• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbuloni cila perëndi greke jeni, sipas shenjës së horoskopit

Hera

Βιβλίο φάγος
Zbuloni cila perëndi greke jeni, sipas shenjës së horoskopit


Perëndit Greke janë të njohur për të gjithë . Ata ishin disa perëndi të cilët ndonëse ishin të pavdekshëm secili prej tyre kishte një cilësi karakteristike që e dallonte nga perëndit e tjera. Vetën përmes ditës së lindjes ju mund të zbuloni se cilës perëndi do t’i ngjanit apo cila do të ishte ajo që do t’ju udhëhiqte.

20 janar- 18 shkurt – Poseidon
Perëndia e Poseidonit njihet si zoti i deteve, tërmeteve dhe stuhive , ai ishte biri i Cronusit dhe Rheas dhe karakteri i tij ishte impulsivë dhe sigurisht shumë pasionant. Ashtu si Poseidoni edhe njerëzit e lindur në këto data janë po aq të zemëruar dhe pasionant sa ai. Por ju këtë pasion dhe zemërim duhet ta kanalizoni në gjëra pozitive.


19 shkurt- 20 mars – Hadi
Hadi djali i dytë u Cronusit dhe Rheas ishte zoti i të vdekurve, i tokës i pjellorisë dhe pasurisë. Ashtu si Hadi dhe personat e lindur në këto data i kanë shumë qejf dramat. Ju jeni një tip me shumë humor dhe keni një ironi therëse të cilën nuk e përdorni me të gjithë. Nuk ju pëlqejnë shoqëritë e tepërta por shijoni ato me pak njerëz.

hadi

21 mars- 19 prill- Ares
Ares ishte zoti i luftës biri i të madhit Zeus dhe Herës. Ai ishte gjithmonë i gatshëm për luftë dhe përherë gjendesh ndërmjet grindjeve dhe konflikteve , ashtu si Ares edhe juve ju pëlqen ta jetoni jetën në maksimum dhe njerëzit i kanë shumë zili energjitë tuaja.

Ares

20 prill- 20 maj- Hestia


Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.


Hestia

21 maj- 20 qershor- Eros
Erosi ishte i biri i Afërditës perëndeshës së dashurisë dhe Aresit perëndisë së luftës, kjo gjë e bëri atë një nga perëndit më të bukura dhe ashtu si Erosi askush nuk mund t’i rezistojë sharmit dhe ëmbëlsisë tuaj.

Eros
21 qershor – 22 korrik – Artemisi
Kjo ishte perëndia e gjuetisë dhe ashtu si Artemisë që gjithmonë eksploronte dhe ju jeni persona që e urreni të rrini të mbyllur në një ambient por gjithmonë dëshironi të jeni në lëvizje duke zbuluar aventura të reja.
artemis
23 korrik- 22 gusht- Zeusi
Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.
Zeusi
23 gusht-22 shtator- Hermes
Lajmëtari i perëndisë, zoti i tregtisë, mesazheve dhe atletëve. Ashtu si Hermesi dhe njerëzit e lindur në këtë datë janë të zot në komunikim dhe në mbylljen e marrëveshjeve.
hermes
23 shtator-22 tetor- Afërdita
Afërdita shenja e dashurisë dhe bukurisë. Ju jeni personat më optimistë dhe të lumtur të horoskopit. Jeni ëndërrimtar dhe gjithmonë shihni gjërat pozitive të parat.
Aferdita
23 tetor- 21 nëntor- Demetra
Demetra perëndesha e bujqësisë dhe pjellorisë. Ajo gjithashtu njihet dhe si perëndesha e ligjit. Njerëzit e kësaj shenje janë përherë të drejt dhe edhe pse jo dhe shumë të qetë shpesh herë shkaktojnë disa probleme.
Demeta
22 nëntor- 21 dhjetor- Dionis
Dionisi, është zot i verës dhe i teatrit. Ashtu si Dionisi, edhe ju jeni njerëz që ju pëlqen kultura e bukura dhe arti. Jeni kreativë dhe i inkurajoni njerëzit të provojnë gjëra të reja. Pëlqeni dramat dhe ju shijon kur jeni ju ai që i krijoni pasi jeni në qendër të vëmendjes.
Dionis
22 dhjetor- 19 janar- Apollo
Apollo perëndia e muzikës dhe poezisë e artit, ashtu si Apollo dhe ju jeni një njëri intelektual dhe keni dëshirë që gjithmonë të provoni gjëra të reja në jetë. /Living.al/
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
20 prill- 20 maj- Hestia


Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
23 korrik- 22 gusht- Zeusi
Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.


@Lauri Do te vjedh koronen 😁😊
 

Lauri

Anunnak
Jo nuk vlen kjo lojë lol

Nuk mund të luani me Perenditë ju toksoret pasardhësit e Adamit
Pikësepari duhet te jeni Anunnaki si Lauri ;)
Shikoni me kujdes foto_avatarin tim ;)
Vetëm dy përsona këtu ja dine domëthënjën e këti simboli ;)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
20 janar- 18 shkurt – Poseidon
Perëndia e Poseidonit njihet si zoti i deteve, tërmeteve dhe stuhive , ai ishte biri i Cronusit dhe Rheas dhe karakteri i tij ishte impulsivë dhe sigurisht shumë pasionant. Ashtu si Poseidoni edhe njerëzit e lindur në këto data janë po aq të zemëruar dhe pasionant sa ai. Por ju këtë pasion dhe zemërim duhet ta kanalizoni në gjëra pozitive
 

Lauri

Anunnak
@Hera si nuk te ra ne sy një gjë ktu?
Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites ;)
 

Hera

Βιβλίο φάγος
@Hera si nuk te ra ne sy një gjë ktu?
Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites ;)
Jo Lauri im ....erosi vjen nga bota e vezes është fryt I afrodites ....suada dhe afroditi Jane një ne mitologji thjesht bota e vezes quhet perendesha suada me olimp afroditi
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Une qenkam femija juaj. :p
E ngaterrova ahahahah
Hestia qenkam.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
23 shtator-22 tetor- Afërdita
Afërdita shenja e dashurisë dhe bukurisë. Ju jeni personat më optimistë dhe të lumtur të horoskopit. Jeni ëndërrimtar dhe gjithmonë shihni gjërat pozitive të parat.

Yhhh🤩
 

Lauri

Anunnak
@Hera si nuk te ra ne sy një gjë ktu? Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites të
Jo Lauri im ....erosi vjen nga bota e vezes është fryt I afrodites ....suada dhe afroditi Jane një ne mitologji thjesht bota e vezes quhet perendesha suada me olimp afroditi
Do ma shpjegosh pak ❤ këtë punën e vezës. Një herë tjetër mbase.

Aferdita dhe Suada Janë dy Perëndi të ndryshme.
IMG_20200314_212148.jpg


Majtas Suada me Eros, dhe djathtas Aferdita
 

Hera

Βιβλίο φάγος
@Hera si nuk te ra ne sy një gjë ktu? Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites të

Do ma shpjegosh pak ❤ këtë punën e vezës. Një herë tjetër mbase.

Aferdita dhe Suada Janë dy Perëndi të ndryshme.
Shiko fotografinë 1720508

Majtas Suada me Eros, dhe djathtas Aferdita
❤ Eros është femija e afroditit .....Zeusi nuk ja pranoj kurre dhe afroditi merrte perfytitime te ndryshme .....u be dhe suada we vjen nga bota e vezes ....po mos harro afroditi ishte hyjnesha e dashurise ......boten e vezes ka shume detaje ...duhen faqe ❤
 

Xhelozi

😎😎😎


20 prill- 20 maj- Hestia


Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.
 

