• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vdekja!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Tregim iluzionar mirëpo me urtësi. Një ditë vdekja i erdhi një njeriu dhe i tha: sot është dita e juaj, ai tha: nuk jam i gatshëm të vdes, ajo tha: mirëpo emri yt është në listë, ai tha: përse nuk uleni, do ju sjellë diqka për të ngrënë, në rregull, ai i dha vdekjes ushqim që sjellë gjumë, kur vdekja fjeti, njeriu e vëndosi emrin e tij në fund të listet, kur ajo u zgjua nga gjumi tha:pasiqê ishe i mirë me mua do të filloj nga fundi i listes. ( thjesht, ky është caktim).

I përkthyer.
 

Baboon

It's not dark yet 🙂
excuse-me-hello-im-stewie-big-fan-i-think-i-21351898~2.png
 

Ledia

❤E❤👩‍👦‍👦❤E❤
E urrej vdekjen. Nuk ka gje me te keqe me te dhimbshe kur vdekja te merr njerzit e tu te dashur. Tani vetem lutem zotit te jetoj sa me gjate te gezoj femijet e mi. Ti shikoj te rriten te behen burra te behen prinder pastaj le te vdes
 

Hope

◕‿◕
Vdekja eshte si lindja nuk eshte se e zhgjedhim ne.
Ndonjehere e zgjedh vete njeriu kur do iki, fatkeqsisht.

Vdekja eshte nje etape e ciklit human, ndonjehere nje shpetim per njeriun ne vuajtje ose ndonjehere nje rembim teper i heret e njerezeve teper te rinje /femije, e perhere nje dhimbje e madhe per familjen e shoqerine.
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
E urrej vdekjen. Nuk ka gje me te keqe me te dhimbshe kur vdekja te merr njerzit e tu te dashur. Tani vetem lutem zotit te jetoj sa me gjate te gezoj femijet e mi. Ti shikoj te rriten te behen burra te behen prinder pastaj le te vdes
pse do me vdek njehere....pse mos te jetosh deri sa te behesh me femijen e femijes te femijes.....
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
ne jeten tjeter fillon nga e para...po se di ne cfar vendi do jesh
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Ndonjehere e zgjedh vete njeriu kur do iki, fatkeqsisht.

Vdekja eshte nje etape e ciklit human, ndonjehere nje shpetim per njeriun ne vuajtje ose ndonjehere nje rembim teper i heret e njerezeve teper te rinje /femije, e perhere nje dhimbje e madhe per familjen e shoqerine.
Ne realitet fraza që shkruajta nënkupton pergjithësine dhe nuk absulotizon asgjë :)
 
Private conversations
Help Users
    Top