• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vettel shpallet kampion bote në F1

cent

...Lontano
Piloti i Red Bull, Sebastian Vettel ka siguruar titullin e katert kampion bote rradhazi në Formula 1, pas fitores së arritur sot në اmimin e Madh të Indisë.

Gjermani arriti të sigurojë sot fitoren e gjashtë rradhazi për këtë sezon, duke u bërë njeriu i katërt në histori që fiton katër tituj kampion.

Vettel i bashkohte legjendave Juan Manuel Fangio, Alain Prost dhe Michael Schumacher. Fitorja e sotme e mban atë në lojë për të barazuar rekordin e të gjitha kohrave prej nëtë fitoresh të njëpasnjëshme në kampionatin botëror të Formula 1. Ne podium u ngjitën edhe Rosberg me Mercedes dhe Grosjean me Lotus.
/Panorama
 
Top