• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zgjedhjet Parlamentare 2017....!?

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Problemi Soulmind, dhe te tjere si ty, eshte se as nuk degjoni, as nuk kuptoni. Basha nuk po kerkon anullimin e zgjedhjeve. Basha nuk po kerkon bojkotin permanent te zgjedhjeve. Basha po ben nje deklarate dhe nje kerkese:

1. Kjo Qeveri e inkriminuar qe e mbushi parlamentin dhe qeverine me mafiozet e vendit, nuk ka se si te mbaje zgjedhje te lira! Vota e shqiptareve eshte e kercenuar nga mafia e vendit qe ka shtene ne dore gjithe institucionet e shtetit!

2. E vetmja menyre se si ne si opozite do te hyjme ne zgjedhje, eshte vetem nese nje qeveri teknike krijohet, as e PD e as e PS e as e LSI, qe te marri persiper vetem nje detyre: mbajtjen e zgjedhjeve te lira e te ndershme ne vend, ku vota e cdo shqiptari numerohet e nuk blihet apo manipulohet.

Vetem shqiptaret me dy klase shkolle e budallenj dalin kunder ketyre kerkesave.
Opozita nuk po kerkon asnje favor nga askush, vecse zgjedhje te lira e te ndershme, ku rezultati te reflektoje verdiktin e shqiptareve.

Ti Soulmind dhe shume si ty, nuk jeni as "kunder Bashes" e as "pro Rames". Ju jeni pro manipulimit te votes se shqiptareve nga mafia e vendit. Ju jeni per nje Shqiperi Kolumbi ku mafiozet e vendit drejtojne vendin e gjithe qytetaret e ketij vendi jane skllever te tyre.

Darius
1. Dhe kush e kerko kete? PD qe ka manipuluar sa here ka patur qeverine? Po ik o Darius mos u tall. Ne lagjen time kishe frike kur votoje. Nuk dua te tregohem rraciste por per Zotin ne na fusnin friken ata Pukianet qe zaptonin komisionin. Pale dhe kur fillonin e flisnin si e si te krijonin tensione. Te lutem shume mos na trego zgjedhjet e lira e te ndershme te PD-se neve.

2. Qeveria teknike siguro zgjedhjet? Ou pse veshtire ti blesh njerezit serish ee? Sic dhe kane bere???

Une jam kundra Bashes, Kundra Rames! Per mua jane te dy njerez te korruptuar, mafioz dhe qe do benin cdo gje vec per veten e tyre e asnjerit s'i bie mendja per shqiperi. Perndryshe do e kishin ndertuar kete vend(ose me Sakte TIRANEN). Se te dy kryetar bashkie do e kishin bere kryeqytet me standarte europiane po ta donin ata Shqiperine me shume se xhepin e tyre. Keshtuqe mos leni nam duke mbrojt si njerin e tjetrin. Une do dilja ne cdo proteste nqs do behej nga qytetaret, ama nje proteste e udhehequr nga Politikanet asesi nuk behet per qytetarin.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
1. Dhe kush e kerko kete? PD qe ka manipuluar sa here ka patur qeverine? Po ik o Darius mos u tall. Ne lagjen time kishe frike kur votoje. Nuk dua te tregohem rraciste por per Zotin ne na fusnin friken ata Pukianet qe zaptonin komisionin. Pale dhe kur fillonin e flisnin si e si te krijonin tensione. Te lutem shume mos na trego zgjedhjet e lira e te ndershme te PD-se neve.

2. Qeveria teknike siguro zgjedhjet? Ou pse veshtire ti blesh njerezit serish ee? Sic dhe kane bere???

Une jam kundra Bashes, Kundra Rames! Per mua jane te dy njerez te korruptuar, mafioz dhe qe do benin cdo gje vec per veten e tyre e asnjerit s'i bie mendja per shqiperi. Perndryshe do e kishin ndertuar kete vend(ose me Sakte TIRANEN). Se te dy kryetar bashkie do e kishin bere kryeqytet me standarte europiane po ta donin ata Shqiperine me shume se xhepin e tyre. Keshtuqe mos leni nam duke mbrojt si njerin e tjetrin. Une do dilja ne cdo proteste nqs do behej nga qytetaret, ama nje proteste e udhehequr nga Politikanet asesi nuk behet per qytetarin.

