• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

U shpëtuan nga zonat e luftës, Simba e Saeed nisin jetën e re (Foto)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
U shpëtuan nga zonat e luftës, Simba e Saeed nisin jetën e re (Foto)Dy luanë, të shpëtuar nga zonat e luftës në Irak dhe Siri, do të gjejnë veten në ‘shtëpinë’ e tyre të re në Afrikën e Jugut, pas një periudhe trajtimi në Jordani, për t’u shëruar nga traumat që kanë vuajtur.

Shoqata Ndërkombëtare e të Drejtave të Kafshëve “Four Paws” shpëtoi Saeed dhe Simba në vitin 2017 nga kopshtet e zoologëve në Aleppo, Siri dhe Mosul, Irak, ku shumë prej kafshëve të pranishme vdesin.

Dy luanët, të mbërritur në Jordani, kanë mbetur të dehidratuar, kanë marrë trajtime të ndryshme dhe kanë rifituar peshën me një dietë specifike me mish qengji. Së shpejti ata do të largohen nga Amani për në Johanesburg.

(gazeta-Shqip.com)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sa me pelqen emri; Simba :))
sidomos kur e ka nje luan.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
te shpetonin aq njerez e tju jepnin aq kujdes sa simbos sdo kishte qen aq keq...
 
Top