• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vrau nusen me levë, vjehrri 75 vjeçar tregon arsyen e këtij akti barbar


Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me krimin e rëndë brenda familjes në fshatin Zheje të Kurbinit ku vjehrri vrau nusen e djalit me levë.
Mësohet se shkak për këtë mund të jetë kujdesi i nuses ndaj vjehrrit pasi ai ankohej vazhdimisht se nusja nuk i sherbente mire dhe për këtë janë zënë vazhdimisht.
Nga hetimet e para sherri i radhës ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur vjehrri u ankua se ajo nuk i shërbeu kafenë. Në sherr e sipër, vjehrri rrëmbeu një levë dhe e qëlloi në kokë.
Gjithçka ndodhi në banesë, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit ishin në gjumë, kurse burri i saj në punë. Ai eshte roje, polic privat dhe punonte gjatë natës, shkruan Panorama.
Nusja që mbeti e vdekur pasi e qëlloi vjehrri me levë është Vera Tota. Mësohet se ajo u gjet e pajetë nga fqinjët e saj, pasi vjehrri ishte larguar fill pasi e qëlloi për vdekje.
Sipas burimeve, thuhet se vjehrri kishte tentuar ta vriste nusen edhe para një viti, pas sherreve po për çështjen e shërbimit.
Njoftimi i policisë
Me datë 03.05.2017, në orët e para të mëngjesit është marrë njoftim se është gjetur e vdekur në banesë shtetasja V.T. 41 vjeçe, banuese në Zhejë – Kurbin.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore ku kanë konstatuar se shtetasja V.T është goditur fizikisht me mjete të forta (levë) ku si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është vjehrri i saj shtetasi Noc Tota, 75 vjeç, banues në Zhejë – Kurbin, i cili është larguar nga banesa pas ngjarjes por falë veprimeve të shpejta policore u bë e mundur kapja dhe shoqërimi i tij.
Krimi dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti mes autorit të dyshuar dhe viktimës pas një konflikti për motive të dobëta.
Grupi hetimor në vendngjarje po vazhdon veprimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /albeu
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Mjerim!
kohe barbare me akte barbare.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me krimin e rëndë brenda familjes në fshatin Zheje të Kurbinit ku vjehrri vrau nusen e djalit me levë.
Mësohet se shkak për këtë mund të jetë kujdesi i nuses ndaj vjehrrit pasi ai ankohej vazhdimisht se nusja nuk i sherbente mire dhe për këtë janë zënë vazhdimisht.
Nga hetimet e para sherri i radhës ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur vjehrri u ankua se ajo nuk i shërbeu kafenë. Në sherr e sipër, vjehrri rrëmbeu një levë dhe e qëlloi në kokë.
Gjithçka ndodhi në banesë, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit ishin në gjumë, kurse burri i saj në punë. Ai eshte roje, polic privat dhe punonte gjatë natës, shkruan Panorama.
Nusja që mbeti e vdekur pasi e qëlloi vjehrri me levë është Vera Tota. Mësohet se ajo u gjet e pajetë nga fqinjët e saj, pasi vjehrri ishte larguar fill pasi e qëlloi për vdekje.
Sipas burimeve, thuhet se vjehrri kishte tentuar ta vriste nusen edhe para një viti, pas sherreve po për çështjen e shërbimit.
Njoftimi i policisë
Me datë 03.05.2017, në orët e para të mëngjesit është marrë njoftim se është gjetur e vdekur në banesë shtetasja V.T. 41 vjeçe, banuese në Zhejë – Kurbin.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore ku kanë konstatuar se shtetasja V.T është goditur fizikisht me mjete të forta (levë) ku si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është vjehrri i saj shtetasi Noc Tota, 75 vjeç, banues në Zhejë – Kurbin, i cili është larguar nga banesa pas ngjarjes por falë veprimeve të shpejta policore u bë e mundur kapja dhe shoqërimi i tij.
Krimi dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti mes autorit të dyshuar dhe viktimës pas një konflikti për motive të dobëta.
Grupi hetimor në vendngjarje po vazhdon veprimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /albeu

"Gjithçka ndodhi në banesë, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit ishin në gjumë, kurse burri i saj në punë."

