• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie filozofike

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Thenie filozofike

─ Ozil nuk ishte nje profesionist pasi kishte obsesion femrat..

l Florentino Perez l
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Shpirti i shumëicës se femrave, është për të përsosur çmendurinë e tyrë sublime se sa arsyen .

La Rochefoucauld
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike


Një njeri do të luftojë më shumë për interesat se sa për të drejtat.

Bonaparti
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike


Miqtë, ashtu si peshku, fillojnë t’iu vijë erë pas tri ditëve.

Benjamin Franklin:)
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie filozofike

“Dhe sonte”


Do të shkruaj dhe sonte ...do të shkruaj..
për gjithcka që kam…
për atë që është e imja…
vetmisë .. t’i jap nam…

Do të shkruaj..se yje në qiell ka plot…
e unë ende s’kam folur për sytë…
se net’ ka plot…
por unë vij ..një natë…
se diej ka plot …
e unë ende s’kam folur për dritën…
s’e kam parë akoma…
se lule ka plot…
por pranverë s’vjen…
qiej ka plot…
por qiellin..s’e përqafoj dot…
lumenj ka plot..
por aty s’më sjellin dot…
dhimbje ka ..tokë ka..
por në të unë s’mbij...
lot ka …shumë…
por jo loti…që derdh unë…
zogj ka shumë…
por unë dua pulëbardhën…
në det ka furtunë…
por unë kam perlën...

Do të shkruaj ..dhe sonte ..do të shkruaj…
se hëna është e plotë..
por unë gjysmëhëne jam…
dashuri ka ..shumë..
por jo ajo.. që dua unë…!!!

A .Tefa
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Vështirë të gjejsh më mirë, derisa kemi pasur fatin të njohim idealen .
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Cdo mashkull, i cili egziston vetëm nën hijen e një femre, ai është një mashkull i dobët ... !

p.s - kërkojë ndjesë ndaj botës femrore .

Anonim
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Thenie filozofike

Kam njohur gra, të cilat mund t'i bëje më lehtë të kafshonin hekur të skuqur, sesa të hiqnin dorë nga një mendim.

Victor Hugo
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Njerzit që kanë shpirtëra të mëdhej, si zakonisht diskutojnë për ide. Ata me shpirt mesatar, diskutojnë për ngjarje. Dhe në fund ata me shpirt të vogël, e kanë zakon të flasin për persona .

Eleanor Roosvelt
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Njerzitë e mëdhejë, si zakonisht nuk abuzojnë me superioritetin e tyrë, nga se e shohin këtë, e e ndjenjën..... por nuk janë aspak edhe modest .

Jean - Jacques Rousseau
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike


Njeriu eshte i madh vetem atëhere kur meson se vertet eshte shume i vogel.


Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike


Ne qofte se nuk ke mendime të keqija, nuk do te besh as veprime te keqija.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

"اdo dashuri e ndan vdekja pos dashurisë për Allahun ngase litari i saj është i zgjatur deri në xhennet."

Ibën Tejmijje
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Thenie filozofike

"Sot nuk e mendoj akoma per doreheqjen nga futbolli, por kur te vije dita, dua qe te terhiqem tek PSG. Kjo do te ishte endrra ime."

-Ronaldinho.
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie filozofike

Nuk eshte e domosdoshme te kesh shume shok,te jesh personalitet i njohur..! Luani ecen vetem..!! Delet ne tufe..!!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie filozofike

Burri eshte tamam burre nese arrine ta beje femren te ndjehet si femer.

(turbullire mengjesi kjo nen ndikimin e ylberit ;)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike


Mendimet e njerëzve të urtë bëhen udhërrefim për njerëzimin dhe me kohë e zgjerojnë hapësiren deri në amëshim.

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie filozofike

Nese vuani nga vjellja e tingujve dhe jeni ne kerkim te ilaqit, mundesishte, perdorni librin 2-3 here ne dite!

(mjeku popullor)
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Në momentin kur fillon të vetdijësohesh për injorancën tënde, atëhere fillon rrugëtimi drejtë dijes .

Benjamin Disraeli
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie filozofike

Njerezit qe rrine ne heshtje jane ata qe kane me shume gjera per te thene. Nuk rrine ne heshtje nga frika e fjales, por flasin vetem me ate qe eshte zoti ti kuptoje
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie filozofike

Gjithçka më thotë se po marr një vendim të gabuar, por të bësh gabime është pjesë e jetës. اfarë kërkon bota prej meje? Dëshiron që të mos ndërmarr asnjë rrezik, të kthehem aty ku isha, sepse nuk pata guximin t'i them "po" jetës?

(Paulo Coelho)
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Frymëzimi është mysafir që nuk ka dëshirë të vizitojë dembelin. - Pyotr Ilyich Tchaikovsky
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

"Koha ndryshon çdo gjë; nuk ka asnjë arsye përse gjuha duhet t'i shpëtojë këtij ligji universal"

Ferdinand De Saussure
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie filozofike

Balte dhe mjalte kjo jeta.
 
Private conversations
Help Users
    Top