• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te ndryshme.....

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Edhe frymëmarrjen që po e marrim po e kthejmë përseri
ATËHERË....
Asgjë s'është e jona.😔
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ka thënë Ibën Kajjim el-Xheuzijjeh (Zoti e meshirofte)
“Shkulja e maleve nga vendet e tyre është më e lehtë sesa shkulja e këtyre të katërtave nga ai që është sprovuar me to:
1 – mendjemadhësia,
2 – hasedi (smira),
3 – zemërimi,
4 – dhe epshi.

pride-arrogance-660x330.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
"Cdohere do te gjesh dike qe e kryen punen me mire se ti, e ne vecanti nese te dy jeni ne te njejtin sektor. Andaj, dije mire se ai ben dicka me shume se ti"

(Malkolm X)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nëse e vëren se Allahu po ti ndalon të mirat e dynjasë dhe po ti shton vështirësitë - Bindu se je i dashur tek Ai !
| Imam Gazaliu |

50012443_328276661118288_1606197969181212672_n.jpg
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Ruaju dhe kujdes nga LUTJA e atij i cili thotë:
Qështjen ia kam lënë Zotit,nuk marr hak unë.
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Shumë probleme ne botë do të zgjidheshin nëse flisnim me NJËRI-TJETRIN dhe jo NJËRI për TJETRIN
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
"Si të dallojmë mëkatet që na vijnë nga vetë ne dhe ato që vijnë nga cytjet e djallit?!
Vetja jote të shpie te një mëkat i caktuar dhe nuk dëshiron që atë ta ndërrosh, ndërsa djalli, nëse të shpie te ndonjë mëkat, dhe ti refuzon rënien në të, ai do ta ndërron atë mëkat me ndonjë mëkat tjetër, sepse qëllimi i tij është që ty të të shpie në mëkat, pavarësisht se çfarë mëkati është"
(Muhammed Muteveli Esh-Sharavi)

82200976_thinkstockphotos-512497195.jpg
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Jeta na meson shumë gjera,një nga këto është qe njerzit nuk janë kurrë ashtu si duken
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Disa janё modest nё veshmbathje, por arrogantё nё zemra.

Hasan El-Basri r.a.
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
"Nese friksohet populli im qe t'i thot zullumqarit (te padrejtit) se ti je zullumqar.....!
ateher thuaju lamtumiren atyre"(largohu prej tyre dhe mos mbaj shpresat te ta)"

Aliu r.a
 

Dasaaa

Antarë i Respektuar
Pengesa më e madhe është frika ... Ndjenja më e keqe është inati ... Dhe gabimi më i madh është dorëheqja...!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mos shiko në agjërimin e dikujt, e as në namazin e tij, por shiko në çiltërsinë e fjalëve të tij kur flet, në amanetin e tij kur premton dhe në devotshmërinë e tij kur është i shëndoshë.
(Omeri r.a.)
 
Private conversations
Help Users
    Top