Po cilesoj vetem kete sepse per pjesen tjeter e gjitha eshte histori te cilen e kemi jetuar e nuk ka vend per diskutim.

Thuhet se republika e re , eshte ndryshe . Le ti qendrojme kesaj....

1. Nese me siper thuhet se kerkohet qeveri teknike , por me kandidate te cilet nuk jane as nga PD, PS, apo LSI...lind pyetja nga do jene?
2. A ka bere propozime konkrete Lulzim Basha (emer) se kush mund te jete?
3. Kete kryeministrin teknik kush do e zgjedhi?
4. Nga rradhet e kujt do dali?
5. Si ka mundesi qe ne kete situate ku gjindemi , e djathta ska ende nje platforme per qeverin teknike qe kerkon?
6. Sa garanci ka Lul Basha se edhe nga populli po te zgjidhet nuk do blihet , meqe ketu kshu funksionon? (plus qe ne takimin e fundit me Ramen e cilesoi edhe kete faktor, qe edhe nga populli po te zgjidhet do blehet) . Pra nese Luli ska besim askund , me ligj treshi i bie qe Luli duhet te jete kryeministri teknik, meqe kumton se vetem ai nuk eshte shitur!

Ne fund te gjithe ketyre pyetjeve pa pergjigje , une jam ende konfuze ....jam pjese e dilemave pse, si dhe cfare....
A di dikush te me japi pergjigje?

faleminderit paraprakisht!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Basha pranoi paketen McAllister dhe pa qeveri teknike, e per me teper me Edi Ramen kryeminister......ueee ueeee si ka mundesi?
Me kujtohet qe i tha atyre ne cader....."Qendrese , me peshtyni nese ju zhgenjej"....prandaj filloi shiu se e peshtyu Zoti qe sla gje pa premtuar ne emer te tij.


Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, duket se më në fund do të dalë nga çadra rreth 3 mujore, e ngujuar para Kryeministrisë. Burime i thanë CityNews se Lulzim Basha ka pranuar ofertën e zëvendës ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, i cili ka zhvilluar sot negociata me liderët e politikës shqiptare, për t’i dhënë fund krizës politike.

Zyrtari i lartë i DASH riktheu dhe njëherë në tavolinë paketën e eurodeputetit David McAllister, i cili i ofronte një sërë kompetencash opozitës. Paketa e McAllister, e cila ofronte 4 ministra teknikë, u refuzua më parë nga kryedemokrati Basha me pretendimin se kryeministri Edi Rama do t’i blinte këto ministra.

Por, kjo paketë e ofruar për herë të dytë, tashmë nga amerikanët, duket se është pranuar nga kreu i opozitës. Po këto burime i thanë CityNews se tani gjithçka është në dorë të kryeministrit Edi Rama, nga i cili pritet të vendoset data e re e zgjedhjeve parlamentare, pasi nuk do të jetë ajo e 18 qershorit.

Ndërkohë, pritet dhe një takim final mes palëve, kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha, për të mbyllur marrëveshjen, garant të së cilës do të jenë ndërkombëtarët. Pra, gjithçka do të jetë nën vëzhgimin e Uashingtonit, Brukselit dhe Berlinit./CityNews
 
Basha pranoi paketen McAllister dhe pa qeveri teknike, e per me teper me Edi Ramen kryeminister......ueee ueeee si ka mundesi?
Me kujtohet qe i tha atyre ne cader....."Qendrese , me peshtyni nese ju zhgenjej"....prandaj filloi shiu se e peshtyu Zoti qe sla gje pa premtuar ne emer te tij.


Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, duket se më në fund do të dalë nga çadra rreth 3 mujore, e ngujuar para Kryeministrisë. Burime i thanë CityNews se Lulzim Basha ka pranuar ofertën e zëvendës ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, i cili ka zhvilluar sot negociata me liderët e politikës shqiptare, për t’i dhënë fund krizës politike.

Zyrtari i lartë i DASH riktheu dhe njëherë në tavolinë paketën e eurodeputetit David McAllister, i cili i ofronte një sërë kompetencash opozitës. Paketa e McAllister, e cila ofronte 4 ministra teknikë, u refuzua më parë nga kryedemokrati Basha me pretendimin se kryeministri Edi Rama do t’i blinte këto ministra.

