• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zgjedhjet Parlamentare 2021....

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk eshte kjo teme per sondazhe, ka plot te tilla ne forum, kjo eshte teme diskutimi. Keshtuqe replikat do ti mirepresim, sigurisht pa kaluar personale.

Me ate çka ne shqiptaret qe jetojme ne Shqiperi po shohim, konstatojme perveç teje, se ka filluar nje epoke e re drejte shkaterrimit perfundimtar te gjithçkaje qe ka ngelur akoma ne kete vend. Tek nevoja akute e ketij njeriu per te vene ne jete te ashtuquajturat reforma totalisht selektive, shikoj rrezikun e rreshkitjes drejte nje autokracie te pameshirshme.

Ti i vjen verdalle me ngulm idese tende se nje politkan me kartele skizofrenie, i papergjegjshem, pa brum intelektuali per te qene kryeminister, qe i sherben axhendes se Sorosit dhe jo nevojave te popullit, nuk mund te zevendesohet meqe te gjithe kane te njejtat karakteristika destruktive si ai.

Mua me rezulton ndryshe, qe asnji s'ka guxuar te beje as gjysmen e ketyre qe ka bere dhe po ben Rama ne mandatin e tij te dyte. Ti je e vetmja qe i ve ne nje peshe mekatet e Rames me ato te te tjereve.
Me vjen keq, pertej çdo imagjinate, qe akoma vazhdon te besosh ne dike qe e ke plot 8 vjet ne pushtet dhe asgje nuk ka ndryshuar, perveçse pasurine e tij, ka sjellur vetem mjerim, vrasje shprese, qindra e minjera te rinj te larguar, çimentimin e krimit ne sferat me te larta, idene e copetimit te Kosoves, faljen e detit, vetem e vetem per interesat e tij dhe te atyre qe ju shkojne nga pas.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk eshte kjo teme per sondazhe, ka plot te tilla ne forum, kjo eshte teme diskutimi. Keshtuqe replikat do ti mirepresim, sigurisht pa kaluar personale.

Me ate çka ne shqiptaret qe jetojme ne Shqiperi po shohim, konstatojme perveç teje, se ka filluar nje epoke e re drejte shkaterrimit perfundimtar te gjithçkaje qe ka ngelur akoma ne kete vend. Tek nevoja akute e ketij njeriu per te vene ne jete te ashtuquajturat reforma totalisht selektive, shikoj rrezikun e rreshkitjes drejte nje autokracie te pameshirshme.

Ti i vjen verdalle me ngulm idese tende se nje politkan me kartele skizofrenie, i papergjegjshem, pa brum intelektuali per te qene kryeminister, qe i sherben axhendes se Sorosit dhe jo nevojave te popullit, nuk mund te zevendesohet meqe te gjithe kane te njejtat karakteristika destruktive si ai.

Mua me rezulton ndryshe, qe asnji s'ka guxuar te beje as gjysmen e ketyre qe ka bere dhe po ben Rama ne mandatin e tij te dyte. Ti je e vetmja qe i ve ne nje peshe mekatet e Rames me ato te te tjereve.
Me vjen keq, pertej çdo imagjinate, qe akoma vazhdon te besosh ne dike qe e ke plot 8 vjet ne pushtet dhe asgje nuk ka ndryshuar, perveçse pasurine e tij, ka sjellur vetem mjerim, vrasje shprese, qindra e minjera te rinj te larguar, çimentimin e krimit ne sferat me te larta, idene e copetimit te Kosoves, faljen e detit, vetem e vetem per interesat e tij dhe te atyre qe ju shkojne nga pas.
I dashur Darius
Te kam thene dhe e perseris , kemi kendveshtrime te ndryshme ne kete pike , sa cdo gje qe une do thoja ,ti do gjeje nje kunderpergjigje
Kjo vjen si pasoje se une ndjej neveri per komponentet qe drejtojne partine e PD-se, ti adhurim.
Pra ne momentin qe njeri flet nga neveria, e tjetri me delirin e madheshtise qe mendon se ofron ...cfare mbetet te thuhet apo diskutohet?
Me thuaj njehere te vetme qe ti ke pranuar nje mekat (te faktuar) te saliut apo lulit?

