• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zgjedhjet Parlamentare 2017....!?

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
...atehere parashikimi i mesiperm se turku ben gjoja sikur i qan hallin PD-se qenka i vertete pra ja qan hallin PD-se, frika e serbit po ashtu qenka e vertete dhe heshtja e grekut mundohet te ndikoje ne paqartesi...

Edhe sikur Mbret te behet Edi Rama nuk kam asnje kundershtim nese perparon SHQIPERIA.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Monique, e merr me mend cfare e pret Edi Ramen pas zgjedhjeve pa Opoziten !?

Rama do te kete "probleme shendetesore" pas zgjedhjeve dhe ambasadori i kudondodhur amerikan do t'i japi nje vize per ne Amerike qe te "kurohet". E keshtu Rama largohet perfundimisht nga politika shqiptare dhe PS duke e lene te majten dhe PS ne lufte te brendshme civile per pushtet. "Nanoja kishte te drejte kur thoshte qe kjo karrike nuk i hyn ne pune as djallit."

Darius

-Sipas jush, cilit "djall" i hyn ne pune???

...djallit turk???

...djallit serb???

...djallit grek???

(((perderisa djallit shqiptar nuk i hyn ne pune!)))

...a e di zoteri se nga vjen fjala "djall", vjen nga kuptimi thurres "DIJA E ULET".

-Pra, "budallai" ("bu djallai" / "ben djallin") eshte djalli (qe te kuptohemi)...

...dhe, cila qenka dija e larte sipas jush???
 
Last edited:

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Monique, e merr me mend cfare e pret Edi Ramen pas zgjedhjeve pa Opoziten !?

Rama do te kete "probleme shendetesore" pas zgjedhjeve dhe ambasadori i kudondodhur amerikan do t'i japi nje vize per ne Amerike qe te "kurohet". E keshtu Rama largohet perfundimisht nga politika shqiptare dhe PS duke e lene te majten dhe PS ne lufte te brendshme civile per pushtet. "Nanoja kishte te drejte kur thoshte qe kjo karrike nuk i hyn ne pune as djallit."

Darius
E mire ne ate rast do kemi zgjedhje serisht...por ama pa vendosur askush kushte paraprake!
Me thuaj vetem dicka, nese ne te kundert do ishte Edi rama ne vend te lulit....do kish plotesuar ai qofte e nje kusht?
Ama ma jep me sinqeritet kete pergjigje nese mundesh..ne te kundert kaloje ne heshtje!
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Ah Moni Moni, kaq shpejt harrove Opoziten e Shokut Edvin !?

Nuk te kujtohet shoku Edvin, ku organizoi 2 protesta qesharake perpara kryeministrise pikerisht ne periudhat kur diskutohej anetaresimi i Shqiperise ne NATO dhe kur diskutohej heqja e vizave te udhetimit ne Europe.

Nuk te kujtohet shoku Edvin, ku organizoi Tentativen per Grusht e Shteti me 21 Janar. Ishte i pari dhe i vetmi manifestim apo proteste gjate gjithe ketyre viteve ku Edi Rama nuk ishte ne krye te turmes. Veshtire te besohet si koincidence!
...etj

Ajo qe opozita e Bashes po ben, ne nje vend normal, duhet te mbeshtetej nga gjithe qytetaret e ketij vendi qe akoma e ruajne qytetarine e tyre si te shenjte. Qytetar nuk te ben ligji, te ben vota e lire. Opozita nuk po kerkon te vije ne pushtet, opozita po ben nje kerkese te thjeshte: "Te shkojme ne zgjedhjet e ardhshme jo me keta njerez qe na qeverisin sot ne pushtet qe jane te implikuar direkt nga mafia e droges ne vend, por me nje qeveri te perkohshme teknike, ne menyre qe te shohet besimi i qytetarit e botes tek zgjedhjet tona."

Kaq e veshtire eshte te kuptohet ndryshimi Monique !?

