• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Didi

C'est la vie.
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Moni, ja nje saper te thyer akullin (e para dhe e fundit). :p


Rima XXXVIII

،Los suspiros son aire y van al aire!
،Las lagrimas son agua y van al mar!
Dime, mujer, cuando el amor se olvida
؟sabes tu donde va?Tani, po e sjelle nje perkthim kshu cop cop, meqenese nuk kam gjetur keto rima ne shqip.


Psherëtimat janë si ajri dhe shkojnë në ajër!
Lotët janë si uji dhe shkojnë në det!
Më thuaj, grua , kur dashuria harrohet
A e di ti se ku shkon?Nga Gustavo Adolfo Bécquer.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Ti qan

Ti qan e loti vetetin
Qerpikeve te tu;
Elmazi i veses ne agim
Prej vjollces shket ashtu.
Ti bezeqesh,c'i embel gaz
shkendrit ne syte e tu;
Sarifi zbehet n'ate cast
nga flake e tyre blu.
Purpurn e reve ruan ti,
kur dielli perendon
dhe erresira pa kufi
Nis boten e mbulon
Keshtu dhe veshtrimi yt
Djeg rete e shpirtin tim;
Le t'erret!Brenda meje ndrit
I zjarrti perendim!

Lord Byron
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Flasim per lot flasim per mall...
Flasim per endrra qe kthehen ne
vaj.
Flasim per jeten as vet pa e
kuptuar,
flasim per misteret çdo dit duke u
shtuar.
Nje dit te qeshur,ecim te gezuar,
e një dit tjeter me lot,te trishtuar.
Shum gjera lem pas, shum gjera
mesojme,
gjera na prekin e dot si harrojme.
Dike ke prane,çdo dit e shikon,
dike ke larg e dot se harron.

Ndryshe mendojm e ndryshe jemi,
po diçka te perbashket kemi.
Si un,si ti,si çdo njeri,
nje enderr ruajme thelle ne
brendesi.!!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Oh c'teme:)

Sapo lash vajzen ne cerdhe,(ne fakt te kendi lojrave me edukatoren) dhe momentalisht po me kujtohen keto vargje te lexuara diku,

Eja bija ime
Te vrapojme dhe te qeshim
Kur qeshim jemi njerez te tjere....
 

Fly

Larguar
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Eja babi im dhe mami im
Te qeshim e te hame pace koke
Kur hame pace jemi pak me ndryshe

:D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

There is a smile of love
And there is a smile of deceit
And there is a smile of smiles
In which these two smiles meet

And there is a frown of hate
And there is a frown of disdain
And there is a frown of frowns
Which you strive to forget in vain

For it sticks in the heart's deep core
And it sticks in the deep back bone
And no smile that ever was smild
But only one smile alone

That betwixt the cradle & grave
It only once smild can be
But when it once is smild
Theres an end to all misery.


William Blake
 

Levina

L.E.V.I.N.A
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Sot pusi I mendimeve te mia u shterr
Dhe kot me kovë mundohem t’I nxjerr

Mbase duhet një shi a rrebesh,
Që pusi të mbushet sërish vesh më vesh

Mbase duhet një gjëmë a termet shumë I madh
Që pusi të cahet, të shkojë në djall


Dritero Agolli
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Vjen cdo nate ne endrrat e mia e me prek ngadale,,,
mos ik puthja ime shpirt per ty kam mall,,,
vjen cdo nate ne endrrat e mia gjumin ma ben jete,,
syte mbyllur do ti mbaj, mjafton vetem ty te te kem.
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Eshte e ndaluar te mos ndjesh mall per dike, pa i brohoritur kujtimin,
te harrosh syte e tij dhe buzeqeshjen e tij,
vetem sepse rruget tuaja nuk do te kryqëzohen me kurre.

Eshte e ndaluar te harrosh te shkuaren tende dhe te vuash pasojat ne te tashmen tende.

Eshte e ndaluar te mos perpiqesh per t'i kuptuar njerezit,
te mendosh qe jetet e tyre vlejne me shume sesa e jotja,
te mos dish qe gjithsecili ka rrugen e tij dhe gezimin e tij.

Eshte e ndaluar te mos kerkosh lumturine,
te mos ta jetosh jeten me nje sjellje pozitive,
te mos mendosh se nje dite do te jesh me e mire,
te mos te ndjesh qe,
Pa ty kjo bote nuk do te ishte e njejta.

