Zgjedhjet Parlamentare 2021....

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Le te kthehemi tek Moni, voten do e japi jo per mua por per dokt Halimin ???
Do ndryshoj llagap se me shmene lool
Ore kot me pyt naihere se mos me permend edhe naten? lool
Doktori Halimit i kaloi afati i skandences, ia dhashe i here , aq e meritonte meqe me tha do besh i goce te bukur dhe e bera lool
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
A do me postu e me fol per politike a jo ?
Ndryshe dil te tema ne tjera shoku !Me habise ..mendoja te kunderten per ty .?

Te dal une nga tema lol

Ti sishe tu fol per politike por ishe tu bo moral se cfare meritojme e bla bla. Une as u ankova as do ankohem sepse jeta ime fatmiresisht nuk varet nga politika.
Une ta dhashe opinionin tim, tjeter gje se skupto ti.
 

Marla

Antarë i Respektuar
“Hapni sytë e shikoni realitetin me sy, shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i Europës e konkurojmë edhe për botën. Pse?… Mjerisht duket se tash shumë kohë ne nuk na punon logjika si tjerëve: i thurim lavde vedit për mbrapambetjen tonë, turpet i quejmë ‘virtyte të larta të kombit’.
Jemi verbue shpirtnisht pse na mungon mendja e kthjelltë e inteligjenca për me pa se ku jemi; na mungojnë vullneti e trimnia për me thanë të vërtetën . . .
Shka na mungon ne që mos të jemi si europjanët tjerë? Toka, jo; dielli e deti, jo. Na mungon mendja e mentaliteti e, mbi të gjitha dashunia.
Nuk na sjell lavdi lashtësia, në qoftë se nuk jemi të qytetnuem. Nuk na sjell lavdi origjina, në qoftë se jemi të përçamë dhe mendojmë si t’i bajmë vorrin vëllaut.”

At Zef Pllumi
 

AnaVie

Undisputed woman
@AnaVie

Mos e keqkupto Monin, pasi ajo thote:
Rama moralisht ka rene me kohe, por problemi qendron se eshte po prap moralisht me i pranueshem se opozita. Nuk behet politika duke kerkuar te heqim Ramen e duke propozuar qe te vendosim ne vend te tije nje me te keq se Rama, mendon ajo.

Por, me te keq se Rama? Paska edhe me te keq se Rama?
Kush eshte ky, se perveç pasardhesit te tij ne PS qe eshte Erjon Veliaj, une nuk njoh ndonje me te keq se Rama...

Prandaj te thash edhe me lart @Monique ti mund ta zgjatesh e sterhollosh si te duash. Mua faktet me rezultojne se Shqiperia nuk ka patur lider me te paafte deri ne tradhetar te çeshtjeve kombetare, se Rama ne keto 30 vite. Ne te gjitha aspektet...

Thene kjo @AnaVie qe bie dakort me ty, jam i bindur se çdo lloj mazhorance tjeter pa Ramen dhe shpurren e tij, do jete me e mire, per Shqiperine dhe shqiptaret...
@Darius
Mua me dhemb zemra qe vendi yn Eshte katandis deri ne kte fare feje.
@Monique ka te drejte kur thot qe ska kush e drejton edhe te hiqet ky monstra .

Eshte vend aq i vogel e ka me shume parti se popullsi por qe te gjithe ushqehen ne nje tepsi. Si ka mundesi qe nuk po krijohet nje Demokraci e paster me nje lider qe vertet te di te drejtoje?

Dikur i ndiqja cdo évènement, débat , discours politik e ekonomik sidomos kur isha afer me familjen time ( konkretisht me tim ate qe ishte nje demokrat i zjarrte) po tani me ndryshe sepse nuk po arrij ti gjej fillin .
Nuk di nese jam gabim ( qofsha gabim ) po kam pershtypjen qe te gjithe ato debate politike jan show ndryshe nuk i jap pergjigjeve qe i bej vetes.

