• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vajza shqiptare zbulon kurën e saj për të luftuar COVID-19: Pi raki dhe...

-800-0-5f82b33443d36.jpeg

Pandemia e COVID-19, e cila ka përfshirë mbarë botën po shoqërohet me polemika të shumta. Jo të paktë janë ata që mendojnë se ky është një virus i shpërndarë nga dora e njeriut për qëllime të mirë përcaktuara.

Mirëpo ndërkohë që vendime të shumta po merren në emër të pandemisë së koronavirusit, jo të paktë janë ata njerëz që po i kundërshtojnë këto masa.

Mediat italiane kanë marrë së fundmi në një intervistë, një vajzë shqiptare me emrin Aida e cila është shprehur kundër mbajtjes së maskës në publik. Në intervistën e saj, ajo shprehet se as gjobën prej 400 eurosh nuk do ta paguajë, dhe ndan me shikuesit recetën anti-covid.

Sipas saj, nëse infektohet me COVID-19, pini pak raki dhe të nesërmen do të ngriheni në këmbë.


“Jemi me ju djema! Unë kam pasur fatin që të sëmurëm shumë rrallë. Shërohem si të gjithë, pak anti-inflamator, pas antibiotik dhe pak raki do e shohësh se nesër në mëngjes do ngrihesh në këmbë. Nuk kam frikë nga gjoba, prandaj nuk mbaj maskë. Nuk kam frikë nga asgjë. Nuk mendoj se do ta paguaj gjobën. Nuk shoh arsye ta vendos maskën. Jemi në 2020, e dini ju që virusët lindin dhe vdesin shpejt. nuk jam mjeke por kam mësuar gjërat elementarë në shkollë. Në Shqipëri funksionon shumë ndryshe. Do ta mbaja nëse do merrej si respekt për të tjerët, por jo si detyrim. Mua diktaturat nuk më kanë pëlqyer kurrë”, – tha ajo gjatë intervistës.


Dosja.al
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Noo,aspak e drejte.
Pika e pare ti si nje individ apo qytetare smund te shkosh kundra nje vendimi legjislativ.]
Pika e dyte do te gjobisin me shume,e me shume...ahahahha e do ndryshosh mendim.
e treta ,opsioni konspirativ qe perdor ,pini raki qe te sherohesh,eshte shume qesharak.
 

Desa

Temet Nosce
E drejtë personale ta jetoje jetën e vete si dëshiron, por, virozët nuk vdesin kurrë, ata dëmtojnë më pak kur kemi krijuar antitruptha në sistemin imunitar.
Pastaj, i vjen era Lobizëm për njërin nga gjigandët më të mëdhenj, pra atij të alkoolit. Industrinë e duhanit gati e futën në dorë me strategjitë parandaluese. Atë të ilaçeve nuk do kenë sukses kurrë se është e pa mposhtshme. Tani radhën ka sedentarizmi si problem shëndetësor botëror.
Gëzuar 😂
 
Private conversations
Help Users
    Top