Alfredo Cuervo Barrero
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Advice to A Girl

No one worth possessing
Can be quite possessed,
Lay that on your heart
My young angry dear,
This truth, this hard and precious stone
Lay it on your hot cheek
Let it hide your tear.
Hold it like a crystal
When you are alone
And gaze in the depths of the icy stone,
Long, look long and you will be blessed
No one worth possessing
Can be quite possessed.


~Sara Teasdale~
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

"Po u pamë...?!"

"Ndonjëherë dhe po u pamë,
As "shëndet" nuk do të themi,
Por mes turmës, siç u ndamë,
Ndoshta lot në sy do t’kemi.

Dhe po e thirra tëndin emër,
Do t’ma hedhësh fshehtë vështrimin.
Do t’bëj “tak” e jotja zemër,
Ndoshta ëndërron dhe kthimin.

Ja, qëlloi, në trotuar...
Ndala frymën dhe të prita.
Dhe pa folur, pa u qarë,
Ndoshta sytë i thanë të gjitha.

E po m’ pyete, si po shkoj,
Do të t’them, s’di të gënjej.
Do t’mundohem të t’harroj,
Veç harresën s’mund ta blej".
(V. Papaj)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

U sa teme e bukur. Mua sme vjen asnje poezi :( ama dy rrjeshta po.

Ne te desha do e ribeja serish.
Ne te urrej do e vazhdoj serish pafundisht
Ne te njejten kohe do te dua e do te urrej sepse me transformove
ne uni-n qe jam e me e vjetra sdi te jem.
Si mund te sillem me dicka qe ti shpertheve brenda meje
Sdija as qe ekzistonte dhe ti prap e rrembeve.

Fund.
Jo me poezi.
 

perbenista

Anëtar Aktiv
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Dashuria dhe urrejtja ndahen fatmiresisht nga nje fije e holle
fija here perthyhet , heren shkon e here keputet
urrejta eshte nje ndjenje e forte e ja kalon dashurise
e shume here njerezit dashurojne duke urryer veten apo dashurine
duke mos kuptuar mallkimin e ndjenjave te tyre te zjarrta.....
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

... Se nostalgjiket si puna ime
I shkelin serish udhet ku dikur shkelen.
Kthehen atje ku jane thyer ne therrime.
Kthehen dhe atje ku nga e qeshura pa fryme ngelen.
.
Eshte ne natyren tone te udhetojme...
Si rrugetare te papercjellur,me valixhe malli.
Shkojme dhe njehere te perjetojme,
Buzeqeshjen jetedehese a vdekjen per se gjalli...
.
Sa e sa here e braktis kete bote!
Ikur kujtimeve ngjaj si banese nostalgjie.
E s'di ne kujtimet me bejne me lote...
A lotet kujtime i endin me fije....
Lottus
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Sa mire do ishte qe zemra te komandohej nga ne ,
por ja qe ajo na komandon ,
eshte e pa mundur ta bindim se duhet,
te meret vesh me ne ,
eshte kaq budallaqe sa mendon ,
se do i pergjigjet dikush me te njejten
ndjenje me te njejta rrahje ........
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

I dashuri im i çuditshëm, ç’meritë kam për ty në k’të jetë”
Sytë e tu të qartë si kristal, sikur më shohin e më thonë:
-Bëmë të magjepsem e hesht! Zemra ime që ti po ngacmon,
Përveç ndjesisë së një kafshe antike plot sinqeritet,

Në duart e tua e përkundur dhe e ftuar në të ëmblin gjumë,
Nga sekreti i saj i skëterrshëm, asgjë s’ka për të treguar,
As legjendën tënde të zezë, në gërma zjarri s’ka për ta shkruar,
Oh, se unë pasionin e urrej e shpirti më dhëmb aq shumë!


Charles Baudelaire
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

PERTEJ

ne kurrë s’jemi takuar,
jemi flaka dhe hiri…
por të pashë në ëndërr
dhe vetëm për një çast që andej të mora
dhe ishte aq bukur...
dhe ishe aq e bukur
dhe ëmbël më puthe kur pranë t’u afrova…
dhe ike bashkë me ëndrrën kur dremitja e tij të thirri…
o Zot, ç’bekim të të duan kaq shumë!
të të duan si unë, o Zot ç’mallkim!
ëndrrën e një tjetri padashje vodha
ndërsa po flija i qetë gjumin tim…


©Artan Gjyzel Hasani
 

Passion

Banned
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Shi pranvere
Bashkë kemi qenë, ditë e vite
E ndarë kurrë, si mish e thua
Larë n’ëndërra me ngjyra drite
Që njeri-tjetrit i’a marim hua!


