• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie filozofike

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pershendetje, o jete, une po shkoj te takoj per te milionten here realitetin e pervojes dhe ta coj ne kudhren e shpirtit tim, ku te perpiqem te ngjall vetedijen njerezore...
(Xhejms Xhois)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kam mësuar që qetësia është më destabilizuese se sa zemërimi, që një buzëqeshje ç'armatos më shumë se një fytyrë e egërsuar. Kam mësuar se heshtja përballë fyerjes është një ulërimë që e bën tokën të dridhet.
| Confucio |
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nganjëherë keni nevojë për tu larguar nga vetja, për të parë gjërat më qartë.

-----------
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Mos u genjeni duke besuar se një njeri i pasur është domosdo i zgjuar. Ka plotë prova që vertetojnë të kundertën.
 
Last edited:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Perherë kur dëgjoj dikë që psherëtin duke thëne se: Jeta është e vështirë, gjithmonë jam tunduar të pyes: "Krahasuar me çfarë?"
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Kufijtë e tiranëve janë të përcaktuara nga toleranca e atyre që shtypin.

Po sikur të mos ishte fare toleranca????
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Në çdo moment, ne kemi dy zgjedhje: të bëjmë një hap përpara drejt rritjes, apo të bëjmë një hap prapa drejt sigurisë”
Abraham Maslow
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
"Macet janë si gratë , vetëm çjerrin; qentë janë si burrat, vetëm kafshojnë.Kështu thonë disa , por në botën moderne ka gra që kafshojnë dhe ka burra që çjerrin."
Dritëro Agolli
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
'..Kur transferohemi tek shtëpia e re, me vete nuk marrim veçse gjërat me vlerë, duke lënë pas ato të vjetrat. Meqe sot është një ditë e re, mos sill në mendje veçse kujtimet më të bukura të djeshmes..!!
 
Top