Si ka mundesi qe Luli ben gjithe ate zhurme dhe ne fund EDI e perdor si cekic?
ma shpjego pak te lutem .
Un psh kur marr inisiativen te flas a bej dicka e coj deri ne fund.
Pse ai nuk arrin ta coj ne fund nje mision qe nis ?
Per mua Pd ka nevoj per nje Lider se ti mbledhe , te jen nje grush i forte ndryshe nuk mund te quhet demokraci .
e nese do vazhdojne te jen disa te Nenes disa te njerkes populli voten do e coj del e atyre sja jep. Pra do bojkotoje !!
E kjo eshte disfavor per Pd dhe Favor i ktij krimineli Qe e coj vendin ne kte pike .
Nuk di sa e Qarte isha komshiu jem .
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
@Monique ka te drejte kur thot qe ska kush e drejton edhe te hiqet ky monstra .
Moni perpos sportivitetit qe merr situatat , gjithnje te drejten thote dhe @Darius e di fort mire.
Dhe meqe me mendjen e Monit nuk merret dot :p , me fut si pyk shati kudo ..a thua se e keqja vjen nga une
Historikisht me ka pare si te keqen e madhe virtualiste lool
 

AnaVie

Undisputed woman
Moni perpos sportivitetit qe merr situatat , gjithnje te drejten thote dhe @Darius e di fort mire.
Dhe meqe me mendjen e Monit nuk merret dot :p , me fut si pyk shati kudo ..a thua se e keqja vjen nga une
Historikisht me ka pare si te keqen e madhe virtualiste lool

ai vdes per ty mi se ke pa si i shndrit syt? lool
Ka qejf kur ben si grifsh ...dhe e kuptoj se ti me cmen mu jo ate .lool
kaq vite ktu e se ke kuptu qe ai ngacmon ato qe pelqen ? ??
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Dikur në Tale një aktore pornostare e quajtur Cicciolina ishte edhe deputete. Nëse ka një personazh të tillë në panoramën politike shqiptare vij në Shqipëri dhe votoj.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
@Darius
Mua me dhemb zemra qe vendi yn Eshte katandis deri ne kte fare feje.
@Monique ka te drejte kur thot qe ska kush e drejton edhe te hiqet ky monstra .

Eshte vend aq i vogel e ka me shume parti se popullsi por qe te gjithe ushqehen ne nje tepsi. Si ka mundesi qe nuk po krijohet nje Demokraci e paster me nje lider qe vertet te di te drejtoje?

Dikur i ndiqja cdo évènement, débat , discours politik e ekonomik sidomos kur isha afer me familjen time ( konkretisht me tim ate qe ishte nje demokrat i zjarrte) po tani me ndryshe sepse nuk po arrij ti gjej fillin .
Nuk di nese jam gabim ( qofsha gabim ) po kam pershtypjen qe te gjithe ato debate politike jan show ndryshe nuk i jap pergjigjeve qe i bej vetes.

Si ka mundesi qe Luli ben gjithe ate zhurme dhe ne fund EDI e perdor si cekic?
ma shpjego pak te lutem .
Un psh kur marr inisiativen te flas a bej dicka e coj deri ne fund.
Pse ai nuk arrin ta coj ne fund nje mision qe nis ?
Per mua Pd ka nevoj per nje Lider se ti mbledhe , te jen nje grush i forte ndryshe nuk mund te quhet demokraci .
e nese do vazhdojne te jen disa te Nenes disa te njerkes populli voten do e coj del e atyre sja jep. Pra do bojkotoje !!
E kjo eshte disfavor per Pd dhe Favor i ktij krimineli Qe e coj vendin ne kte pike .
Nuk di sa e Qarte isha komshiu jem .
Komshije,

Nese ti beson se zgjedhjet e mbajtura nen Qeverisjen e Rames ishin te lira e demokratike, dhe rezultati i tyre reflekton vullnetin e shqiptareve, atehere ti ke te drejte te besosh se lidershipi i Bashes ne krye te PD ishte i dobet dhe te kerkosh doreheqjen e tij.

POR nese ti beson se ne Shqiperi zgjedhjet blihen (me fakte te botuara nga pergjimet ne gazeten gjermane BILD), ashtu siç u blene votat 4 vjet me pare, atehere ti nuk ke te drejte te akuzosh as Bashen e as PD e asnje prej partive ne opozite sot per humbjen e zgjedhjeve te meparshme: nuk ke si te humbesh zgjedhjet kur ato nuk jane zgjedhje, por kontrabande votash.

Une kam vite qe merrem me fushata, dhe jo Basha por burri me i mire ne Shqiperi e ne bote nuk fiton dot "zgjedhje" ne kete vend ku nje maune me disa ton hashash prodhim vendi blen votat e gjithe shqiptareve.

