike te fjales droge eshte kuptimi i semundjes neurologjike por thelbi eshte qe ne jemi qenie qe kerkojme gjera qe na mbajne te droguar ne format te tjera instiktive dhe psikologjike. Ne kemi disa gjera qe na mbajne te droguar, psh seksi {kenaqsia} eshte droge biologjike qe instikti dhe hormonet luajne rol por eshte mendja qe aktivizon keto te dyja , dashuria { ndjenjat} droge psikologjike por ka me shume kuptim filozofik, apo forumi { varesia ne kerkim te qetesise dhe argetimit } droge virtuale .. Po ta vesh re shume pak diskutojne , me shume lexoje dhe postojne temat argetuese , merr pergjigje, argetohesh heq menjen nga streset e perditshme, a eshte kjo nje lloj droge qe te ben varur ? Kur ne kerkojme dicka qe na ben te ndihemi mire, ne jemi te varur nga kjo gje dhe nuk shkeputemi dot prej saj. Sigurisht jo ne kuptim te mirefillte te fjales droge por ama gjerat qe ne behemi te varur ne jetet e perditshme eshte nje lloj droge per tu ndjer me mire. Pra ti Jana kerkoj shtige te reja per tu ndjere me mire, ti do drogen tende.
Shiko Marlen, cfar kaosi eshte, hap tema per terapi grupi dhe sjell kaos ne gjith grupin. Me pak fjale ne vend qe te ndiheni me mir nga terapia, Marla ju drogon me shume me kaos mendor .:lol:
Me fuqine qe me jep tema dhe ligji te emeroj psikologun e grupit :p
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
P.s. Marla ulet tek karrigia e psikologut me deshiren e madhe per tu sheruar.
Marla jo te karriga po shtrihu ,relaksohu, mbylli syte... Po afrohem te te prek te kembet , ne menyre qe te mas pulsin psikologjik. Ne gjithe perimeterin kembesor je ne rregull ... Po shkoj nga pjesa e siperme duket se ndajne dy male te vogla qe mgjajne si dy binjake po e heq bluzen ta shof.. ummm jo keq i paske mbrojtur dhe nga dielli.. lere pak ne ajer... po shof poshte hape kembet dhe te shof nga poshte ... qenke fushe , paske kocitur barin ?
 

Shej

Advanced
Marla jo te karriga po shtrihu ,relaksohu, mbylli syte... Po afrohem te te prek te kembet , ne menyre qe te mas pulsin psikologjik. Ne gjithe perimeterin kembesor je ne rregull ... Po shkoj nga pjesa e siperme duket se ndajne dy male te vogla qe mgjajne si dy binjake po e heq bluzen ta shof.. ummm jo keq i paske mbrojtur dhe nga dielli.. lere pak ne ajer... po shof poshte hape kembet dhe te shof nga poshte ... qenke fushe , paske kocitur barin ?


Te hiqet licenca per abuzim me profesionin.

Marla le dhomen e terapise ne grup duke perplasur deren surratit Ridit. Lol
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Te hiqet licenca per abuzim me profesionin.

Marla le dhomen e terapise ne grup duke perplasur deren surratit Ridit. lol

Ky paska mar diplômé per gjinekoog me duket nderkohe hiqet psikolog. lol
 
Private conversations
Help Users
    Top