• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vidhet një lule e rrallë nga kopshti botanik i Londrës

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Në Kew Gardens, kopshtet botanike të Londrës, ndodhen disa prej llojeve më të rralla të bimëve në botë.
Por vetëm pak ditë më parë është raportuar vjedhja e një lulje shumë të rrallë.

Bëhet fjalë për një ekzemplar të tipit Nymphaea Thermarum, një lule ujore me përmasat e një monedhe që gjeneron një lule të re, fare të vogël.

Ky ekzemplar konsiderohej i zhdukur deri gjashtë vite më parë nga Ruanda “vendlindja” e tij.
Por për fat të mirë ishte shpëtuar një ekzemplar dy vjet më parë dhe ruhej në një serë të kopshtit botanik që mban emrin e princit të Uellsit, por që është zhdukur që nga data 9 janar.

Ekspertët nuk përjashtojnë mundësinë që të bëhet fjalë për një vjedhje të qëllimshme nga ndonjë koleksionist. /albeu.com/
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Vidhet një lule e rrallë nga kopshti botanik i Londrës

E ua beft zoti hallall koh krize si dilet ndryshe :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vidhet një lule e rrallë nga kopshti botanik i Londrës

pse çfarë kan menduar ata,lulen cdo kush e don se te ishte therr aty do e kishin per jet e mot
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Vidhet një lule e rrallë nga kopshti botanik i Londrës

Ben nej gje kjo lulja? Apo vec lule lule
 
Top