• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vaterloja, beteja që e shpëtoi Evropën nga Napoleoni? Është mit.

N0

Ding Ding!
Screen-Shot-2019-04-19-at-18.37.06-654x450.jpg


Kur Napoleoni u rikthye nga mërgimi i tij i detyruar në Elbë, ai ua bëri të qarta qëllimet paqësore mbretërve të tjerë të Evropës, megjithëse këta të fundit formuan me shpejtësi një koalicion tjetër, për ta rrëzuar atë nga froni.

Perandori francez, u detyrua të rifillonte shpejt përgatitjet për luftë, në mënyrë që të godiste më parë, me shpresën se një fitore e hershme, që mund të parandalonte një tjetër luftë të madhe.
Por edhe nëse perandori do të kishte regjistruar një fitore vendimtare mbi prusianët dhe britanikët në Vaterlo, austriakët, prusianët, rusët dhe të tjerët, ishin duke mobilizuar ushtritë e tyre, që me siguri do t’i kishin shtypur francezët, të lodhur tashmë nga vitet e gjata të luftërave. Beteja e Vaterlosë, e shpëtoi Francën nga shkatërrimi total, nga një luftë tjetër të stërzgjatur.

Bota.al
 
Top