• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.


 • Totali i votuesve
  9
 • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Miresevini ne kete muaj te vobekte konkursi.
Tema per te kete muaj :Diku nen ylber vs Teme e lire

1-MEDITIM I LIRE2-Ylberi im

....Ndjeva puhizen e nje frymarrje tek me perkdhelte qafen brishtesisht,,,putrat e buta me reren e lageshte ,qe preken fundshpinen time. Rera e imete te jepte ndjesin e nje koncidionieri te thermizur tek gjurmet e tij protestonin ne dromitje ne vend.Duart e tij te njoma feminore kalonin rreth qafes sime . Perqafimet ishin tashme nje furi zenkash e dashurie perpara bluhes se pafundme bregdetare.
Ngrita syte drejt tij dhe detit,dy sy te qeshur nje fytyr me mijera ngjyra ylberi pershkonte cdo dritherime cerpikesh dhe buzesh, tek fliste pa pushum e gjithe pasion...
Mama mamaaa..tani do beje zhytjen e rradhes.Me shiko me ndjeke,...
Syte e mi te ngulitur siper qenies se trupit te tij .qe te kujtonte peshqit e fresket pranveror ne nje ishull te bekuar te prerendis,udhtonin drejte bluhes se detit.Ai ne breg bente lojrat e tij feminore.
Ndersa shikimi im shpesh arratisej ,duke car rreptesishte drejte permes detit .Duke u ndaluar ne fillimin e horizontit te qiellit duke takuar perendimin e mahniteshm te natyres.
Pastaj bota merrte ngjyrat e saj te ylberta,zerat e kristalet te femijeve ne breg,tonizonin me se miri ambjentin dhe i jepnin shijen e kripur me dashuri ,nje perendimi piktoresk verore.
Uji i detit i reflektuar nen ritmin e ngjyrave te nje perendimi veror,dukej sikur dallgezonte dhe freskonte,rrumballaksin e diellit ,token e adhuruar.Pastaj dallget e mbushura me frymzim binin perseri mbi trupin e vetvetes,ne detin e lire me nuanca blu.
Udhtonin drejte femijeve dhe botes se tyre plot ngjyra ylberi me gezime spontane.Sa here qe ata dilnin para nje dallgezimi te embel verore,dukej sikur fitonin nje duel,nje loje nje bast drejte te ardhmes.
Ishte feminor por pjalmi filozofik mjaftonte edhe per ne te rriturit.Jeta eshte vec se nje ritem dallgesh ,qe duhet ti notosh ne shkumzimet e tyre bute,embel,dhe te mos mbytesh.
Ritmi i perendimit te diellit u be me i thekshem,ngjyrat u bene me te kuqerremta,uii i shkumezuar prekte kembet e mija,sikur me dhuronte dhe nje shije relaksi perpara qe dielli ta tradhtonte dhe mos ta ndriconte me ngjyren blu te detit,deri ne agim.Dukej sikur na thoshte naten e mire.
Zeri i tim biri me shkeputi perseri;-Mama trami, per pak kalon,shapkat ne dore,canten me rrabshtaja plazhi ne krah ,te zbathur,te kripur me lirin e detit dhe diellin kuqerremte qe akoma na bente me sy ne nje cep te larget..u larguam...Te lumtur te dy,,e perqafove forte,ndjeva qe yllberi i jetes sime tashme do jete rezistente dhe gjate nates,,dhe gjate dites,,,do ishte me mua tere kohen,,,U ndjeva me aq fat.
E putha fort dhe vazhduame te zihemi perseri,,per capkenlleqet e tij,qe skan fund.

