• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)


 • Totali i votuesve
  18
 • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Hartini

Well known member
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Sapo e lexova debatin ketu . Me vjen mire se keni shume fantazi dhe pasjon .
Krijimet qe lexova me tingelluan jo shume te pasura , por shume realiste . Kishte trishim , melankoli , nostalgji ,
por jo shume origjinalitet .
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Ia dhe pas shume peripecish arritem ashtu me shtysa me intriga akuza per vjedhje :p batuta e mbi te gjitha talenti i shumte
do shpallim bashke fituesin.
Dhe fituesi per kete muaj eshte Ylli 1 me krijimin "Erresire". Urime Ylli krijimi yt preku shume lexues shume i bukur si shkrim :)

Krijimet e tjera jane perkatesisht.
1-) Behu...nga Vetoni
2-)Krijimi fitues nga Ylli
3-) Enderr pranvere nga Kila. Dua te them qe une kete muaj i dhashe voten time sepse nuk meritonte te rrinte pa vote :)
4-)Shkriju dhe ti nga anetari kitrra
5-) Lulet e qershise nga Nevertiti :)


Mund te komentoni dhe me kete rast vete Nevertiti dhe mund te na shndrise :p

Suksese te gjitheve. Bashke shihemi muajin tjeter me temen "Dita ime vs Teme e lire"

Perqaputhje :*
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Urime fituesit..:))
Sa me shume krijime ne vazhdim,Nick marr kenaqsi sa here e klikoj kete konkurs tashme,per nje arsye te thjesht e ringjalle e kalove ne dimensione letrare te mirelexuar e komentuar.
Flm :))

Sa per krijimin numer 5,jam une krijuesja e atyre vargjeve ,ne fakt nuk ishte nje perballje e kendshme me komentet te tipit: vjedhje apo kopjuar.
Gjithesesi ne qofte se marrim iden qe ato vargje kan sikur edhe nje fije te holle perafersim me lulet e Koliqit do isha e nderuar.
Por Koliqi jon eshte nje pen poetike nder me te mirat Shqiptare,ndaj te shijojme lulet e kumbulles se tij ,do duhej bote filozofike e poetike bashke,kjo per lexuesin,pa le me ti vjedhim stilin apo penen e tij..:) Eh.

Krijimi im ,jane disa vargje te nje dite nder kujtimet e mija feminore,as me pak as me shume, ne ate krijim kam pershkruar copeza nga fshati i im i lindjes. E gjithe cfare gjendet ne ato vargje eshte nje frymzim spontan nga copezat e fshtatit tim.

Dua te falendroj Perzemersisht ata qe nuk dyshuan ne origjinalitetin e shkrimit,flm atyre qe me votuan.
Them flm jo vetem se une isha autoria e atij shkrimi ,sepse mua sme ben origjinale ne vargjet spontane te mijat komentet as opinionet e askujt,sepse une e njoh veten time,por mbi te gjitha flm qe mbeshtetet derguesit e ketij konkursi,konkursin dhe drejtuesen e tij: Nicktjer.


Flm dhe njehere mire u lexofshim neper komentet tjera.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Urime Ylli. Ke vertet talent :)
 

Kila

VIP
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Sot ne mjes u futa pash qe kisha marr nje vote .. Waw thash cne kjo mrekulli lol ... Pash qe ishe ti Nick .. Dhe e mendova se ma ke dhen qe mos dekurajohesha meqe isha vec un pa vot dhe mendova te te falenderoja me pm , po arsye qe dhe qenka vertet shum inkurajuese ..Flmm ....
Ylli-1 na thuaj te lutem a je mire me shendet se na ke prek ne zemer .. Mbi te gjitha kur mendoja se esht i semure nje antar i forumit pse jo dikush qe mund te kisha relata te mira ... Uroj te jesh mire dhe suksese e urime ...
Neve .. Po te mos ishte per pjesen tone humane dhe prekjen qe na beri Ylli .. Ti do ishe fituesja .. Urime te metejshme ...
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Oh vogelushe :*
Mua poezia jote me pelqeu e kete ta thashe dhe kur ma dergove.
Nga gjithe ato poezi qe ke shkruar kohet e fundit jam e sigurte qe din te besh me mire
ndaj uroj te lexoj serish :)

Dhe vota ime ishte sepse smeritoje te rrije pa vote.
Muajin tj ne fakt tj sdija ke te votoja se ishin shume te tille kesaj rradhe se kisha te veshtire.
Suksese :*
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Urime fituesit..:))
Sa me shume krijime ne vazhdim,Nick marr kenaqsi sa here e klikoj kete konkurs tashme,per nje arsye te thjesht e ringjalle e kalove ne dimensione letrare te mirelexuar e komentuar.
Flm :))

