• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thoni pikat qe kerkohen per anetarin siper jush!

Goce e mire eshte
....
ti ke nevoje te shohesh qarte
Ti duhet te martohesh patjeter
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Çun me norma.
Ty te duhet nje nuse jo-Angleze
Nje restorant ne mes Parisit
Dhe nje timer me zile qe mos djegesh brioche-t😜
 

Desa

Temet Nosce
Cfare pelqej tek ti...... gjithat
2.Cfar nuk me pelqen tek ti .......
3. Ti ke .... zemrën, trurin..... në vendin e duhur
4. Ty te nevojitet..... dada
 

titan

Requiem for a dream
@Desa lol lol
ka humor lol
qe sme la ta takoja te sheshi i kuq lol lol
lezet
biblotek ruse lol lol
 

Desa

Temet Nosce
@Desa lol lol
ka humor lol
qe sme la ta takoja te sheshi i kuq lol lol
lezet
biblotek ruse lol lol
Shpresoj nuk ishin për Frank 😁

Ngacmimet e shfrenuara
Që ma le fajin mua
Kolazh kollaresh 😁
Bjonde Skandinavie
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Titan
Plot humor , ka dije ,
Ska seriozitet e ne disa tema qe duhet te ket
Ka jet te mire
Nuk i duhet asgje
 

titan

Requiem for a dream
qe mi fshin mesazhet lol lol
qe rri vone duke pare filma me kukulla lol lol
po e perseris prape..motren e ke engjell lol lol
te te presim internetin lol lol
 

Bebw

Hilarious🌞
Staf në FV.AL
qe mi fshin mesazhet lol lol
qe rri vone duke pare filma me kukulla lol lol
po e perseris prape..motren e ke engjell lol lol
te te presim internetin lol lol
lexo me siper 😂 se ti kam thn njeher pikat 😂
 

Harbin

Antarë i Respektuar
goc e mire
skam pergjigje per pyetjen e dyte
ti je shum e bukur ne cdo pikepamje
ti duhet te jesh e lumtur pergjithmone
 

Bebw

Hilarious🌞
Staf në FV.AL
Harbin me pelqen qe je pozitivë shumë si person
S'me pelqen :🙄
Ti ke: nje zemer shume te mire🤗
Ty te duhet : cfare te duash ti 🤗😘😘
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pikat thotë. Kjo eshte per pikeçuditese ;)
 

Desa

Temet Nosce
Që e pranon humbjen si burrë
Që nuk dorëzohet
Zemër të çiltërt
Fat në Zog
 

titan

Requiem for a dream
masha qe ben rremuj ne cdo teme lol
qe sme hap pm tia nis nr per shoqet e motres lol
per te te hequr celularin nga dora
e te lexosh ndonje liber me urithin @NGU lol
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Te @titan-i me pelqen taktika makiaveliste, se si perpiqet te miqesohet me @Chupachups ne menyre qe te zgjeroj listen e kontakteve me shoqet e kesaj te fundit. :p


Ke shume dije
Duhet te shperndash icik me ne :D
Do e beja me kenaqesi, sikur ne mjedisin shqiptar te respektohej me shume e drejta e autorit. Ne 2019 shkrova disa argumente ne nje faqe ne facebook mbi dicka qe njihet gjeresisht si histori greke, e cila perben bazen e vepres me mbreselenese te mitologjise se lashte greke dhe fillimin e letersise europiane. Aty shkrova se mitologjia ne fjale permban detaje te cilat nuk perputhet me detaje shkencore te kultures se lashte greke, dhe se detajet te cojn ne konkluzionin se behet fjale per nje kulture ilire/pellazge, pra greket e lashte e kane huazuar nga pellazget dhe e kane pervetesuar. Disa muaj me vone, argumentet qe shkrova u shfaqen ne nje dokumentar ne Top Channel si dicke e re, e panjohur me pare per publikun shqiptar. Por pergatitesit e dokumentarit nuk bene asnje perpjekje per te me kontaktuar dhe per te me vendosur ne dijeni se do i perfshinin argumentet e mia. Madje, po te me kishin kontaktuar, me shume kenaqesi do u jepja informacion te metejshem dhe referenca te plota, dhe emisioni do ishte me i kompletuar. Ndaj, tani tregohem me i rezervuar me cfare shkruaj ne rrjete sociale.
 

