• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Toka ‘përpin’ autobusin dhe këmbësorët, disa të vdekur

Toka ‘përpin’ autobusin dhe këmbësorët, disa të vdekur

1579010605688.png

Të paktën gjashtë njerëz janë vrarë dhe 16 janë plagosur pasi një gropë e madhe në tokë “gëlltiti” një autobus dhe një numër këmbësorësh në Kinën qendrore.

Incidenti ndodhi në mbrëmje jashtë një spitali në Xining, kryeqyteti i provincës Qinghai. Pamjet e CCTV treguan një shpërthim në brendësi të tokës duke tërhequr brenda saj autobusin dhe kalimtarët.Një numër njerëzish janë munduar të nxjerrin të aksidentuarit por ka qenë e pamundur pasi gropa ka nisur të zgjerohet. Sipas mediave shtetërore, diametri i gropës së krijuar ka qenë 10 metra.

Incidente të tilla janë bërë të shpeshta kohët e fundit në Kinë dhe shpesh fajësohen punët e ndërtimit dhe ritmi i shpejtë i zhvillimit në vend.

b;g.shqip
 

Comments

Top