• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulimi befasues/ NASA: Ka rreth 300 milion planetë në Rrugën e Qumështit që mund të kenë jetë

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
Stonove ashu nuk rrimove lool
Epo sdo jemi ne rime gjithmone, aty tek stafi me zuri kolla ene dola nga rima... LOL
 

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
E mire fusim nga 1 gote qumesht edhe shofim hyjet lol
Ja ta porosisim i lop bio pa covid apo ke aty ne fshat.. :p
 

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
Jo mo kshu wax ene boje flokesh kisha me vete por mu rrit canabisi e paketova dhe e nisa per ushnje skisha cbeja me ne fshat dmth lol
E mire sill i thes ketej se e kena legalizu ne.. :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Patterns in Nature


 

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
Ja te porosis lejlekun te me sjelle aty ke ty per 1 vit se avionat ti shof me dylbi lol

Mua ky caji i kamomilit me jep efekt te cuditshem mos valle kam ngaterru gjethet lool
Po zije dy her pastaj pije pasi ta shtrydhesh me ulluk. :p
 

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
Bej e ca per ato planetet qe jane zbuluar se do jete buxinec i mire , do jesh dealeri i pare. :D

(te rrime perbrenda tems) :p
 

Empire

Antarë i Respektuar

Zbulimi befasues/ NASA: Ka rreth 300 milion planetë në Rrugën e Qumështit që mund të kenë jetë​

Shiko fotografinë 1764602
Ka rreth 300 milion planetë që ekzistojnë jashtë Sistemit tonë Diellor, por brenda Rrugës së Qumështit që potencialisht mund të kenë jetë, sipas NASA.
Katër prej tyre janë brenda vetëm 30 viteve dritë nga Toka, me më të afërtin vetëm 20 vite drite larg, deklaron agjencia hapësinore.

Studiuesit arritën në shifrën 300 milionëshe bazuar në supozimin konservator se shtatë përqind e yjeve si Dielli kanë një botë të banueshme që rrotullohet rreth tyre.
Sidoqoftë, ata paralajmërojnë që shifra e vërtetë mund të jetë deri në 75 përqind më e lartë, e cila do të bënte që shifra prej 300 milionësh të kalonte në rreth tre miliardë.

“Ne e dimë që një pjesë e mirë e atyre planetëve mund të jetë shkëmbore dhe e banueshme. Megjithëse ky rezultat është larg një vlere përfundimtare, dhe uji në sipërfaqen e një planeti është vetëm një nga shumë faktorë për të mbështetur jetën, është jashtëzakonisht emocionuese që kemi llogaritur me kaq shumë besim dhe saktësi që këto botë janë kaq të zakonshme ", tha autori kryesor, Steve Bryson, një studiues në Qendrën e Kërkimeve Ames të NASA-s në Kaliforni.
g.shqip
Duke ditur qe Rruga e Qemeshtit ka mbi 3 miliard yje eshte mese normale qe 3milion yje do ken nje planet me orbiten e pershtatshme per kushtet e jetes 😜 , nuk na tha ndonje cudi te madhe NASA :p
 
Private conversations
Help Users
    Top