• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Trondit shkencëtari: Njeriu është emigrant në tokë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Trondit shkencëtari: Njeriu është emigrant në tokëNjeriu nuk është krijuar as nga zoti, e as nuk ka ardhur nga majmuni.

Ky është përfundimi i një studimi të fundit nga shkencëtari Daniel Angles-Alcazar i cili ka deklaruar se nuk jemi "autokton" në këtë planet.

Sipas tij, njeriu ka mbërritur miliada e miliarda vite më para nga hapësira.

Ky është një zbulim relativisht i ri për shkencëtarët, që thonë se bëhet fjalë për erëra të forta në hapësirë që transportojnë me vete materiale nga njëra galaksi në tjetrën.

"Duke pasur parasysh sesa shumë materie e ekstragalakstike mund të ndodhet në galaksinë tonë, mund ta quajmë veten pa asnjë frikë si emigrantë ndërgalaktikë", thotë shkencëtari në fjalë. /albeu.com/
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ja u shtua edhe nje teori tjeter... mgjth nuk eshte dhe aq bindese me sa eshte pasqyruar ne kete shkrim... do me pelqente nqs do te gjenit artikullin e plote...;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Interesante eshte fakti qe ne hapesire ka te njejtat materiale qe ka ne toke.

Perpos kesaj duhet te dini qe se fundmi eshte zbuluar nje tj planet me -60 grade dhe max 20 grade celsius.
E keqja e ketij planeti qendron ne largesine rreth 11 vite drite larg :)
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Interesante eshte fakti qe ne hapesire ka te njejtat materiale qe ka ne toke.

Perpos kesaj duhet te dini qe se fundmi eshte zbuluar nje tj planet me -60 grade dhe max 20 grade celsius.
E keqja e ketij planeti qendron ne largesine rreth 11 vite drite larg :)

Sa I bie te shkosh me kembe o Nikki?;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Sa I bie te shkosh me kembe o Nikki?;)

Ashtu nuk e di. Ama nese flasim per efektin e gjuajtjes ( sikur puna e llastiqeve qe ke gjuajtur zogj ne epoken tende)
mbi sonde max ka arritur 80.00 km/h
Keshtuqe 1 vit drite jane 13.500 vite
Keshtuqe 11 vite jane 148.500 vite jete.

Material i perkthyer.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ashtu nuk e di. Ama nese flasim per efektin e gjuajtjes ( sikur puna e llastiqeve qe ke gjuajtur zogj ne epoken tende)
mbi sonde max ka arritur 80.00 km/h
Keshtuqe 1 vit drite jane 13.500 vite
Keshtuqe 11 vite jane 148.500 vite jete.

Material i perkthyer.

Faleminderit per informacionin...;)

Pjesen e pare nuk ta komentoj se je teper antike per te kuptuar epoken time..;)
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Zana1

Braveheart
Perderisa funskionojme ne baze te energjise , it makes sense ... & u can't destroy energy , so we carry on living somewhere else ... even though pronounced dead in earth.

Mirepo , Kurioziteti ngelet tek ...realiteti qe na rrethon ne te vertete dhe kontradita qe na lidh me token: alive vs dead ? Mos valle thelle e thelle , jemi ne planetin e gabuar ?! Ose mbase realisht thjeshte nuk egzistojme , kshu sic e mendojme ne vete ... packa halucioneve qe na kane ndertuar rreth nesh.
 

ricky_ch

******
Pyetja më logjike pas këso konkluzash është: How do you know?
Nganjëherë më shumë i kuptoj budallenjtë dhe të paditurit, se këta
që kanë studiuar e na tregojnë budallakira të radhës...

Ajnshtajni ka thënë se imagjinata është më e fortë se mendja,
por ama edhe jo të sjellësh çfardo bagle që të paraqitet në imagjinatë...
 
Redaktimi i fundit:

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

ZoteriaJuaj

Aqif Bej Efendiu
Trondit shkencëtari: Njeriu është emigrant në tokëNjeriu nuk është krijuar as nga zoti, e as nuk ka ardhur nga majmuni.

Ky është përfundimi i një studimi të fundit nga shkencëtari Daniel Angles-Alcazar i cili ka deklaruar se nuk jemi "autokton" në këtë planet.

Sipas tij, njeriu ka mbërritur miliada e miliarda vite më para nga hapësira.

Ky është një zbulim relativisht i ri për shkencëtarët, që thonë se bëhet fjalë për erëra të forta në hapësirë që transportojnë me vete materiale nga njëra galaksi në tjetrën.

"Duke pasur parasysh sesa shumë materie e ekstragalakstike mund të ndodhet në galaksinë tonë, mund ta quajmë veten pa asnjë frikë si emigrantë ndërgalaktikë", thotë shkencëtari në fjalë. /albeu.com/
Sipas kesaj qe thuhet ketu atehere ky nuk na qenka shkencetar. :D

Se nje shkencetar e di qe njeriu nuk ka ardhe nga majmuni :D
 

Zana1

Braveheart
Pyetja më logjike pas këso konkluzash është: How do you know?
Nganjëherë më shumë i kuptoj budallenjtë dhe të paditurit, se këta
që kanë studiuar e na tregojnë budallakira të radhës...

Ajnshtajni ka thënë se imagjinata është më e fortë se mendja,
por ama edhe jo të sjellësh çfardo bagle që të paraqitet në imagjinatë...

A nuk bien ne kundershtim edhe me besimin tend, kjo thenia e k'tij ?

Lere imagjinaten, study things around u & urself.

Kjo c'fare thote ky, per mua it makes sense more then anything else ... so far.

Na ka sollur era ne planetin e gabuar dhe i jemi pershtatur, kemi evoluar. loool
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Aragon

Anëtar i Respektuar
E ka pas sarkazem.

Mandej ne e ndajme paraardhesin e njejt me majmunet, per ate njerezit grupohen si Primate bashke me gorillat, shimpanzet, orangutanet.

Thjeshte majmunet ngjajne me afer me paraardhesin ton ngaqe njerezit kane evoluar shume.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sipas kesaj qe thuhet ketu atehere ky nuk na qenka shkencetar. :D

Se nje shkencetar e di qe njeriu nuk ka ardhe nga majmuni :D

hahahahahahahahhaa :) qendron kjo qe thua ndoshta.

Ama ne lidhje me tezen,une gjithnje e kam ditur qe jemi te perj-ardhur nga pjese tjera te universit.
Ndoshta nga ndonje yll,me pelqen ta besoj.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Perralle e lezetshme ngjan por jo e re , e kemi pare dhe ne filma .
Une mendoj qe jemi nje mutacjon i ariut , biles kam dhe argumente .
 

KAON

Anëtar Aktiv
E vetmja specie ne kete planet qe natyra e trajton si te huaj. Provoni te rrini 10 min lakuriq ne mal ose ne te ftohet :)
 
Top