• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vetëvrasja e 20-vjeçarit-/ اfarë i shkruante ish-e dashura

Guest20

Offline✌
eneo-420x315.jpgPak ditë më parë një 20-vjeçar nga Fieri mori vendimin drastic dhe vrau veten duke pirë fostoksinë pasi u nda nga e dashura. Në lidhje me këtë ngjarje tragjike, janë zbardhur disa detaje të reja. Këtë herë është nëna e Eneos, Aida ajo që flet dhe tregon për mesazhet që djali i saj ka shkëmbyer me të dashurën.

Sipas saj, vetëm në 3 ditën e fundit Eneo ka shkëmbyer 1200 mesazhe me vajzën që donte dhe shprehet sesi kjo e fundit e trajtonte shuëm keq të birin dhe me një fjalor aspak të përshtatshëm.

“Kur kemi hapur mesazhet, jemi tronditur njësoj siç na tronditi vdekja e djalit. Ai ishte bërë urë që ajo të kalonte mbi të vetëm e vetëm që t’i tregonte se sa e donte. I tregonte në çdo kohë që ajo ishte dashuria e tij e parë dhe e fundit, ndërsa, po ashtu, i kërkonte falje pa arsye.

Ajo e shante, e fyente rëndë e ky pa arsye i thoshte shumë herë ‘më fal’. E kishte bërë djalin ato tri ditë para se të vdiste me hije”, tregon nëna e Eneo Ferkos. Sipas saj, mesazheve të Eneos vajza Edlira C. u ishte përgjigjur shpeshherë me mesazhe zanore dhe dëgjohej qartë që ajo e trajtonte keq.

Në momentin që nëna e të riut fliste për gazetën Panorama, pranë ishin edhe koleget e saj të punës, të cilat tregojnë se kjo është një ngjarje e rëndë dhe Aida ka nevojë për mbështetjen e shtetit, sepse po pret drejtësi.“I lexuam edhe ne mesazhet e tyre. Me Eneon ishte sjellë shumë keq. Jemi të shokuara. Një vajzë e vogël, të sillet aq keq. Më e pakta që mund të bënte kur ky i nis videon ishte të alarmohej. Të lajmëronte policinë a nënën e tij.

Të bënte diçka, por qeshte kur ai i kishte nisur videon. S’kemi fjalë”, u shprehën ato, të cilat më parë kanë punuar në të njëjtën fabrikë edhe me Eneon.

CityNews
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
He pra cf i shkruante? Asnje sna e tha.


Si nuk e vrau asnje veten me sharjet qe bej une. Se kam ate shans jooo.
 

Guest20

Offline✌
Mjere familja se ky i dobet paska qene..ne mos e bente 20 vjec,do e bente me vone..ne cdo situate te veshtire,ky si rruge zgjidhje do gjente vete-flijimin!
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
gjynah! nje jete e shuar!! truri eshte nje "mekanizem" sa llogjikues aq edhe abstrakt ne ca raste... mjafton nje "blackout" ne nje moment te vetem e per nje motiv dhe nuk jemi me racional...
sa per fajet e vajzes pune femijesh.. sjellje adoleshencialesh mbi 18 vjec..
uroj te ken force familja e ta kujtojne pa shume dhimbje!
 
Last edited:

Zana1

Braveheart
Fat I keq qe I paska rene qe te merret me nje Monster .

Ngushellime familjes , u prehte ne pâqe : (
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
He pra cf i shkruante? Asnje sna e tha.


Si nuk e vrau asnje veten me sharjet qe bej une. Se kam ate shans jooo.
Kam tentuar dy here me thike plastike po nuk behet gje per dreq.. Mgjth pres nje falje publike nga ty se do bej hatane do bej. :p :p
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Kam tentuar dy here me thike plastike po nuk behet gje per dreq.. Mgjth pres nje falje publike nga ty se do bej hatane do bej. :p :p
Ty djalli te ka lene per nje motiv e ste merr me vete.
Si do ia benim ne nese sdo na beje si byf e zgjut eee? Eee?
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Ty djalli te ka lene per nje motiv e ste merr me vete.
Si do ia benim ne nese sdo na beje si byf e zgjut eee? Eee?
Epo duke te pare ty qe ben si pjeshkeze me llush harrojme edhe arsyen pse duhet te jetojme ndonjehere. :p
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Pse je bere aq i parashikueshem. Keshtu monoton fare.
Cben monotonia? Merzit!
Kam konkluzion me te qarte per te dhe kjo fale teje. Personi yt e personifikon me se miri kete kompleksitet. ;)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
e çfare te bej shteti? ....Po ky pse ia beri vetes?

Shteti nderhyn aktualisht derisa smund i duron torturat e dikujt, por jo pasi te vrase veten... meqenese cdo gje tani eshte vonë.

Mevjen keq, qe eshte ngutur... por kjo ska qenë zgjidhje........ as e duhur.
 
Top