Ledia

❤ShKoDrAnE.4.eVeR ❤trust promise heart❤


21 maj- 20 qershor- Eros
Erosi ishte i biri i Afërditës perëndeshës së dashurisë dhe Aresit perëndisë së luftës, kjo gjë e bëri atë një nga perëndit më të bukura dhe ashtu si Erosi askush nuk mund t’i rezistojë sharmit dhe ëmbëlsisë tuaj.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Gjahtare une.

Dhe srri dot me i ven lol

Artemida ose 'Artemisa' ishte hyjnesha e hënës, e shtazëve të egra dhe e gjuetisë. E bija e Zeusit nga marrëdhënia e tij me Letën dhe motra binjake e Apolonit. Në mitologjinë Romake asaj i përputhej hyjnesha Diana. Nga Zeusi, babai i saj, Artemida kishte kërkuar që përjetë të mbetet e pamartuar dhe virgjëreshë. E armatosur me shtizë dhe shigjeta në dorë, ajo shëtiste nëpër pyje, e shoqëruar përherë nga miqtë e saj besnik, drerët dhe drenushave. Për nga karakteri, Artemida ishte hyjneshë tejet hakmarrëse e cila ju hakmerrej të gjithë atyre që tregoheshin si të pandershëm. Ishte mbrojtëse e gjuetarëve dhe të njerëzve ndërgjegjshëm. Ishte një nga hyjneshat më të adhuruara të Olimpit. Ishte e adhuruar si Hyjneshe që në kohet më të lashta antike. Në Greqinë e lashtë Artemisa ishte e nderuar në disa vende kulti, si në Delos (vendlindja e saj), Braurone, Munikia, Pire (mbi një kodër) dhe në Spartë. Gjithashtu një prej kulteve më të rëndësishme është Tempulli i Artemide-s në Efes, i njohur edhe si një nga shtatë mrekullitë e botës antike.
 
Artemida ose 'Artemisa' ishte hyjnesha e hënës, e shtazëve të egra dhe e gjuetisë. E bija e Zeusit nga marrëdhënia e tij me Letën dhe motra binjake e Apolonit. Në mitologjinë Romake asaj i përputhej hyjnesha Diana. Nga Zeusi, babai i saj, Artemida kishte kërkuar që përjetë të mbetet e pamartuar dhe virgjëreshë. E armatosur me shtizë dhe shigjeta në dorë, ajo shëtiste nëpër pyje, e shoqëruar përherë nga miqtë e saj besnik, drerët dhe drenushave. Për nga karakteri, Artemida ishte hyjneshë tejet hakmarrëse e cila ju hakmerrej të gjithë atyre që tregoheshin si të pandershëm. Ishte mbrojtëse e gjuetarëve dhe të njerëzve ndërgjegjshëm. Ishte një nga hyjneshat më të adhuruara të Olimpit. Ishte e adhuruar si Hyjneshe që në kohet më të lashta antike. Në Greqinë e lashtë Artemisa ishte e nderuar në disa vende kulti, si në Delos (vendlindja e saj), Braurone, Munikia, Pire (mbi një kodër) dhe në Spartë. Gjithashtu një prej kulteve më të rëndësishme është Tempulli i Artemide-s në Efes, i njohur edhe si një nga shtatë mrekullitë e botës antike.

Flm qe e solle. Kam shume ngjashmeri me te
 

Darius

DENY IGNORANCE
23 korrik- 22 gusht- Zeusi
Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.
____________________________
Nuk jam i tille, do te me duhet te ndryshoj shenje horoskopi sebashku me daten e lindjes. një si une vetem Luan nuk është 🥺🥺
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Aha

Nuk lexoj roskopra une jo lool

Kurvar i madh ky Zeusi sla femer pa piip lol
Ndaje mendjen lexon apo jo roskopra :p
I takojn atij me 7501sh :p
Kot i beri 8 vjet burg ai 😂
 
Top