Tani, të dy jemi të burgosur
Nën k’të qiell të veshur gri
A thua, koha është marrosur
A çmendur jemi unë dhe ti!?


E s’di në qielli ka kuptuar
Se nuk ka shi t’më lagi mua
Përpos një puthje e kulluar
Që rrjedh ujëvarë nga buz’t e tua

L Seitaj!
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Nuk je asgje me shume se nje budalla.
Madje as me shume se I marre.
Nuk je asgje me shume se nje cope idioti.
Je nje gje e keqe.
Nje semundje inatcore qe nuk iken lehte.
Shpesh madje me dukesh dhe kafshe.
Prandaj edhe ke aq afrimitet me to.
Je nje I poshter qe nuk te gjendet shok me I keq.
Po, po tamam keshtu je.
Mund te ta them dhe prap.
Dhe prap.
Hic nuk je me shume se nje cope idioti.
Dhe une nuk mbetem pas,
perderisa te desha njesoj sic je ti, duke e ditur se c'je ti.
Na lumte te dyve !!!
Kaq kisha !!!
Shendet !!!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

E krejt cka dime do behet hi.
E krejt cka duam do behet pluhur…
Vetem nje lot do lypi sy,
Kujtesa zemres do i puthe duart…
Zoti im, qe me ke krijuar
Me trup e shpirt si dy te huaj
Qe rrugen gjejne te perqafuar
Ti boten time ma vish me shprese
Nga ajo fryme qe cdo mengjes
Avujt i ngre e qiejt zbret
Per ne folene ku syri sheh
Si rritet jeta, por dhe si vdes...
E mira iken, e mira vjen,
E keqja eshte nje gjemb qe dhemb
Ne trup te endrres qe veten sheh
Ne udhekryqe pa atdhe‘
Ku zogjte jane flatra pa fole
E cdo gje tjeter kane vec teje
O Zoti im, qe fryme me dhe...
Ti mos me lere...
Ti mos me lere...
A.BALA
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

S'eshte kurre vone te buzeqeshesh
Dhe ne paç re thinjoshe mbi koke
Mjafton zemren, me rreze dielli te veshesh
Qe te ndjesh, se ka dhe oaze te bukura ne toke

A.Omeri
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Mos u zhduk...

Mos u zhduk... Duke u zhdukur nga mua,
e çmishëruar vetvetes ju zhduke.
Vetja jote kështu u tradhëtua
me pandershmëri prostitute.
Mos u zhduk... Të zhdukesh është lehtë,
të ringjallesh për tjetrin s’ka se si.
Vdekja të tërheq shumë thellë,
të vdesësh nuk është mënçuri.
Mos u zhduk. Harro hijen e tretë.
S’ka të tretë. Dy janë dashurive.
Bashkë do shkojmë në gjyqin e shenjtë,
kur gjaku t’na thërrasë për përgjigje.
Mos u zhduk... e kemi shlyer mëkatin,
fajtorë s’jemi ne, as damkosur.
;;Të denjë jemi unë dhe ti për të falur
në-mos-dashje ç’kemi plagosur.
Mos u zhduk. Të zhdukesh është çast,
por si do takohemi nëpër shekuj?
ا’sozi kemi në botë, ti fantazmë dhe unë?
- Fëmijët tanë të qeshur.
Mos u zhduk. Jepma dorën tënde,
në të jam shkruar unë - i besoj sekretit.
Dashuria e fundit është e tmerrshme,
S’është dashuri, por frikë e humbjes së tjetrit.


Yevgeni Yevtushenko
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Me fol ,me trego,mos e lidh veten, Do te te degjoj,ulur kembekry.
Zgjoji fjalet qe brenda teje fjeten, Se flet shume vetes mos i bej gjyq. .
Lere menjane oratorine e zgjedhur. Sic flet me veten me fol dhe mua.
Cliroje lemshin qe koha me fije ka mbledhur, Do te te degjoj,pa detyrim,por dua.
Ndaje me mua barren qe te rendon. Do behet me e lehte kur jemi dy.
Neser,kur dicka thelle do me lendoj, Une shprese do te te kem ty! Lottus
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

GRAVITACIONALE

do vijë një ditë kur nga mungesa e peshës
shpirti do më rëndohet
dhe për mua s'do të kesh më rëndësi
ti GRUA që të femërova me hijen time mbuluar...
do mbetet mendje e çmëndur që s'mban mënd asgjë
dhe rafteve të harresës kujtimesh gdhendur
vargjet mëkatare që për ty kam shkruar…
do vijë një ditë kur për mua s'do të kesh më rëndësi
dhe po atë ditë kam për të vdekur...