Darius
 

Guest20

Antar i ri
Nje % e larte e popullit i do zgjedhjet,demokratet akoma thone populli..popullit as i intereson shitet a blihet vota..do te votoj..demokratet flasin akoma ne emer te popullit..mos e bejn te gjithe per veten kete ato?-se populli nuk po ankohet gje!
 

Guest20

Antar i ri
Ngjela kritikon ashpër Ramën: A ka kryeministër normal ky vend apo…?

screenshot-3_1494232869-4207124.jpg


Avokati Spartak Ngjela jo rrallë është personi që kritikën e tij e drejton kah opozitës, liderit të saj Basha dhe ish kryeministrit Berisha, por kësaj here ka bërë ndryshe.
Një kritikë e hapur i është drejtuar kryeministrit Rama. Avokati shkruan në rrjetin e tij social se Shqipëria nuk ka një kryeministër normal, me argumentin se është një turp i madh për të dhe shtetin që ai drejton, që të lërë një “çadër nomadësh” në qendër të kryeqytetit.

STATUSI I NGJELثS

ثshtë turp për një shtet që të lejojë një çadër nomadësh në qendër të kryeqytetit të vet. Nga na vinë këta nomadë?

Nuk ka më sens që shqiptarët të durojnë shkeljen pa fund të marrëzisë Berisha në qendër të Tiranës.

A ka kryeministër normal ky vend, apo ka vënë si kryeministër një nomad që toleron barbarinë?


Po e bën nga bamirësia këtë lëshim kryeministri ynë bashkë me ministrin e Brendshëm, apo ka frikë nga barbaria antiligj?
Express
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Ah Moni Moni, kaq shpejt harrove Opoziten e Shokut Edvin !?

Nuk te kujtohet shoku Edvin, ku organizoi 2 protesta qesharake perpara kryeministrise pikerisht ne periudhat kur diskutohej anetaresimi i Shqiperise ne NATO dhe kur diskutohej heqja e vizave te udhetimit ne Europe.

Nuk te kujtohet shoku Edvin, ku organizoi Tentativen per Grusht e Shteti me 21 Janar. Ishte i pari dhe i vetmi manifestim apo proteste gjate gjithe ketyre viteve ku Edi Rama nuk ishte ne krye te turmes. Veshtire te besohet si koincidence!
...etj

Ajo qe opozita e Bashes po ben, ne nje vend normal, duhet te mbeshtetej nga gjithe qytetaret e ketij vendi qe akoma e ruajne qytetarine e tyre si te shenjte. Qytetar nuk te ben ligji, te ben vota e lire. Opozita nuk po kerkon te vije ne pushtet, opozita po ben nje kerkese te thjeshte: "Te shkojme ne zgjedhjet e ardhshme jo me keta njerez qe na qeverisin sot ne pushtet qe jane te implikuar direkt nga mafia e droges ne vend, por me nje qeveri te perkohshme teknike, ne menyre qe te shohet besimi i qytetarit e botes tek zgjedhjet tona."

Kaq e veshtire eshte te kuptohet ndryshimi Monique !?

Darius
Po ti kaq vezhtire ke te kuptosh ate qe po them une?
Nuk besoj darius.....por ti e di fort mire se kerkeses se asaj kohe qeveria iu pergjigj me vdekje.....
Edi Rama i nderuar u zgjodh me free will.....na lejoni po prape ta heqim me free will dhe jo sepse e kerkon opozita apo kushdo qofte!
Matenatike e paster eshte .
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Po ti kaq vezhtire ke te kuptosh ate qe po them une?
Nuk besoj darius.....por ti e di fort mire se kerkeses se asaj kohe qeveria iu pergjigj me vdekje.....
Edi Rama i nderuar u zgjodh me free will.....na lejoni po prape ta heqim me free will dhe jo sepse e kerkon opozita apo kushdo qofte!
Matenatike e paster eshte .
Monique ti e di mire qe voten shqiptari e shet per nje thes me miell, per nje thes me patate, per nje televizor, per nje vend pune ne shtet, per nje premtim bombastik te genjeshtert qe tingellon bukur per momentin. Dhe bleresi i votes eshte ai trafikanti i droges, ai Eskobari, qe policia nuk e kap dot edhe pse eshte ne kerkim nderkombetar, se me parate e tij e me parate e asaj droge jane blere votat e shqiptareve ne dekaden e fundit per llogari te Metave, Ramave e kompani.