Endrra

VIP
Te @titan-i me pelqen taktika makiaveliste, se si perpiqet te miqesohet me @Chupachups ne menyre qe te zgjeroj listen e kontakteve me shoqet e kesaj te fundit. :p
Do e beja me kenaqesi, sikur ne mjedisin shqiptar te respektohej me shume e drejta e autorit. Ne 2019 shkrova disa argumente ne nje faqe ne facebook mbi dicka qe njihet gjeresisht si histori greke, e cila perben bazen e vepres me mbreselenese te mitologjise se lashte greke dhe fillimin e letersise europiane. Aty shkrova se mitologjia ne fjale permban detaje te cilat nuk perputhet me detaje shkencore te kultures se lashte greke, dhe se detajet te cojn ne konkluzionin se behet fjale per nje kulture ilire/pellazge, pra greket e lashte e kane huazuar nga pellazget dhe e kane pervetesuar. Disa muaj me vone, argumentet qe shkrova u shfaqen ne nje dokumentar ne Top Channel si dicke e re, e panjohur me pare per publikun shqiptar. Por pergatitesit e dokumentarit nuk bene asnje perpjekje per te me kontaktuar dhe per te me vendosur ne dijeni se do i perfshinin argumentet e mia. Madje, po te me kishin kontaktuar, me shume kenaqesi do u jepja informacion te metejshem dhe referenca te plota, dhe emisioni do ishte me i kompletuar. Ndaj, tani tregohem me i rezervuar me cfare shkruaj ne rrjete sociale.
ather do ishte me e mencur nese ju vete te ndermerrni nje hap te tille.
Me baze faktesh sigurisht.
Do kishit mbrshtetjen e gjithanshme padiskutim .
 

Marla

Rootless Tree!
Ceshtja e dijes eshte ceshtje autori, prandaj dhe egoizmi preferon tabelen e nderit me shume se te turpit.
 

Marla

Rootless Tree!
Ndoshta eshte tregues i nje kulture pune mediatike te pakujdesshme, dhe jo te nje pervetesimi dashakeqes. Por veprim i gabuar gjithsesi.
Ndoshta. Gjithesesi e drejta e autorit mbrohet me ligj edhe ne shqiperi.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Ndoshta. Gjithesesi e drejta e autorit mbrohet me ligj edhe ne shqiperi.
Nuk jam aq i lenduar sa te hap gjyq per kete ceshtje. Nje sherr i atille do linte shije te keqe, sidomos kur qellimi i studimit ne fjale eshte per te rritur krenarine kombetare :)
 

Marla

Rootless Tree!
Nuk jam aq i lenduar sa te hap gjyq per kete ceshtje. Nje sherr i atille do linte shije te keqe, sidomos kur qellimi i studimit ne fjale eshte per te rritur krenarine kombetare :)
Botoje liber dhe ju a dhjet atyre. Nese pretendojne per autoresine ke gjurme postimin e fb.

Mund te me permendesh dhe mua me 1 fjali ke fillimi librit dedikim per motivimin :p
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
OK, tani kthehemi ne teme.

@Marla eshte tip alpha dhe e guximshme.

Por, me aq pak sa e njoh, ka vend per permiresim ne aspektin romantik. Duhet te jete me delikate... sidomos me krijesa te buta si une... :p
 

Marla

Rootless Tree!
OK, tani kthehemi ne teme.

@Marla eshte tip alpha dhe e guximshme.

Por, me aq pak sa e njoh, ka vend per permiresim ne aspektin romantik. Duhet te jete me delikate... sidomos me krijesa te buta si une... :p
P.s. nuk me pelqen te me etiketojne me germa te alfabetit grek por vetem me ato pellazgo ilire. :D

Dhe tjetra, sjemi ke tema e cifteve. :D
 
Top