©artangjyzelhasani
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Kujtoj me mall nje cast gezimi
Perpara sysh mu shfaqe ti
Si vezullim i nje vegimi
Si engjell plot me bukuri.

N'andralla jete zhurmekote
Me dhimbje brengash e merzi
Me grishte larg fytyra jote
Dhe zeri yt plot embelsi.

Nga rrjedha e koherave qe shkuan
Keshtjell' e endrrave mu shemb
Me mjegull vitet ma mbuluan
Fytyren tende, zerin tend.

C'i ngrysa ditet gjithe brenge
I zymte dhe ne shkreteti
Pa perendi, pa shprese e kenge
Pa lote, jete e dashuri.

Por ja! Me shkrepi prap agimi
Se perseri u shfaqe ti
Si vezullim i nje vegimi
Si engjell plot me bukuri

Dhe rreh me gaz kjo zemra ime
Sepse ju kthyen perseri
Dhe perendi, dhe frymezime
Dhe lote, e jete, e dashuri.

A. Pushkin
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Ne mundesh te ruash arsyen kur bota humbet fillin
e fajin ty ta hedh dhe vehtes ti besosh,
sa here te ty dyshojne e s'te perfillin,
por edhe dyshimet drejte t'i gjykosh........
ne mundesh te rrish ne pritje nga pritja palodhur,
a kur t'urrejne urrejtje mos t'ushqesh,
madje ndaj shpifjeve te rrish pa folur,
me thjeshtesi me to pa rene ndesh......
ne mundesh t'mendosh por jo gjer ne shkaterrim,
t'enderrosh por jo si rob enderrimesh.
dhe ti t'i trajtosh nje lloj e pa dallim,
ngadhnjimin e shpartallimin,burim mashtrimesh....
ne durofsh dot qe thenjet e tua te drejta
ne kurthe trutharet kopuket te t'i kthejne,
t'i shohesh te thyera gjerat me te shtrenjta
e prap t'i ndertosh me vegla qe nuk vlejne
ne mundesh fitoret qe ke korrur t'i flijosh,
si ne kumar me nje te vetme loje,
te rrezikosh e prap t'ja fillosh dhe
humbjen kurre te mos e zesh me goje.....
ne i detyrosh dot muskul nerv dhe puls e zemer,
te te sherbejne edhe kur gjithcka duket e kote.
e te qendrosh kur ske asgje vec vullnetit,
qe vec nje fjale "qendro" gjithnje te thote...
ne mundesh te flasesh me maskarenj,por nderin tend te ruash
a t'ecesh perkrah mbretit pa krenari qe te verbon...
nese armiku apo miku s'te bejne dot te vuash
dhe gjithkend e cmon,por vec sa meriton
ne mundsh t'i mbushesh ti minutat
qe te renda me veprat qe peshojne
dije dhe mos ke asnje dyshim,
se e jotja do jete bota me cka mbrenda
dhe BURRE do t'jesh o biri im.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Mund te shkruaj vargjet me te trishta sonte.

Te shkruaj, pershembull: “E yjezuar eshte sonte nata,
e dritherohen, te kalter, yjet e largeta.

Dhe qiellit rrotullohet e kendon era.”

Mund te shkruaj sonte vargjet me te trishta.
E kam dashuruar e ndonjehere dhe ajo me donte mua.

E kam puthur kaq here nen qiellin pafund.
Netesh si kjo e kam mbajtur ne duar.

Ajo me ka dashur e ndonjehere e dashuroja dhe une.
Syte e saj te thelle si t’i lija pa dashuruar.

Mund te shkruaj sonte vargjet me te trishta.
Kur mendoj se nuk e kam me. Kur ndiej se une e humba.


Kur ndiej naten e dendur, qe pa te eshte tis i erretuar.
Si vesa mbi lendina, i zbret vargu shpirtit te lenduar.