Por, kjo paketë e ofruar për herë të dytë, tashmë nga amerikanët, duket se është pranuar nga kreu i opozitës. Po këto burime i thanë CityNews se tani gjithçka është në dorë të kryeministrit Edi Rama, nga i cili pritet të vendoset data e re e zgjedhjeve parlamentare, pasi nuk do të jetë ajo e 18 qershorit.

Ndërkohë, pritet dhe një takim final mes palëve, kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha, për të mbyllur marrëveshjen, garant të së cilës do të jenë ndërkombëtarët. Pra, gjithçka do të jetë nën vëzhgimin e Uashingtonit, Brukselit dhe Berlinit./CityNews
Hallall!
Fitoreeeeeeeeeeee e madhe per popullin shqiptar.
Saluli na garantoi zgjedhje te lira dhe fale vizionit te tij, udheheqjes se tij te palekundur vota e popullit shqiptar me ne fund nuk do shperfytyrohet, nuk do shkelet , nuk do manipulohet e nuk do vidhet.

Ishte qendrimi stoik, i palekundur dhe largpames i salulit qe na solli kete fitore te madhe, kete republike te re ku mbreti eshte qytetari.

Vuajti pak i shkreti por me ne fund e mbajti fjalen.
Me besoni, e ndjej veten si n enderr.
E ndjej veten si qytetar i nje republike te re.
Askush sdo e vjedhe voten time fale betejes legjendare te salulit me shoke e me shoqe.
Jam shume i mallengjyer.
E la me bisht nder shale ed psikopatin dhe kliken e tij.
Rrofte populli shqiptar,
Marrsh nga ditet e deleve shqiptare o salul bariu!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Hallall!
Fitoreeeeeeeeeeee e madhe per popullin shqiptar.
Saluli na garantoi zgjedhje te lira dhe fale vizionit te tij, udheheqjes se tij te palekundur vota e popullit shqiptar me ne fund nuk do shperfytyrohet, nuk do shkelet , nuk do manipulohet e nuk do vidhet.

Ishte qendrimi stoik, i palekundur dhe largpames i salulit qe na solli kete fitore te madhe, kete republike te re ku mbreti eshte qytetari.

Vuajti pak i shkreti por me ne fund e mbajti fjalen.
Me besoni, e ndjej veten si n enderr.
E ndjej veten si qytetar i nje republike te re.
Askush sdo e vjedhe voten time fale betejes legjendare te salulit me shoke e me shoqe.
Jam shume i mallengjyer.
E la me bisht nder shale ed psikopatin dhe kliken e tij.
Rrofte populli shqiptar,
Marrsh nga ditet e deleve shqiptare o salul bariu!
prit se psikopati ska thene fjalen e tij...lol
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Pervec Shqiptareve te Forumit VIRTUAL, shqiptaret e kuptojne me se miri sot, se ne kete vend nuk behet me politike. Nuk kemi te bejme me dy alternativa politike. Kemi ardhur ne nje qorrsokak, ne nje kryqezim fatal, ku zgjedhja para nesh eshte: nje Shqiperi Evropiane apo nje Shqiper Kolumbiane!

Ne Shqiperine Evropiane pushtetin e kane qytetaret e ketij vendi me voten e tyre te lire qe e mbrojne si te shenjte. Ne Shqiperine Kolumbiane, pushtetin e kane pashallaret e droges te cilet jo vetem bejne ligjin ne vend, por nuk i ze as ligji. Ligji godet vetem qytetaret e thjeshte te ketij vendi e kedo qe guxon te ngreje zerin kunder pashallareve.

Pare me kete sy, te gjithe ata qe dolen ne ate shesh, nuk deshmuan se jane demokrate, deshmuan se jane per nje Shqiperi Evropiane. Kurse te gjithe ata qe qendruan ne shtepi, apo nuk iu bashkuan kesaj levizje, deshmuan me heshtjen e tyre qe jane per Shqiperine Kolumbiane!

Darius
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Pervec Shqiptareve te Forumit VIRTUAL, shqiptaret e kuptojne me se miri sot, se ne kete vend nuk behet me politike. Nuk kemi te bejme me dy alternativa politike. Kemi ardhur ne nje qorrsokak, ne nje kryqezim fatal, ku zgjedhja para nesh eshte: nje Shqiperi Evropiane apo nje Shqiper Kolumbiane!

