• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vettel fiton çmimin e madh të Koresë

cent

Banned
Sebastian Vettel me Red Bull triumfoi në اmimin e Madh Koresë në Formula 1, duke arritur fitoren e tretë të njëpasnjëshme dhe gjithsej të katërtën këtë sezon.

Dy herë kampioni i botës, Vettel e përfundoi garën 8.2 sekonda para Mark Webber me Red Bull, i cili e filloi garën nga vendi i parë në cirkuitin ndërkombëtar të Koresë. Alonso me Ferrari u rendit i treti. Jenson Button u tërhoq kurse Lewis Hamilton e mbylli garën i dhjeti për shkak të një problemi teknik në një prej gomave duke qëndruar në kuotën e 152 pikëve.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi e Vettel, pas garës së Singaporit dhe Japonisë. Ndërkohë që kanë mbetur edhe katër gara nga përfundimi i kampionatit botëror 2012, Vettel kryeson renditjen me 215 pikë, gjashtë më shumë se Alonso i vendit të dytë. Gara e 17-të nga 20 që janë gjithsej është planifikuar të mbahet në cirkuitin indian, më 28 tetor në Nju Delhi.

Rezultatet e garës:

1 Sebastian Vettel 1:36:28.651

2 Mark Webber +00:08.231

3 Fernando Alonso +00:13.944

4 Felipe Massa +00:20.168

5 Kimi Raikkonen +00:36.739

6 Nico Hulkenberg +00:45.301

Renditja e përgjithshme:

1 Sebastian Vettel 215 pikë

2 Fernando Alonso 209

3 Kimi Raikkonen 167

4 Lewis Hamilton 153

5 Mark Webber 152

6 Jenson Button 131

/e.m
 
Top