• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Terapi grupi!

Shej

Advanced
Sot verë të kuqe.
Po tema është hap që dje 😜
Lauri gezuar. Per mprehtesine e shikimit tend!

20200412_172252.jpg
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Pershendetje Jana Meqe une u futa padashje te grupi qe ka hap Marla nuk esht e thene qe vetem susbtancat jdhe pijet jane te vetmet droge. Drogat ne formen klasike te fjales droge eshte kuptimi i semundjes neurologjike por thelbi eshte qe ne jemi qenie qe kerkojme gjera qe na mbajne te droguar ne format te tjera instiktive dhe psikologjike. Ne kemi disa gjera qe na mbajne te droguar, psh seksi {kenaqsia} eshte droge biologjike qe instikti dhe hormonet luajne rol por eshte mendja qe aktivizon keto te dyja , dashuria { ndjenjat} droge psikologjike por ka me shume kuptim filozofik, apo forumi { varesia ne kerkim te qetesise dhe argetimit } droge virtuale .. Po ta vesh re shume pak diskutojne , me shume lexoje dhe postojne temat argetuese , merr pergjigje, argetohesh heq menjen nga streset e perditshme, a eshte kjo nje lloj droge qe te ben varur ? Kur ne kerkojme dicka qe na ben te ndihemi mire, ne jemi te varur nga kjo gje dhe nuk shkeputemi dot prej saj. Sigurisht jo ne kuptim te mirefillte te fjales droge por ama gjerat qe ne behemi te varur ne jetet e perditshme eshte nje lloj droge per tu ndjer me mire. Pra ti Jana kerkoj shtige te reja per tu ndjere me mire, ti do drogen tende.
Shiko Marlen, cfar kaosi eshte, hap tema per terapi grupi dhe sjell kaos ne gjith grupin. Me pak fjale ne vend qe te ndiheni me mir nga terapia, Marla ju drogon me shume me kaos mendor .:lol:
Me pak fjale duke perdorur fjalen droge ishte per vartesi dhe me bere dipendente .. dhe me the qe kostatimi i terapise qendron ne dipendenze .
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Me pak fjale duke perdorur fjalen droge ishte per vartesi dhe me bere dipendente .. dhe me the qe kostatimi i terapise qendron ne dipendenze .
Dipendenza eshte antribut i shkaqeve rrethanore ndersa ti perdor mjetet qe ke prane vetes per te lehtesuar simpomat e merzise. Asgje per tu shqetesuar 😀
 

jana80

Super Moderator
Dipendenza eshte antribut i shkaqeve rrethanore ndersa ti perdor mjetet qe ke prane vetes per te lehtesuar simpomat e merzise. Asgje per tu shqetesuar 😀
Jo me aq sh kompetence shoku se kur sterzgjatemi edhe e humbim esencen ..ju ndodh te gjitheve kjo!
 
Private conversations
Help Users
    Top