Sa per situaten ne Shqiperi , eshte e mjerueshme vertete, mendon se skam sy ta shoh?
Por di dicka (sepse eshte e perseritur) , pas 8 vitesh qe do vij kjo opozite sdo bej asgje tjeter pervcse do na varferoj edhe me ,sepse ka nje hendek prej 8 vitesh.
Kjo eshte dicka qe ka ndodhur per cdo here....dhe kjo eshte arsyeja perse jemi ktu ku jemi
Sepse cdo pushtet , nuk mendon per ate qe e voton, por per veten dhe ata qe i rrethojne
:)
 

Tomka

Anëtar i ri
Nuk eshte kjo teme per sondazhe, ka plot te tilla ne forum, kjo eshte teme diskutimi. Keshtuqe replikat do ti mirepresim, sigurisht pa kaluar personale.

Me ate çka ne shqiptaret qe jetojme ne Shqiperi po shohim, konstatojme perveç teje, se ka filluar nje epoke e re drejte shkaterrimit perfundimtar te gjithçkaje qe ka ngelur akoma ne kete vend. Tek nevoja akute e ketij njeriu per te vene ne jete te ashtuquajturat reforma totalisht selektive, shikoj rrezikun e rreshkitjes drejte nje autokracie te pameshirshme.

Ti i vjen verdalle me ngulm idese tende se nje politkan me kartele skizofrenie, i papergjegjshem, pa brum intelektuali per te qene kryeminister, qe i sherben axhendes se Sorosit dhe jo nevojave te popullit, nuk mund te zevendesohet meqe te gjithe kane te njejtat karakteristika destruktive si ai.

Mua me rezulton ndryshe, qe asnji s'ka guxuar te beje as gjysmen e ketyre qe ka bere dhe po ben Rama ne mandatin e tij te dyte. Ti je e vetmja qe i ve ne nje peshe mekatet e Rames me ato te te tjereve.
Me vjen keq, pertej çdo imagjinate, qe akoma vazhdon te besosh ne dike qe e ke plot 8 vjet ne pushtet dhe asgje nuk ka ndryshuar, perveçse pasurine e tij, ka sjellur vetem mjerim, vrasje shprese, qindra e minjera te rinj te larguar, çimentimin e krimit ne sferat me te larta, idene e copetimit te Kosoves, faljen e detit, vetem e vetem per interesat e tij dhe te atyre qe ju shkojne nga pas.

Meqense i mirepret replikat...
Me kte postim vete vetem n'Mamurras dhe Laç mund tkapesh noi vote 🤣🤣
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
🤗😘✌️
...dalengadale do ta rrembej voten 😈
FC24D8E3-6187-4BED-A8B5-C2E0D12712BF.jpeg
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
A te te bej 1 pitje... ket benzin me lek rroge e ke ble :p
Sikur 0,1 % te asaj qe disponoj ti kem marre nga Partia, do kisha dhene jeten ne sek per partine, por eshte teresisht e kunderta, kam kontribuar per ate. Nuk eshte Benz por Range Sport 2019, i sapo blere dhe i deklaruar 100% 😉
 

Shej

Advanced
Serioze tani

Seriozisht mendoni qe PDja do fitoje zgjedhjet e ardhshme?

Nese ndodh kjo atehere edhe une mund te behem 15 vjec serish :D
 

Shej

Advanced
Sikur 0,1 % te asaj qe disponoj ti kem marre nga Partia, do kisha dhene jeten ne sek per partine, por eshte teresisht e kunderta, kam kontribuar per ate. Nuk eshte Benz por Range Sport 2019, i sapo blere dhe i deklaruar 100% 😉
Ohhhh skuzi mua se vec me benzin tat je tregu xhentil me ke shoqeru deri ne shpi :p

Shif nese do kishte ligj sic e ka anglia pershembull mbi deklarimin e pasurive apo burimin e te ardhurave jam e sigurt qe pasuria e shume personave perfshire ty dhe mua do konfiskohej nga shteti.

Ajo qe dua te them eshte qe askujt si plas shume per zgjedhjet por na plas per interesa personale qe ndikojne ne mireqenien e familjes sone edhe pse indirekt favorizojme dhe ne korrupsionin.

Tani une sjam xheloze per ty, uroj te blesh rangen e 2021 vitin tjeter :p
 

Tomka

Anëtar i ri
Serioze tani

Seriozisht mendoni qe PDja do fitoje zgjedhjet e ardhshme?