Tani ti e keta miqte e tu ne FV qe "nuk e mbeshtesin cadren", jeni ose a) naive te budallepsur qe refuzoni te shikoni realitetin shqiptar ne sy b) ose ushqeheni me buken e industrise se droges qe kontrollon sot gjithe ekonomine shqiptare, qe nga ai fshatari qe paguhet me ore ne fushat e kanabisit, e deri tek 99% te gazetareve qe ti lexon ne gazeta e shikon ne televizor perdite dhe c) shkruan sa per te thene !?!

Darius
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Naivi je ti ne kete rast Darius !
Me predikon per ndryshim mendesie apo menyre mbi dike qe ia njohim backroundin. Po te lutem shume , mos u tall kaq hapur!
I njoh shqiptaret dhe di si shiten e blehen, por di gjithashtu kush i implementoi keto forma. Di kush ishte ideatori dhe skenaristi.
Ti po me thua se ka ndryshuar? Genje veten e jo mua!
E sa per publikun e forumit nese ka mundesi meso dicka- une nuk jam tellalli i askujt pervec mendjes sime....nese se di kte - Mesoje!

Nuk besoj tek asnje ideal cadre ...po aq sa nuk besoj me tek Edi Rama!
Shnet!
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Shpresoj qe une te jem gabim, e koha te me provoje si te tille, por shenjat per kete popull e kete vend nuk jane te mira.

Qofsh mire!

Darius
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
KQZ miraton renditjen e partive në fletën e votimit

KQZ miraton renditjen e partive në fletën e votimitKomisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar edhe renditjen e partive politike të regjistruara për zgjedhjet, në fletën e votimit.

Sipas kësaj renditje, e para në listë do të jetë FRD-ja e Bamir Topit, e dyta Demokracia Sociale. Partia Socialiste është e 15-ta në renditje, dhe para saj, e 14-ta renditet Lëvizja Socialiste për Integrim.

Aleanca Demokristiane e Shqipërisë renditet e shtatë, e 13-ta PKSH, Aleanca Demokratike e treta, Sfida për Shqipërinë e 6-ta dhe Libra e 11-ta.

(gazeta-Shqip.com) T.CH
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Basha: Më 18 qershor s’ka votim pa opozitën, tërhiquni menjëherë

Basha: Më 18 qershor s’ka votim pa opozitën, tërhiquni menjëherëKreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se po tenton që të bëjë votime moniste dhe jo zgjedhje. Sipas Bashës, Kryeministri ka disa ditë që po flet për desabilimzimin e vendit, ndërkohë që e ka bërë atë më herët më anë të ngjitjes s krimit në institucione.

“Votim monist do të thotë të mos zgjedhësh dot. Ky është plani kriminal i Edi Ramës, t’iu mohojë shqiptarëve për të zgjedhur. Fillimisht ishte që t’ia mohonte këtë me opozitën në fletën e votimit dhe me krimin e drogën në qafën e votuesve.

Votim monist më 18 qershor nuk do të ketë, votim pa opozitën nuk do të ketë. Ne bashkohemi për të nisur më 13 maj themelimin e Republikës së re për çdo qytetare e çdo qytetar shqiptar. Njohim e do të njohim vetëm këtë Republikë të re, bëhuni pjesë e konsensusit ose përballuni me qytetarët.

