• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Thenia e dites.....

"Tradicionalistet jane pesimiste per te ardhmen dhe optimiste per te shkuaren."

Lewis Mumford

Lindja dhe vdekja na imponohen... menyra e te jetuarit varet nga ne..!!

Ps: Kerkova per dicka te ngjashme por nuk gjeta,gjithsesi ketu mund te postoni thenie te ndryshme tuajat qe shprehin diten tuaj,ndjesine etj etj ose thenie te tjera ku ju e gjeni veten sigurisht!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
''Mos pritë asgjë nga askush..., është më mirë të jesh i surprizuar, se sa i zhgënjyer...''!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Ka gjera ne jete qe jane thjeshte te paharrueshme, mund te jen caste, mund te jen ndjenja, mund te jen momente, por cfaredo qe te jet eshte e lidhur gjithmon me dike, dike te paharrueshem
 

Passion

Banned
Gjerat qe kane me shume rendesi nuk duhet te jene kurre ne meshiren e gjerave qe kane pak rendesi...
GOETHE

:)
 
  • Like
Reactions: Ivy

Jetmira

Antarë i Respektuar
Nuk mund te ndryshoj te tjeret,ndoshta ka ardhur koha te kuptoj se toka nuk rrotullohet rreth meje.
(Ja kopjova dikujt.)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Sprova me mesoi se si te managjoj me dashurin..
Kujt t’ia fali kohen,kujt t’ia fali ndjenjat e kujt mundin

E,R
 
Top