Sa per krijimin numer 5,jam une krijuesja e atyre vargjeve ,ne fakt nuk ishte nje perballje e kendshme me komentet te tipit: vjedhje apo kopjuar.
Gjithesesi ne qofte se marrim iden qe ato vargje kan sikur edhe nje fije te holle perafersim me lulet e Koliqit do isha e nderuar.
Por Koliqi jon eshte nje pen poetike nder me te mirat Shqiptare,ndaj te shijojme lulet e kumbulles se tij ,do duhej bote filozofike e poetike bashke,kjo per lexuesin,pa le me ti vjedhim stilin apo penen e tij..:) Eh.

Krijimi im ,jane disa vargje te nje dite nder kujtimet e mija feminore,as me pak as me shume, ne ate krijim kam pershkruar copeza nga fshati i im i lindjes. E gjithe cfare gjendet ne ato vargje eshte nje frymzim spontan nga copezat e fshtatit tim.

Dua te falendroj Perzemersisht ata qe nuk dyshuan ne origjinalitetin e shkrimit,flm atyre qe me votuan.
Them flm jo vetem se une isha autoria e atij shkrimi ,sepse mua sme ben origjinale ne vargjet spontane te mijat komentet as opinionet e askujt,sepse une e njoh veten time,por mbi te gjitha flm qe mbeshtetet derguesit e ketij konkursi,konkursin dhe drejtuesen e tij: Nicktjer.


Flm dhe njehere mire u lexofshim neper komentet tjera.

Me kaq le? Thuaj dhe 2-3 rreshta te tjere :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Ylli po na bere kureshtar per 1 muaj rreshte mo i uruar !:viol: Urime se verte ke talent ne fushen e letersis
 

Aver

VIP
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Ylli ti paske qene me ate 'erresiren' mer?!

Ma ke borxh 1 dite. Ate diten qe ma prishe kur e lexova! :p

Urime urime :)
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Ylli po na bere kureshtar per 1 muaj rreshte mo i uruar !:viol: Urime se verte ke talent ne fushen e letersis
13 dite per te qene te sakte :p
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Mua me pelqeu : 5-) Lulet e qershise nga Nevertiti
sec kisha nje nuhatje qe ishte truri jot aty brenda :)
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Urime Yllo, i shkruke bukur historite.
SHpresoj qe tani te fitosh nji fshese me korrent.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

MIREMENGJESI!

Ju falemnderit te gjitheve per urimet.

Meqe Nicktjeter, e dinte historine e shkrimit tim, dhe ua ka thene qe anetaret qe postuan temat jane mire te gjithe une do ua them burimin e inspirimit per kete shkrim.

Eshte ngjarje e vertete, perjetim i sakt i nje te afermit tim qe vertet vdic nga kanceri. E tere historia eshte rikthim mbrapa per 10 vite. Me vie keq per shqetesimin qe ju krijova, nuk ishte ai qellimi im, por kisha qellim te ju sjell dicka qe e kam ndjere ne thellsine e zemres sime dhe ta ndaj se bashku me ju.
 
Last edited:

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Mos e vrij mendjen Yllo. Muajin tj sjell dicka me te mire
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Mos e vrij mendjen Yllo. Muajin tj sjell dicka me te mire
Nick...."Dita ime" mund te jete teme monotone, ashtu sukur qe edhe i kam ditet qe i ngjaje njera tjetres si veza-vezes...me mire te bej pushim kete muaj.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Yll, pergezime per fitoren ne kete muaj :kapele:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

MIREMENGJESI!

Ju falemnderit te gjitheve per urimet.

Meqe Nicktjeter, e dinte historine e shkrimit tim, dhe ua ka thene qe anetaret qe postuan temat jane mire te gjithe une do ua them burimin e inspirimit per kete shkrim.

Eshte ngjarje e vertete, perjetim i sakt i nje te afermit tim qe vertet vdic nga kanceri. E tere historia eshte rikthim mbrapa per 10 vite. Me vie keq per shqetesimin qe ju krijova, nuk ishte ai qellimi im, por kisha qellim te ju sjell dicka qe e kam ndjere ne thellsine e zemres sime dhe ta ndaj se bashku me ju.
Mu sme shqetesove hic, se qe n'fillim e dija qe e ke shkruajtur ti. Njihet dora e anetarve tashme ylli! :).. Gjthss si kete por dhe poezite qe ke ne forum, them se tregojne qe e ke sh pasjon letersine!
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top