• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Xhonatan Ri do të zëvendësojë Kejsi Stoner në dy garat e radhes

cent

Banned


Xhonatan Ri do të zëvendësojë Kejsi Stoner në dy garat e ardhshme të MotoGP-së, në Mizano (16 shtator) dhe Aragon (30 shtator). 25-vjeçari i “Superbike”, i cili aktualisht është i pesti në renditjen e përgjithshme të WSBKsë me ekipin e Ten Keit Honda, bëri dje testet e para me Hondën në Brno, ndërsa më 4-5 shtator do të zhvendoset në Aragon. Australiani Stoner u desh të fluturojë përsëri në Australi në fillim të kësaj jave, pasi do të operohet në kyçin e këmbës së djathtë pas aksidentit ku u përfshi në kualifikueset e اmimit të Madh të Indianapolis. Në një deklaratë për shtyp, Honda tha se: “mjekët parashikojnë që Stoner do të mungojë në garat e ardhshme të MotoGP-së dhe piloti Ri do ta zëvendësojë”. Anglezi ka një përvojë në testet me MotoGP-në, por asnjëherë nuk ka garuar në këtë kategori. Piloti i vetëm i Hondës, aktiv në kampionatin botëror, Dani Pedroza, ka ngushtuar diferencën me 13 pikë me liderin e kampionatit Horge Lorenco pas fitores në Republikën اeke këtë fundjavë. “Nuk mund ta fsheh gëzimin, është një mundësi e madhe që m’u dha. Unë kam simpati për Kejsin dhe i uroj atij shërim sa më të shpejtë. Nuk po më besohet dhe Hondës i jam mirënjohës që patën besim tek unë. Sipas meje, ndryshimi më i madh mes SBKsë dhe MotoGP-së janë gomat dhe frenat. Paketa që ne kemi këtu në WSBK është mjaft e sofistikuar. Megjithatë, mezi po pres për këtë debutim ëndrrash”, – deklaroi 25-vjeçari. Ri nga Belikleër u rrëzua në garën e parë dhe përfundoi i shtati në garën e së dielës në Moskë në kampionatin botëror të Superbike.
 
Top