Tani plani i tij kriminal është që të shkojë në një palë zgjedhje të asgjësuar moralisht e politikisht me koalicionin e sharlatanëve dhe kriminelëve. Edi Rama ka disa ditë që flet për destabilizimin e Shqipërisë. Në fakt Edi Rama e destabilizoi Shqipërinë në themele. Faktorët kryesor të destabilizimit të Shqipërisë është krimi i ngritur në institucione”, tha Basha.

(gazeta-Shqip.com)
 

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
اeshtë e vërteta me apo pa PD vendi do te shkoj drejt zgjedhjeve me date 18 qeshor, dhe nese e kerkojn nderkombtaret ta bin edhe kforin si ne 97 per te ven rendin ne vend.

Por e mendoj si Kryeminister Petrit Vasilin e ne Opozit Edi Ramen :p ( Kjo eshte nje hipotez e nderkombetareve. ) Ose e kunderta. Nese nuk hyn PD. Ju siguroj se 4 vjet ikin shpejt nderkohe qe do ta ket te veshtire ta coj vendin ne mosbindje civile dhe te hy ne zgjedhjet e ardhshme.
Ne rastese PD do te hyje ne zgjedhje do te ket nje kualicion me LSI-ne ose pakt prapazgjedhor per bashkqeverisje.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
اeshtë e vërteta me apo pa PD vendi do te shkoj drejt zgjedhjeve me date 18 qeshor, dhe nese e kerkojn nderkombtaret ta bin edhe kforin si ne 97 per te ven rendin ne vend.

Por e mendoj si Kryeminister Petrit Vasilin e ne Opozit Edi Ramen :p ( Kjo eshte nje hipotez e nderkombetareve. ) Ose e kunderta. Nese nuk hyn PD. Ju siguroj se 4 vjet ikin shpejt nderkohe qe do ta ket te veshtire ta coj vendin ne mosbindje civile dhe te hy ne zgjedhjet e ardhshme.
Ne rastese PD do te hyje ne zgjedhje do te ket nje kualicion me LSI-ne ose pakt prapazgjedhor per bashkqeverisje.
Me pak fjale pazare me fatet e kombit...vota jone nuk i intereson askujt.
Bukur shume
 

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
Politika ket pun ka ishalla jan pazare me.pasoja pozitive ne shoqerine Shqiptare.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
اeshtë e vërteta me apo pa PD vendi do te shkoj drejt zgjedhjeve me date 18 qeshor, dhe nese e kerkojn nderkombtaret ta bin edhe kforin si ne 97 per te ven rendin ne vend.

Por e mendoj si Kryeminister Petrit Vasilin e ne Opozit Edi Ramen :p ( Kjo eshte nje hipotez e nderkombetareve. ) Ose e kunderta. Nese nuk hyn PD. Ju siguroj se 4 vjet ikin shpejt nderkohe qe do ta ket te veshtire ta coj vendin ne mosbindje civile dhe te hy ne zgjedhjet e ardhshme.
Ne rastese PD do te hyje ne zgjedhje do te ket nje kualicion me LSI-ne ose pakt prapazgjedhor per bashkqeverisje.
Se pari, te lumte per firmen qe ke i nderuari WxP
Se dyti, si puna ime keto partite edhe pse keto femerushet e forumit nuk e kuptuan aq gjeresisht qellimin:...
-Une i kerkova seiciles bisede erotike, ate qe do beje qeveria me votimet per pak kohe...
-Asnjera nuk u dorezua, sinqerisht i pergezoj sepse jane vajza te ndershme qe te gjitha...


-E kuptuat qellimin?...


Qeveria kerkon nga Populli bisede erotike...

Populli nuk pranon...

-Cfare duhet bere qe Populli te pranoje???

---Ajo Parti qe i drejtohet Popullit, TA DASHUROJE ME TE VERTETE POPULLIN.

...shendet dhe me te mira u pacim o mbrekullite e Shqiperise.

Sinqerisht, nga: :shqip:
 
Top