Te gjithe ata qe kakarisin sot jashte PD se "jane me te forte" e jane "me te zote" se Basha, e bejne me faj ate ose pse hyri ne 2017 ne zgjedhje fare kur mund ti kishte bojkotuar ato, ose pse "nuk e mbrojti voten nga vjedhja". Nese PD nuk do te kishte hyre fare ne zgjedhje, Shqiperia nuk do te kishte me opozite as ne leter, dhe me faj do te behej po PD nga nderkombetaret.
Sa per ate tjetren e "te forteve", disa prej karaktereve te forte qe kane dale ne skene tani ne PD, jane ata qe duan qe ta kthejne PD ne PS: pse te mos u krijojme edhe ne hapesira baroneve te droges ne Partine tone? Keta jane emisaret e baroneve te droges qe duan te fitojne edhe kalane e vetme te politikes shqiptare qe nuk e kane blere akoma: Partine Demokratike. Po e blene edhe ate, e kane gjithe politiken shqiptare ne xhep.

Edhe "e mundur" ne dy zgjedhje, PD sot eshte strumbullari i politikes shqiptare.

Nese Basha i luan kartat qe i jane dhene siç duhet, ai do te jete kryeminister i vendit brenda disa muajsh.

?
 

Ledia

😇👩‍👦‍👦😇
Pik rendesie ska kush do fitoj. Nga edi luli moni me gjithe ato pseudopolitikan qe jan te gjithe maskarej jan.po nuk u larguan keto politikan shqiperia me keq do shkoj cdo dite. Nuk e di nese ndonjeri nga ju ka kalu keto dite kufirin serbi hungari.te dhemb shpirti nga ajo qe shikon me dhjetra autobus me njerez duke u mundu te ikin. Eshte nje tmerr i vertet per ne si popull qe na ka humb shpresa e deshira per te jetu ne shqiperi. Fitoi Edi keq ku ska me. E mori Luli keq e per dreq . Une vet si person jam me PD.por fare nuk besoj qe mund te behet me mire me Lulin ne qeveri.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Komshije,

Nese ti beson se zgjedhjet e mbajtura nen Qeverisjen e Rames ishin te lira e demokratike, dhe rezultati i tyre reflekton vullnetin e shqiptareve, atehere ti ke te drejte te besosh se lidershipi i Bashes ne krye te PD ishte i dobet dhe te kerkosh doreheqjen e tij.

POR nese ti beson se ne Shqiperi zgjedhjet blihen (me fakte te botuara nga pergjimet ne gazeten gjermane BILD), ashtu siç u blene votat 4 vjet me pare, atehere ti nuk ke te drejte te akuzosh as Bashen e as PD e asnje prej partive ne opozite sot per humbjen e zgjedhjeve te meparshme: nuk ke si te humbesh zgjedhjet kur ato nuk jane zgjedhje, por kontrabande votash.

Une kam vite qe merrem me fushata, dhe jo Basha por burri me i mire ne Shqiperi e ne bote nuk fiton dot "zgjedhje" ne kete vend ku nje maune me disa ton hashash prodhim vendi blen votat e gjithe shqiptareve.

Te gjithe ata qe kakarisin sot jashte PD se "jane me te forte" e jane "me te zote" se Basha, e bejne me faj ate ose pse hyri ne 2017 ne zgjedhje fare kur mund ti kishte bojkotuar ato, ose pse "nuk e mbrojti voten nga vjedhja". Nese PD nuk do te kishte hyre fare ne zgjedhje, Shqiperia nuk do te kishte me opozite as ne leter, dhe me faj do te behej po PD nga nderkombetaret.
Sa per ate tjetren e "te forteve", disa prej karaktereve te forte qe kane dale ne skene tani ne PD, jane ata qe duan qe ta kthejne PD ne PS: pse te mos u krijojme edhe ne hapesira baroneve te droges ne Partine tone? Keta jane emisaret e baroneve te droges qe duan te fitojne edhe kalane e vetme te politikes shqiptare qe nuk e kane blere akoma: Partine Demokratike. Po e blene edhe ate, e kane gjithe politiken shqiptare ne xhep.

Edhe "e mundur" ne dy zgjedhje, PD sot eshte strumbullari i politikes shqiptare.

Nese Basha i luan kartat qe i jane dhene siç duhet, ai do te jete kryeminister i vendit brenda disa muajsh.