Ne Shqiperine Evropiane pushtetin e kane qytetaret e ketij vendi me voten e tyre te lire qe e mbrojne si te shenjte. Ne Shqiperine Kolumbiane, pushtetin e kane pashallaret e droges te cilet jo vetem bejne ligjin ne vend, por nuk i ze as ligji. Ligji godet vetem qytetaret e thjeshte te ketij vendi e kedo qe guxon te ngreje zerin kunder pashallareve.

Pare me kete sy, te gjithe ata qe dolen ne ate shesh, nuk deshmuan se jane demokrate, deshmuan se jane per nje Shqiperi Evropiane. Kurse te gjithe ata qe qendruan ne shtepi, apo nuk iu bashkuan kesaj levizje, deshmuan me heshtjen e tyre qe jane per Shqiperine Kolumbiane!

Darius
Une qe shkova te toptani center ne ate kohe si quhem aleate per nje shqiperi europiane apo kolumbiane?

Lere patetizmin per nje cast dhe thoni flm pikerisht atyre qytetareve qe nuk ju bashkuan hipokrizese te madhe .
Kuptoni se ky popull eshte i lodhur nga kauzat politike....sot kemi kauza sociale por jo te perfaqesuar nga njerez medioker e te paafte!
Nuk luftoj per karrigen e askujt! Dhe pikerisht kete deshmuan SHQIPTARET se me fund kane vendosur se Cipi i tyre i memories kujton cdo gje nga e shkuara.
Asnje shqiptari me nuk duhet ti orvatet askush per ti blere voten...po aq as te blihet per te dale neper manifestime qe sherbejne persa thashe me siper!
Tani le ti japim ze votes se lire!!!!
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Ne kete vend ka njerez qe as degjojne dhe as nuk shikojne!

Lart e me lart o Rilindas Socialiste!
Ne mandatin e pare e bete Shqiperine parcele hashashi. A ka mundesi ne mandatin e dyte ta beni Afganistan e ta ktheni ne parcela opiumi?

Darius
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Darius mos u merzit po me ate lider qe ka Pd ....mjere ne te shohim Edi Ramen per shume e shume mandate!!!
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Darius mos u merzit po me ate lider qe ka Pd ....mjere ne te shohim Edi Ramen per shume e shume mandate!!!
Monique e ke degjuar ndonjehere ate lutjen: "Ruana o Zot nga njerezit budallenj!" Ne kete rast, budallai nuk eshte Edi Rama, qe eshte budalla klinik, i certifikuar nga nje mjek profesionist qe ne moshe te re. Ne kete rast, budallai jam Une.

Edi Rama del me ze e me figure ne televizor, e thote para shqiptareve e botes: "Do bejme zgjedhje pa opoziten" e une prape nuk e degjoj apo besoj ate. BE dhe Amerika po dergon urgjent njerez ne Tirane per kete problem, por per nje kokebosh si une apo ndonje tjeter nuk ka asnje problem qe kryeministri i vendit kerkon te mbaje zgjedhje pa opoziten.

Une kam vetem nje hall Monique, ngaqe une si komunist nuk jam mesuar qe te ndaj votat me partine e skaparlliut. Une dua qe Partia te marri 99.99% te votave. Dhe votimet te mbarojne pa vajtur ora 9 e mengjesit. Se ne oren 9 te mengjesit do t'ia marr kenges e valles per fitoren e Partise sone te dashur.

Hapu dhe!!!

Darius
 

CliveOwen

Anëtar i ri
Darius, e keqja eshte qe si PD si PS thuajse njejte jane, mendojn per xhepat e tyre e jo per popullaten, po edhe ne Kosove hiq me mire si kemi, eshte cmenduri te thuash qe ky eshte me mire apo ai, te theme te drejten vetem vetvendosjen kam deshir me pa ne pushtet me pa se cfare bene, por edhe ata kohen e fundit duke e pare se me kend deshirojn me bere kualicion me kan dal prej qejfit. Kshtu qe nuk pres diqka nga ta.
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Darius, e keqja eshte qe si PD si PS thuajse njejte jane, mendojn per xhepat e tyre e jo per popullaten, po edhe ne Kosove hiq me mire si kemi, eshte cmenduri te thuash qe ky eshte me mire apo ai, te theme te drejten vetem vetvendosjen kam deshir me pa ne pushtet me pa se cfare bene, por edhe ata kohen e fundit duke e pare se me kend deshirojn me bere kualicion me kan dal prej qejfit. Kshtu qe nuk pres diqka nga ta.
Clive,
Shqiptaret jetojne ende me konceptin e bagetise, jo me konceptet e njeriut te lire. Dhe dallimi mes bagetise dhe njeriut te lire eshte se fati i bagetise eshte ne duart e bariut. Fati i njeriut te lire eshte ne duart e tij. Ky eshte dallimi mes nje populli si ai gjerman, francez, amerikan...., dhe bagetive shqiptare.