Bashke shihemi muajin tjeter me temen : Amf vs Teme e lire
 
Redaktimi i fundit:

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Fjala duhet mbajtur gjithsesi ! :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

ahahahah e c"paskeni qene,asnje vote akoma..:p
Sju vjen zore,po kesaj rradhe ska as krijime shume,qe te lodheni duke i lexuar..:p

Vota ime shkon per krijimin e pare.
Krijim i kendshem e plote ngjyra.
Dhe krijimi tjeter nuk ngel pas,po ta kisha drejte dy vota do votoja hahahahaha.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

:)
:falet::puth:

aaa paske shkruar ,kujtova ste beri pershtypje ;)

Une jam vlonjat dhe me gjithe ato te keqijat qe di ti dhe te gjithe jo-vlonjatet per vlonjatet , kemi dhe nje te keqe te madhe qe vetem neve e kemi . Fjalen e dhene e vleresojme shum dhe nuk e thyejme :D Dhe ashtu si na duket ,,,,ose leje leje mos ta zgjas :p :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Ti me ben gjithmone pershtypje Malsi :tulp::tulp:

Jemi qe jemi per krjimet kishe ndonje mendime, se per vloren e vlonjatet e kam mendjen top une gjithe i rrace jeni lol
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Jo tashme i kam abandonuar qe nga ajo dite dhe deri ne perjetesi ,kur lexova :gazet:(nderkohe qe isha duke shkruar ne pc pikerisht per ate gje ) qe postimet ishin hedhur :D :box::box:
Topi rrotullohet dhe shkon andej nga gjuhet ,me mire ta kesh tull se ajo ngjitet mire :D
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Po sprish pune ,nuk humb gje ;)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Pse i vobekte? Jane 2 krijimet me te bukura qe ke patur deri me sot, sipas mendimit tim sh pa dorashka ..
I dyti, merr voten :)..
 

Aver

VIP
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Te dyja te bukura. Jam 49 me 51 per te dyten. E votoj te dyten pra.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Pse i vobekte? Jane 2 krijimet me te bukura qe ke patur deri me sot, sipas mendimit tim sh pa dorashka ..
I dyti, merr voten :)..

Sjam ankuar ndonjehere per cilesine por per sasine...:)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Meditim i lire kesaj radhe
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Ju rikujtoj qe mund te votoni deri ne me date 28. Flm.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Ore pse jane kthyer shkretetire keto 2 konkurset keshtu? :(...

arf, princeshe, rendex,mals,bella,marl, lev, quk,legally,monique, hajd votoni e komentoni aty vrap, Lol..

:eek:le::eek:le:
 

cent

...Lontano
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Shume te bukura te dyja. Votova Meditim i lire.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Meditimi i lir........
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Ti me ben gjithmone pershtypje Malsi :tulp::tulp:

Jemi qe jemi per krjimet kishe ndonje mendime, se per vloren e vlonjatet e kam mendjen top une gjithe i rrace jeni lol

Na vjen anash ti neve dudume :p lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Krijimin e dyte votoj une.... det, mama e femije :D

ah po ku behet votimi se ketu sme del gje mua :vesyze:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Krijimin e dyte votoj une.... det, mama e femije :D

ah po ku behet votimi se ketu sme del gje mua :vesyze:

Ka te drejte Bella. Dicka nuk eshte ne rregull me menyren e votimit. Nuk mundet te votohet. Ndoshta e rregullon dikush se mi shkoje belles vota huq :roseOj bella ec voto ketu te une se e ke te garantuar voten mi dreq ;)
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Ka te drejte Bella. Dicka nuk eshte ne rregull me menyren e votimit. Nuk mundet te votohet. Ndoshta e rregullon dikush se mi shkoje belles vota huq :roseOj bella ec voto ketu te une se e ke te garantuar voten mi dreq ;)
nuk iken huq asgje ketu ste le ti hahaha.... votova
Se di bella...ne te tj spo kemi.
u rregullua nick :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Erdhi momenti per te shpallur fituesin.

Souli me krijim e saj me te mire , i supermerituar, Urime.

Dhe Nevi me krijimin e dyte .

Flm te dyja per krjimet.

Ne do shihemi muajin tjeter me temen
Gushti cmendes
Gusht- Amf vs Teme e lire Amf eshte nje coctail blu dhe eshte aq i hidhur sa me vertete te vjen te thuash Adios my friends , ndaj
pershkruani cmendurine me shoqerine, cmendurite e veres atehere kur i keni thene botes lamtumire une po shkoj me pushime

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Votoni njerin nga krijimet per muajin korrik.

Urime krijuesve dhe fitueses :fiu:
 
Redaktimi i fundit:
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top