?
tybe tybe , prape do shohim ate filmin "Luli fle ne bythe"?
sme pelqeu ate 4 vjecarin qe e pashe lool
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Ti thua qe do kete tension te larte perballe Fevzos, qe te marre Lasiks ?! ?
Ku ka tension Kryetari moj, mesa kuptoj po e ngaterron me kryetarin tend ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ti thua qe do kete tension te larte perballe Fevzos, qe te marre Lasiks ?! ?
Ku ka tension Kryetari moj, mesa kuptoj po e ngaterron me kryetarin tend ?
Tashi kemi bere nje pakt une e ti , e mban mend?
Une sdo shaja saliun , ama lulin ma kishe fal
tashi si burre qe je , mbaje llafin e mos me merzit shume se i mora mbare te tere lool
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Se mos thash gje une, apo te lash te nenkuptoje se po me vjen keq se po shan kryeministrin e ardhshem ?
Capon dei Capi, nuk ta pranoj, te pakten nga ti. ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Se mos thash gje une, apo te lash te nenkuptoje se po me vjen keq se po shan kryeministrin e ardhshem ?
Capon dei Capi, nuk ta pranoj, te pakten nga ti. ?
Syri e shpirti me qan ta perplas per muri , po cte te bej atij respekti qe kam per ty , e tak zinxhirin gojes lool
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
@AnaVie

Mos e keqkupto Monin, pasi ajo thote:
Rama moralisht ka rene me kohe, por problemi qendron se eshte po prap moralisht me i pranueshem se opozita. Nuk behet politika duke kerkuar te heqim Ramen e duke propozuar qe te vendosim ne vend te tije nje me te keq se Rama, mendon ajo.

Por, me te keq se Rama? Paska edhe me te keq se Rama?
Kush eshte ky, se perveç pasardhesit te tij ne PS qe eshte Erjon Veliaj, une nuk njoh ndonje me te keq se Rama...

Prandaj te thash edhe me lart @Monique ti mund ta zgjatesh e sterhollosh si te duash. Mua faktet me rezultojne se Shqiperia nuk ka patur lider me te paafte deri ne tradhetar te çeshtjeve kombetare, se Rama ne keto 30 vite. Ne te gjitha aspektet...

Thene kjo @AnaVie qe bie dakort me ty, jam i bindur se çdo lloj mazhorance tjeter pa Ramen dhe shpurren e tij, do jete me e mire, per Shqiperine dhe shqiptaret...
Me i mire se Rama eshte Albin Kurti.

Pd e ps duhen pushkatuar te gjithe per tradheti
Bashke me 100 partite e tjera
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Pik rendesie ska kush do fitoj. Nga edi luli moni me gjithe ato pseudopolitikan qe jan te gjithe maskarej jan.po nuk u larguan keto politikan shqiperia me keq do shkoj cdo dite. Nuk e di nese ndonjeri nga ju ka kalu keto dite kufirin serbi hungari.te dhemb shpirti nga ajo qe shikon me dhjetra autobus me njerez duke u mundu te ikin. Eshte nje tmerr i vertet per ne si popull qe na ka humb shpresa e deshira per te jetu ne shqiperi. Fitoi Edi keq ku ska me. E mori Luli keq e per dreq . Une vet si person jam me PD.por fare nuk besoj qe mund te behet me mire me Lulin ne qeveri.
Duhet kryengritje

Duke filluar nga rrenjetE ajo parti greke duhet perjashtuar
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Duhet kryengritje

Duke filluar nga rrenjetE ajo parti greke duhet perjashtuar
Hajdeni pra ju intelektualet te shperndare neper bote , qe rrini e beni propagande virtuale dhe ngrini nje parti, se ju votojme
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Hajdeni pra ju intelektualet te shperndare neper bote , qe rrini e beni propagande virtuale dhe ngrini nje parti, se ju votojme
Njere na thoni sa perqindje ka nga ata "une votoj per pd/ps, gruaja ime voton per pd/ps, baba im voton per pd/ps, komshiu im voton per pd/ps" se vijme ne pa problem.


Ne jetojm edhe atje.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Njere na thoni sa perqindje ka nga ata "une votoj per pd/ps, gruaja ime voton per pd/ps, baba im voton per pd/ps, komshiu im voton per pd/ps" se vijme ne pa problem.


Ne jetojm edhe atje.
Nuk behet kshu llogaria o Olimbi
Por vihet me ide te qarta , cfare do i ofrosh dhe sa do ia ngresh standartin e jetes , se ne fund askujt si plas kush qeveris per aq kohe sa kushtet e jeteses.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nuk behet kshu llogaria o Olimbi
Por vihet me ide te qarta , cfare do i ofrosh dhe sa do ia ngresh standartin e jetes , se ne fund askujt si plas kush qeveris per aq kohe sa kushtet e jeteses.
Si nuk behet ashtu kur populli eshte qorr? Duhet marre parasysh njehere sa qorra ka populli dhe qorra ndaj kujt?


Te ishin Shqiptaret per kushtet e jeteses nuk do e linin fatin e vete ne duar te ps e pd, do kishte revolucion te vertet pergjat ketyre 30 viteve.
 
Top