• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Marla

I never lose. I either win or learn.
Titulli: Thenie te bukura...

Nuk arrij dot te depertoj pertej largesise per te pare nese me mendon... Eshte e veshtire te mos dish nese je ndonjehere ne mendjen e njeriut qe ka pushtuar mendimet e tua.....
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

JETثUnë të kam dashur gjithnjë

Jetë

Kështu siç je

Kështu siç vjen

E shprishur në dukje

E sublime

Shaka e tmerrshme

E fatit

Lojë e rafinuar

Parajsë dhe dënim

Njëkohësisht

Përdhesje

Dhe hyjnizim

Puhizë e ëmbël

Dhe ciklon

E laryshme

Gjer në mosbesim

Mbi ekzistencën e Njëshit

Që na bashkon të gjithë.
(Viktor Marko Solomon)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie te bukura...

Po te ishte leht me mbajte shtepi Kola jem i kish mbajte tri - e thene nga plakat
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Mos harro se nje kasolle ne te cilen ti qesh, dhe je e lumtur, eshte shume me mire per ty se nje keshtjelle ne te cilen ti qan...!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...


Mik i mire eshte ai, qe di kengen e zemres tende dhe te ndihmon ta kendosh ateher kur ti ke harruar fjalet.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Titulli: Thenie te bukura...


Me duaj ose me urrej, une perseri do te ndriçoj!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Titulli: Thenie te bukura...♦Edhe nëse është e hidhur thoni të drejtën. Hadith Muhammed a.s.

♦ Nëse një njeri u thotë juve ‘nuk ka njeri të drejtë’ dijeni se ai është një mashtrues. George Berkeley

♦ Ky është profesioni që kam zgjedhur unë në këtë botë, fjala le të jenë si dru vetëm të jenë tek e drejtë. Mehmet Akif Ersoy

♦ Nëse ti je i drejtë dhe fjalitë të drejta i ke. Nuk gjendet e drejta tek ti nëse ti je i shtrembër. Yunus Emre

♦ Ta shohësh të drejtën dhe mos ta veprosh është i pa guximtë. Konfiçyus

♦ E drejta jep fruta në çdo aspekt. Schiller

♦ Fruta më e mirë e drejtësisë është qetësia e shpirtit. Epikuros

♦ Drejtësia është dielli i pafundësisë si qoftë një ditë do lindi. Wendel Philips

♦ Ai që është i shtrembër e ka dhe hijen të shtrembër. Hz. Ali

♦ Rruga e suksesit të saktë është vetëm e drejta. Moge

♦ Asnjë trashëgimi nuk është më e pasur se drejtësia. Shakespeare

♦ Fjalët e Zotit u plotësuan me drejtësi. Fjalët e Tij nuk mund ti ndryshojnë askush. Kuràn Surja En`am/115

♦ E shtrembra mund të hynë në çdo lloj forme ndërsa e drejta hyn vetëm në një formë. J.J. Rousseau

♦ E shtrembra del nga vrima e miut, e drejta nuk del as nga dyert. Bernard Sahw


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...Më i forti i njerëzve është ai që është i zoti të përmbajë vetveten.

Ajo që qeveris botën nuk është as forca, as ligji, por është mirësjellja dhe edukata.


 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

"Per ta shijuar plotesisht gezimin duhet te kesh dike me te cilin ta ndash."
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Sa gjëra zbuloi njeriu por një gjë nuk e bën dot...kohën e humbur s’e kthen, e djeshmja s’mund të vijë sot...!
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Llamba ben drite dhe sikur te jete ne fund te dhomes...
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Thenie te bukura...

Gjarperi ka kembe,por kembet si shihen..njerezit kane bese,por bese s'u zihet.
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Edhe ndjenjat me te sinqerta lodhen se kushtuari asaj qe nuk i vlereson...!
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Në një botë mbushur me urrejtje, duhet të kemi akoma kurajën të shpresojmë.
Në një botë mbushur me inate, duhet të kemi kurajë t'i përballojmë.
Në një botë të mbushur me dhimbje, duhet të kemi kurajë të ëndërrojmë
Në një botë të mbushur me pabesi, duhet të kemi kurajën të besojmë.

Michael Jackson
 
Last edited:

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Qe te mesosh dicka te re mos bej rrugen qe bere dje..
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Me pyeti:'' Si je?'', dhe me ne fund e pranova:'' Keq!''. Me shikoi dhe me tha:'' Nuk dukesh! Ti je e forte, je e zgjuar!''...Po! Po jam e forte,jam e zgjuar.-''Ti nuk e ke zemren si gjithe te tjeret!'', ehhh.. Une nuk e kam zemren si gjithe te tjeret, sepse une kam vetem nje zemer. Te tjeret kane me shume se nje, per cdo rast!

|Giulia Carcasi|
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie te bukura...

Cdo mysafir na ben te lumtur, ose kur vjen ose kur iken...
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Sherbimi me i madh qe mund t'u beje femijeve nje baba eshte te doje nenen e tyre.
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Do të dish nëse ekziston diçka më e fortë se dashuria ?
- Sigurisht që ekziston.. krenaria është shumë më e fortë !
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

E bukura është se gjithsecili është ai që është. Jo ajo që tregon se është, as ajo që besojnë të tjerët ...

A.Ferrante
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thenie te bukura...

Nese jeta te jep njemije arsye per te qare, tregoji asaj se ke njimije arsy per te buzeqeshur...!

Anoni
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Nga jeta mesova se, shpeshhere duhet ta mbyllim njerin sy ndaj gabimeve te te tjereve. Sa fatkeq eshte ai qe i mbyll te dy!
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie dhe pikepamje...

" A mundet nje mungese te jete kaq prezente??
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

"Cdo shpirt i shkëlqyer ka pak përzjerje çmendurie."
Aristoteli

"Fillo ta shohësh vetëveten si një shpirt me trup në vend të nje trupi me shpirt"
Wayne Dyer
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie te bukura...

Kur gjen një ëndërr brenda zemrës tënde, mos e lër kurrë të shkojë.. sepse ëndrrat janë farat e vogla, nga të cilat ditë të mrekullueshme të së ardhmes do të rriten..!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Thenie te bukura...

Më në fund e kisha zbuluar formulën që i nevojitet çdo njeriu për të qenë i lumtur: Mjafton të kesh pranë atë që do.
Orhan Pamuk
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Thenie te bukura...

Gurët në rrugën e përtacëve janë pengesë, kurse në rrugën e të zellshmëve shkallë. Të parët ngecin dhe rrëshqasin..kurse të tjerët ngrihen lart !!
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Dhe vazhdoj te buzeqesh pa vetedije,me 'mini' shpresen time per t'i bere balle asaj dallge gjigande vuajtjesh qe tani e shoh duke mberritur ne destinacionin tim.. Pse dreqin kisha harruar t'i kujtoja vetes se asgje nuk zgjat pergjithmone ? E perseri buzeqesh edhe pse fare prane loteve ..
 

LOol

Antar Aktiv
Titulli: Thenie te bukura...

Se della vita non hai successo studia poco e dati al sesso
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Thenie te bukura...

Femra eshte per mashkullin si kripa per gjellen,jo se nuk behet dhe pa te.......por thjesht nuk ka shije :p
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top