• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Varrim apo djegje?

Varrim apo djegje?

 • djegje

  Votat: 9 25.7%
 • varrim

  Votat: 17 48.6%
 • nuk e di... se kam menduar naiher

  Votat: 9 25.7%

 • Totali i votuesve
  35

Hope

◕‿◕
Me tha njera nje dite, rastesisht gjate nje bisede, qe para se ti djegin te vdekurit i presin gjymtyret e i bejne copa copa si bagetine tek kasapi akoma s’me besohet, mu duk e tmerrshme e ndjeva nje dridhje ne shtyllen kurrizore.
Po me pati genjyer, po ju genjej.
Nuk besoj qe ri njeri te presi kembe e duar, kur e fusin trupin ne 850°C.
Sa per protezat e ankave ose pjese te tjera metalike, besoj qe i terheqin kur eshte me kollaj, dmthn kur eshte dekompozuar pjesa e muskujve.
 

Desa

Temet nosce
Unë kam bërë testamentin për djegie. Jam dhuruese e organeve (jo të gjitha). Kështu që krimbat nuk do më shijojnë fare.
 

Vinjol

I Duruari,,,,,,,,,,, I Fituari............
Apo vdes ????? te me bejne cfare te duan.................

Organet ??? le te duan te me marin sepse nuk me hyjne me ne pune

Vec gjakun e trupit do te kerkoja te ma hiqnin ta perdornin per njerezit e tjere
Sepse Grupin e gjakut e kam 0 me rezus negativ qe nuk eshte shume i perhapur ky hrup
 

Desa

Temet nosce
Apo vdes ????? te me bejne cfare te duan.................

Organet ??? le te duan te me marin sepse nuk me hyjne me ne pune

Vec gjakun e trupit do te kerkoja te ma hiqnin ta perdornin per njerezit e tjere
Sepse Grupin e gjakut e kam 0 me rezus negativ qe nuk eshte shume i perhapur ky hrup
Duhet të lejosh sa je gjallë.
Edhe unë 0 Rh negativ. Sa mirë, i japim njëri tjetrit se nga askush tjetër nuk mund të marim....;)
 

Hope

◕‿◕
Lëkurën, sytë, zorrët... ose më shkurt i dhuroj: zemrën, mushkëritë, veshkët, mëlcinë dhe shpretkën.
Interesant si kendveshtrim. Pergezoj gjithsesi faktin qe mendon te dhurosh.
Edhe ke nje karte ku shkruan cfare je dakord te dhurosh apo e dine te afermit e tu?
(Sorry nqs jam teper kurioze, nuk je e detyruar te pergjigjesh)
 

Desa

Temet nosce
Interesant si kendveshtrim. Pergezoj gjithsesi faktin qe mendon te dhurosh.
Edhe ke nje karte ku shkruan cfare je dakord te dhurosh apo e dine te afermit e tu?
(Sorry nqs jam teper kurioze, nuk je e detyruar te pergjigjesh)
Jo pa problem.
Para do viteve shkruante në kartë, por viteve të fundit i shënon në sistemin elektronik shëndetësor. Familjarët janë të informuar nga unë dhe janë pjesë e vendimit në momentet e heqjes së organeve. Ju kam ofruar mundësinë që zemrën mund të refuzojnë ta donojnë, nëse nuk do durojnë faktin që të rrahë në trup të tjetër kuj. Edhe pse ato jepen anonim. Por e dinë dëshirën time që duhet të jepen. :)
 

Ajodreqia

Antarë i Respektuar
Qfar digjje mor larg koft india i djeg xhenazet kinse me jetu tan jeten me ta o shqipe nga dheu jena kriju ne dhe do te kthemi mos mfolni pralla ktu me djeg me djeg un kurr sdo qe shqipri djegin xhenaze katolik qado tjet kto kan me varros sdi qfar njerz kokit ju vallahi mvika me ju sha njer her mir pffff tem koti
 

DeliriumMind

I can't decide if I need a hug or 2 weeks of sleep
Qfar digjje mor larg koft india i djeg xhenazet kinse me jetu tan jeten me ta o shqipe nga dheu jena kriju ne dhe do te kthemi mos mfolni pralla ktu me djeg me djeg un kurr sdo qe shqipri djegin xhenaze katolik qado tjet kto kan me varros sdi qfar njerz kokit ju vallahi mvika me ju sha njer her mir pffff tem koti
Ca ke ri
Merr frym se nuk mora vesh as nje gjysem fjali.
Vdekja ben pjese tek cikli i jetes.
 
Top