Darius
 

CliveOwen

Anëtar i ri
Clive,
Shqiptaret jetojne ende me konceptin e bagetise, jo me konceptet e njeriut te lire. Dhe dallimi mes bagetise dhe njeriut te lire eshte se fati i bagetise eshte ne duart e bariut. Fati i njeriut te lire eshte ne duart e tij. Ky eshte dallimi mes nje populli si ai gjerman, francez, amerikan...., dhe bagetive shqiptare.

Darius
Ke shume te drejte per kete gje qe thua, pajtohem plotesishte, ky mentalitet pra duhet apo thuajse eshte shume e pamundur te ndryshon te kalon ne kete gje qe thua ti. Pas shume viteve qe popull si popull vazhdimisht zhgenjehet dhe prap beson tek keta. Me e cmendura me duket kur takoj disa persona ne Kosove, me thon shihe se cfare ka bere ky, ky na ka bere keshtu e ashtu, them me veti si ju ka shperlar truri ketyre ! Njeher me nje seminar para shume viteve si student kur isha, ishte i ftuar Albin Kurti, e pat treguar nje rast qe ne Franc kur e ngriten cmimin e qumeshtit, dulen nje shumice e njerezve dhe filluan ta derdhin qumeshtin ne rruge si revolt e ngritjes se cmimit, kurse tek ne nuk ndodhe kjo gje, sespe te gjithe presin qe mos del ky apo ai apo ajo, si perfundim nuk del askush apo nuk e ngrit fjalen qe duhet me thene apo me kundershtu. Pastaj kur kalon nje dukuri e keqe ne heshtje, aty per aty miratohet, sepse heshtja eshte miratim.
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Clive,
Shqiptaret jetojne ende me konceptin e bagetise, jo me konceptet e njeriut te lire. Dhe dallimi mes bagetise dhe njeriut te lire eshte se fati i bagetise eshte ne duart e bariut. Fati i njeriut te lire eshte ne duart e tij. Ky eshte dallimi mes nje populli si ai gjerman, francez, amerikan...., dhe bagetive shqiptare.

Darius
Popujt e lart permendura nuk kane liri, nese do shkojme sipas gjykimit tend, bagetite e huaja ne krahasim me "ne" bagetite Shqiptare eshte se ato kane me shume kushte ne livadhin e tyre kurse ne ne livadhin tone i kemi kushtet me te kufizuara.


Monique e ke degjuar ndonjehere ate lutjen: "Ruana o Zot nga njerezit budallenj!" Ne kete rast, budallai nuk eshte Edi Rama, qe eshte budalla klinik, i certifikuar nga nje mjek profesionist qe ne moshe te re. Ne kete rast, budallai jam Une.

Edi Rama del me ze e me figure ne televizor, e thote para shqiptareve e botes: "Do bejme zgjedhje pa opoziten" e une prape nuk e degjoj apo besoj ate. BE dhe Amerika po dergon urgjent njerez ne Tirane per kete problem, por per nje kokebosh si une apo ndonje tjeter nuk ka asnje problem qe kryeministri i vendit kerkon te mbaje zgjedhje pa opoziten.

Une kam vetem nje hall Monique, ngaqe une si komunist nuk jam mesuar qe te ndaj votat me partine e skaparlliut. Une dua qe Partia te marri 99.99% te votave. Dhe votimet te mbarojne pa vajtur ora 9 e mengjesit. Se ne oren 9 te mengjesit do t'ia marr kenges e valles per fitoren e Partise sone te dashur.

Hapu dhe!!!

Darius
Nuk ka faj Edi qe neper cadra kercet pleshti.
Here nga cadra here nga sheshi, politikan tru Leshi.


Luli e di qe do humbas, dhe qe mos te turperohet prape ben keshtu.
 
Top