Nese ndodh kjo atehere edhe une mund te behem 15 vjec serish :D

Shqiptaret nuk shquhen per noi IQ kush e di se cfare, 79 e kemi mesataren, pak para serbise me 78.

Qe do t'thote nuk do ishte noi surprize nese do fitonte PD.
 

Shej

Advanced
Shqiptaret nuk shquhen per noi IQ kush e di se cfare, 79 e kemi mesataren, pak para serbise me 78.

Qe do t'thote nuk do ishte noi surprize nese do fitonte PD.
Nahhh bro. Ska shanse. Po ti ate benzin tat si e ke ble? :p
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Meqense i mirepret replikat...
Me kte postim vete vetem n'Mamurras dhe Laç mund tkapesh noi vote 🤣🤣

rilindas je ti Tomke ? Nese po mos u nxito, mos u gabo....si e ka ajo kenga .
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Serioze tani

Seriozisht mendoni qe PDja do fitoje zgjedhjet e ardhshme?

Nese ndodh kjo atehere edhe une mund te behem 15 vjec serish :D
Aman o Marla
Rendesi ka te iki ky psykoja nga qeveria votat per kte duhen dhen pa le ta marre me i miri ( nese ka gjithmone).
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Une jom Shqiptar, rilindasit dhe te djathtet nuk ekzistojne. Ekzistojne vetem per ata qe u eshte bo lavazh truni lol

Shqiptare jemi te gjithe ama voten do e hedhesh ne nje kuti .
Apo jam gabim ?
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Çer vote thu mi?

Ja kom 🤬🤬🤬🤬🤬 robt nga i pari ke i fundit. Pardo my french lol
Paske pi cik o jet :p


epo ke Zgjedh ti japesh fitoren ktyre qe qeverisin sot.
Ndaj mos u ankoni me se jeni keq .
Cdo popudh merr ate qe meriton ( qe ke votu ) ne rastin tend / tuaj .
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Me partine demokratike jam per bindje den baba den, dhe jo per interesa. E kam cekur kohe me pare qe ai sistem familjes dhe fisit tim i ka sjellur vetem vuajtje sepse ishim dikush ne ate zone kishim shume prona.

Shembull, nje nga pronat qe kam, jo me larg se para ca ditesh, ma kerkuan 1.8 milion euro. Mos me keqkupto, por une qendroj me ate vetem per privilegj moral, as nuk paguhem edhe as i kam kerkuar nje cent.

Moni e ceku shume bukur, une e adhuroj, ajo e urren, por kjo eshte bukura e kesaj jete te shkurter mbi toke, relativiteti.

Prandaj e dashur, @Marla, une e bej gjumin 100% i qete edhe pa merakun me te vogel, prandaj vangjushi me vjen e me thote vetem “hiqe pak kemben nga gazi” sepse nuk jam dosido.

Po mundohet Lleshi, por deshtoi ne shkallen e pare do te deshtoje edhe ne apel, sepse jam me te drejten morale dhe shpirterore. Mund te them vetem pak, qe me ofroi postin e drejtorit te policise ne Durres, vetem e vetem te largohem nga ai, por mendoi se mund te blinte vitet e prinderve, gjysheve, fisit ne burgjet e diktatures. Ime me, ka qene nxenese ekselente, por sigurimi shkruante qe “ka lakra ne koke”nuk duhet te vazhdoje me tej. Me kujtohet gjyshja ime qe me thonte nje dite keta do te ikin, shqiperia eshte e bukur, italia eshte e bukur dhe greqia sepse burri i saj merrej me tregti edhe i kishte vizituar.... nese, varja.

Le te kthehemi tek Moni, voten do e japi jo per mua por per dokt Halimin 😬😂🤗

sorry nga gabimet por po eci me makine
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Moni e ceku shume bukur, une e adhuroj, ajo e urren, por kjo eshte bukura e kesaj jete te shkurter mbi toke, relativiteti.
ncncccnccnncnc Neverit , nuk ndjej urrejtje as per ata qe me kane demtuar , jo me per saliun qe sme ka prek qimen e flokut
mos ti ngaterrojme termat te lutem shume :)
 
Private conversations
Help Users
    Top