• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

What's on your mind..?

Vie

Baba...ti je dhe do mbetesh mon IDOL.
Kudo ku shkoj coj diell :))
 
Redaktimi i fundit:

Monique

Staf në FV.AL
Pashko Vasa

Të dua si një engjëll
t’paprekur, të kulluar,
të dua me gjithë shpirt
me dashuri t’amshuar;
të dua: do m’dëgjosh
dhe deri n’varr të zi,
dua buzëqeshjen tënde,
që m’hap një qiell të ri.

Trazimet edhe vojtjet
që m’sollën n’shpirt rëndim,
të gjitha ato të zeza
t’atij gabimi tim,
gulçimet dëfrimtare
u zhdukën para teje
dhe ndiej se jetë e re
po lind këtu pranë meje.

T’falem, o e bardha vashë,
pëllumb i pacënuar!
për ty ky shpirt po kthehet
drejt besës së harruar;
dhe e ndien se dashuria
plot shpresë është duke ardhë!
T’falem! është bërë më e pastër
nga shpirti yt i bardhë!
 

Baboon

Next time if you're short, you can borrow mine
All Day I Dream About Sports 😜
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Miqesit e verteta nuk njohin as kohe as vite largesie.
c`mall e c`dashuri ruajn shpirtrat njerzor. :))
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Si su merzitet vetja disa njerzve duke u hequr cfare s`jane.
une e kuptoj qe c`do kush eshte pas nje pc kur je ne virtualitet,por vjen nje moment qe harron cfare i sajove vetes per t`ua servire te tjerve.
aq e madhe behet lista e sajimeve.
dhe me forta pretendimi i respektit qe kane ndaj teje.
dhe ana me negative e ketyre skenave, kur ti per inertesi te indiferences s`ja perplas dhe i len te torollaten mes boshllekut qe i ka mbuluar e shkaterruar.
ne fund te fundit thua me vete,c`po te duhet e te mundohesh te ndergjegjsosh te pa ndergjegjshmen e te tjerve.
Morali: njerez jetoni si te doni se jeta eshte e juaja.por kurre nuk eshte vone te dalesh nga erresira e mendimeve te tua.
Mi paske marre mendimet @NeVertiti kete po mendoja tani tek Tema a keni dicka per ti thene dikuju
 

dangerous

Anëtar
MIMOZA ÇOBO: KUR NJË GRUA TË DO

Kur një grua të do, të lidh me fashë të zjarrtë,
avullon djersën e saj të ngjitesh reve lartë,
zbret ujvarë nga alpet mbi përroin e thatë,
spërkat me bulëza uji, zambakët e pritjes së gjatë.

Kur një grua të do, lumturia troket në derë,
dimri me flokë ngrice nga dritarja del,
se dashuria e një gruaje kthen dimrin në verë,
gonxhes së paçelur, me frymë i thotë, çel !

Kur gruaja loton, si reja në vjeshtën e parë,
ti mblidhi gjithë ndjenjat në tufë jargavan
shtratin martesor, bëje luadhin e ëndrrave të saj,
sa t’i japësh një puthje, ajo dashurohet prapë.

Shpirti i gruas ëngjëll, s’ka mister nëpër fletë,
është besnike fronit, ku ulur presin të tjerë,
nëse e do me zemër, s’ngrihet sa të ketë jetë
edhe vdekjen ëmbëlsisht sipër fronit e pret.

Kur të do një grua, të lidh me fashë të zjarrtë,
avullon djersën e saj, të ngjitesh reve lartë,
zbret ujvarë nga alpet mbi përroin e thatë,
një bulëz uji nga shpirti i saj, ushqen një oqean.

- 29.07.20 -
 

ZoteriaJuaj

Aqif Mustaqexhiu
MIMOZA ÇOBO: KUR NJË GRUA TË DO

Kur një grua të do, të lidh me fashë të zjarrtë,
avullon djersën e saj të ngjitesh reve lartë,
zbret ujvarë nga alpet mbi përroin e thatë,
spërkat me bulëza uji, zambakët e pritjes së gjatë.

Kur një grua të do, lumturia troket në derë,
dimri me flokë ngrice nga dritarja del,
se dashuria e një gruaje kthen dimrin në verë,
gonxhes së paçelur, me frymë i thotë, çel !

Kur gruaja loton, si reja në vjeshtën e parë,
ti mblidhi gjithë ndjenjat në tufë jargavan
shtratin martesor, bëje luadhin e ëndrrave të saj,
sa t’i japësh një puthje, ajo dashurohet prapë.

Shpirti i gruas ëngjëll, s’ka mister nëpër fletë,
është besnike fronit, ku ulur presin të tjerë,
nëse e do me zemër, s’ngrihet sa të ketë jetë
edhe vdekjen ëmbëlsisht sipër fronit e pret.

Kur të do një grua, të lidh me fashë të zjarrtë,
avullon djersën e saj, të ngjitesh reve lartë,
zbret ujvarë nga alpet mbi përroin e thatë,
një bulëz uji nga shpirti i saj, ushqen një oqean.

- 29.07.20 -
foto e bukur
 

dangerous

Anëtar
“2020. Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë, lagja Astiri. Jo, këto pamje nuk janë marrë nga një film apokaliptik. Jo, njerëzit nuk shkuan të flinin gjith në të njëjtën kohë. Jo, nuk ka asnjë flash mob për të respektuar mjekët tanë që luftojnë Kovidi. Jo, vëllezër dhe motra të dashur shqiptarë. Ky është realiteti. Unë po mendoja për shumë gjëra për të thënë për këtë. Atëherë më kujtoi një thënie që përdoret në Itali: "Në mëngjes, në Afrikë, një gazelë zgjohet, dhe e di që do të duhet të vrapojë më shpejt se luani, në mënyrë që të mos vdes. Në Afrikë, çdo mëngjes një luan zgjohet, dhe e di që do të duhet të vraponi më shpejt se gazelën nëse dëshiron të hajë."
Kte na kan ber . kafshët në pyll. Ne ngrihemi në mëngjes për të mos luftuar për t'i realizuar ëndrrat tona. Ne nuk luftojmë për të siguruar të ardhmen e fëmijëve tanë. Ne nuk ngrihemi të kemi një makinë të re, një shtëpi, një udhëtim. Jo, ne e fillojmë ditën duke luftuar për një copë bukë. ne jemi si luani dhe gazela. luftojmë për të ngrënë, luftojmë të mos vdesim. Kjo është më e keqja nga të gjitha. ne nuk mund ta konsiderojmë më veten qenie njerëzore. ne jemi si kafshë në pyll. asgjë më shumë, asgjë më pak. ky ishte mendimi im i vogël për ty miku im. tani fle, pusho dhe pafsh ëndrra të mira. nesër fillojmë përsëri të luftojmë.” @ Tirana, Albania

Screenshot_20200731_010548.jpg
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ndihu i lire.....shijoje lirine tende,fillimisht ajo nis ne mendjen tende,pastaj e thith ate ne lidhjen qe ben me natyren,fisin dhe qelizat e ti.
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Fotoja e dites


116799600_4107298156007179_4455338926272603321_o.jpg
 
Top