• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Titani Arum, lulja me e madhe ne bote

GLOOM

Catch me if you can...
Eshte duke celur ne Ohio Titan Arum, lulja me e madhe e botes.Kjo bime eshte e larte tre metra dhe kjo nuk eshte karakteristika e saj me unike.

Kjo lule ka nje arome te papelqyeshme te ngjashme me ate te nje organizmi gjate procesit te dekompozimit. Megjithate, shume njerez kane shprehur interesin e tyre per te marre pjese ne procesin e lulezimit te saj.

Ngjarja e rralle eshte planifikuar te zgjase 3 ose 4 dite dhe lulezimi i kesaj specieje te vecante eshte eshte planifikuar per ne maj te ketij viti.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titani Arum, lulja me e madhe ne bote

Kjo ishte lulja me e madhe,por nga ''injoranca naive'' nuk dija ti ilustroja me pamje...Gjithsesi tani u kompletua..Flm evi3...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Titani Arum, lulja me e madhe ne bote

sa forme te keqe qe paska me
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titani Arum, lulja me e madhe ne bote

Po pra sepse te nisesh nga emri ''lule'',pret ndonje gje te vecante por jo cdo gje qe quhet lule eshte e bukur...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Titani Arum, lulja me e madhe ne bote

eh disi e vertet kjo shprehja por skane thene kot nga trendafili lind dhe ferra
 
Top