Pak rendesi ka qe s’e ndali dot zemra.
Ajo s’eshte me mua e plot yje ka nata.

Kjo eshte e gjitha. Larg, dikush kendon.
Larg.

Shpirti nuk me bindet se e humba.

Si per ta afruar veshtrimi im kerkon.
Zemra e kerkon, e ajo s’eshte me mua.

E njejta nate qe zbadh te njejtit drunj te shkuar.
Ne, ata te atehershmit, nuk jemi me njesoj, kemi ndryshuar.

S’e dua me, eshte e vertete, po sa e kam dashuruar.
Zeri me kerkonte eren per t’i peshperitur ne vesh.

E nje tjetri. E nje tjetri do jete. Si me pare i perkiste puthjeve te mia.
Zeri i saj, trupi i saj i qarte. Syte ku i prehej pafundesia.

Me s’e dashuroj tashme, eshte e vertete, po ndoshta prape e dua.
Kaq e shkurter eshte dashuria, kaq i gjate terri e humbja.

E meqe netesh te tilla e kam mbajtur krahesh te mia,
nuk bindet shpirti se e humba.

Megjithese kjo eshte dhembja e fundit qe ajo shkakton
e keto vargjet e fundit qe une i shkruaj.

Neruda
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Aspak nuk i besoj momentit,
Kushdo ta lavderojë atë.
Ai i duhet mendjelehtit
Për mua s'vlen e s'thotë asgjë.
I dua mpleksur varg momentet
Të bëhen tok një horizont.
Një horizont që hapur mbetet,
Që shkoj ta kap e s'kapet dot.

Dritero Agolli
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Tundim..
Nuk dua miq, ne kete nate,as miq te rinj dhe as miq te vjeter.
Sonte s'te dua as ty o gote..
Por ne nje tjeter bote, te humbas dua.
Dua..!
Djallin ta sfidoj
Si nje burre, nje ushtar a mekatar
Si dhe veten
Si di une
Ta godas ku dhemb me shume, kete dua.
Pra tango fillo...!
Mi ndiz deshirat, epshet, pasionet
Dhe ti e panjohur ashtu me veshtro
Me prek
Me tundo
Me çmend, por hesht dhe vallezo!
Se dua emrin tend
Nga vjen a ku shkon
ا'te pelqen..
ا'urren
A çfare jo
Veç hapat e tua

Nen te pameshirshmen muzike
Dhe ritmin...ritmin mos harro!
Nen aromen tende te dehem
Te magjepsem me trupin tend
Sinkronizimi te luaj me ndjenjen
Adrenalina te pushtoj çdo vend
Pastaj..?
Le te heshtin tingujt
Dhe prekjet le te ndalojne
Ti rrugen merr per diku
Diku tjeter dhe une do shkoj
Dhe nje pyetje le te ngelet ne ditet qe vijne
Nje pyetje pa pergjigje, pa shpjegim
Ne ishte mekat e ndara ashtu
Apo mekati ish ai vallezim ?!

Amarildo Pregapuca
 
Titulli: Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Eshtë e mundur?

T'i mbyllësh sytë kësaj marrëzie
Kësaj bote, kaq të lëkundur
Mbushur nga gjurmë mizorie
Si të heshtësh? Ěshtë e mundur ?

Më dalin tëmthat nga mërzia
Si mund të rrosh me thonjë në fyt
Kur s' ekziston më drejtësia
Ěshtë e drejtë të mbyllësh sytë ?!...

Ka pasur raste, veshët kam mbyllur
Mos të degjoj asgjë nga ç'thonë
Por kjo botë është kaq e hidhur
Sa dhe të shurdhërit i helmonë !

Të nxjerrë mizerjen, syve përpara
Kurrë mos të gjesh paqe në shpirt
Reklama gjaku, me jetë fěmijĕsh
Në zymtësinë e saj të hirtë !

T'i zësh të gjitha sy e veshë
Madje dhe zemrën t'a bësh hekur
Por dhe kěshtu nuk mund të gjesh
Sepse i thonë që të kesh vdekur !

Mos vall të shoh punët e mija
Të zë njě qoshe në këtë botë
Tě them jam mirě se ka më keq
Jo, këtë nuk e běj dot ...

Por s' kuptoj, cfarë bëjmë, ku vemi
Udhëhequr nga marrëzia
Na qëlloi këtu të jemi
Këtu kushtoka mirësia

B.Y
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Private conversations
Help Users
    Top