• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thënie filozofike për jetën

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Thënie filozofike për jetën– Mos u bëj shumë i moralshëm. Synoni përtej moralitetit.

- Mos u bëni thjeshtë të mirë, bëhuni të mirë për diçka.


– Para dashurisë, parave dhe famës, më jep të vërtetën.


– Komplimenti më i mirë që kam marrë është kur dikush më ka pyetur se çfarë mendoj, e pastaj ma ka dëgjuar përgjigjen time.


– Me shumë vetëbesim shkoni në drejtim të ëndrrave tuaja. Jetojeni jetën që keni imagjinuar.


– Pyetja nuk është se çfarë shikoni, por çfarë shihni.


– Jetojeni çdo sezon që kalon: thitheni ajrin, pijeni pijen, shijojeni frutin dhe dorëzojeni veten në ndikimin e tokës.


– Mosbindja është themeli i vërtetë i lirisë…. Ata të bindurit duhet të jenë vetëm skllevër.


H. Thoreau
 
Top