• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vepër arti, një banane shitet 120 mijë dollarë, por një artist e ha (Foto)

Vepër arti, një banane shitet 120 mijë dollarë, por një artist e ha (Foto)

t

1577632794797.png

Një vepër arti e përbërë nga një banane e ngjitur pas një muri është shitur për nje shumë marramendase në panairin artistik në “Art Basel”, në Miami.
E quajtur ‘Komediani’, ajo u shit në kohë rekord për 120 mijë dollarë. Disa besojnë se italiani ka dashur të ironizojë botën e artit dhe mënyrën se si vlerësohen objektet. Por mes artistëve që morën pjesë në atë që konsiderohet si panairi më i rëndësishëm i artit në botë, Cattelan nuk ishte i vetmi që befasoi.Mbrëmjen e së shtunës, artisti amerikan David Datuna u afrua pranë instalacionit të kolegut, e shkëputi atë nga muri dhe e hëngri nën vështrimin e habitur të publikut. “Ky i imi është një gjest artisti”, tha ai, “Quhet artisti i uritur”.
Rasti ka bërë xhiron e rrjetit dhe ka nxitur zemërimin e organizatorëve të eventit. Megjithatë ata nxituan të sqarojnë se vepra e Cattelan mbijeton dhe se vetëm ideja ishte shkatërruar. Një banane tjetër ekspozohet tani në të njëjtin vend, e mbrojtur nga disa roje të sigurisë që nuk lenë askënd të afrohet.

burimi;balkanweb
 

Comments

Top