"Sipas burimeve, thuhet se vjehrri kishte tentuar ta vriste nusen edhe para një viti, pas sherreve po për çështjen e shërbimit."

"Nga veprimet hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është vjehrri i saj shtetasi Noc Tota, 75 vjeç, banues në Zhejë – Kurbin, i cili është larguar nga banesa pas ngjarjes por falë veprimeve të shpejta policore u bë e mundur kapja dhe shoqërimi i tij."


1... deshmimtare nuk ka!
2... "burime" pa vertetim!
3... largim nga banesa, per te shkuar "ku" ky 75 vjecar!

???

-Nuk po bej avokatin e vjerrit, por avokatin e popullit dhe me te tilla fakte del qe "te gjithe vjerrat vrasin nuset e tyre"!!!

-Nuk ju ben cudi qe shumica e viktimave dhe shumica e krimineleve jane shqiptare te krishtere ndersa shqiptaret myslimane nuk shfaqen as si viktima e as si kriminele por perkundrazi???

---Po therr e po vret turrku e s'e keni marre vesh akoma o te mjere!!!

"...vrau vjerri nusen..." (!!!) kushedi, ja perdhunuan nusen, ja vrane, i thane mere krimin persiper se perndryshe edhe femijet t'i vrame, cfare t'ju thote vjerri per te mbrojtur femijet, qe nuk e vrava???

-Fluturoi gomari e kemi Shtetin, se nuk ka burr nene ta bej ate krim.
...po keshtu eshte, mahmutet kryetare dhe te krishteret kriminele!!!

Ju marte djalli qe harroni se jeni SHQIPTARE.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
pse e lidh me turkun?... hahah kush faj ska, qe rrijnë vet te prapambetur.


Perher shqiptaret po gjenin ankesat, oo na len serbet me qellim te mosshkollohemi qe mos ti sundojmë, a na ka len turku prara.... o mir u kuptuam cka ishte deri tash. E tash kush po ju pengon te hapni syte, per te ec përpara... apo doni vendqendrimin e njejte?


ooo ju e mbushni boten me fjale ne hapesirë, kurse punët qendrojnë ne vend palevizë.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
e ky vjehrri, kur paska qenë aq i fortë, pse ska ber vet kafen per vete me mirë, sesa te godase nusen dhe ta leje te vdekur.... uaaa super tani. "Keni arrit."


Per ta shtreh gjuhen dhe per keqveprim, e di se keni aftesi, por pse spo dini per mirë???
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
pse e lidh me turkun?... hahah kush faj ska, qe rrijnë vet te prapambetur.


Perher shqiptaret po gjenin ankesat, oo na len serbet me qellim te mosshkollohemi qe mos ti sundojmë, a na ka len turku prara.... o mir u kuptuam cka ishte deri tash. E tash kush po ju pengon te hapni syte, per te ec përpara... apo doni vendqendrimin e njejte?


ooo ju e mbushni boten me fjale ne hapesirë, kurse punët qendrojnë ne vend palevizë.
Ne dituri, 1+1=2
Ne dashuri, 1+1=3 (...dhe sa femije ka qejf cifti...)

-Tani, une nuk po e lidh me turkun por po sheshoj faktet...
---Ne Greqi kriminele degjohen vetem shqiptaret!!!
---Ne Shqiperi kriminele degjohen vetem te ktrishteret!!!
...nuk ju ben cudi?!

Te thuash se ndodhemi ne fund te botes?!
-Jemi ne mes te Europes dhe titullohemi fundi i botes!!!
...kush e ka fajin?!

-Nuk kemi kulture?!
-Nuk kemi histori?!
-Nuk kemi tradita?!
-Nuk kemi zakone?!
-Nuk kemi komb?!

...kur e njihni ju armikun, qe ta kuptoj edhe une?!

-Mbi temen, kam thene se me faktet e shpallura "genjehemi".
 
Top