Zgjedhjet Parlamentare 2021....

Guest

Antarë i Respektuar
Epo te shash saliun te vret i madhi.
jo i gjati tkuptohemi.

ke âne mban ti per te qen ne teme ?
Dhe une si ty kam pas mendu per saliun por po te shofesh realitetin ai ska asnje ndryshim nga kto .
Sa per ane gjithe njesoj mduken tani
 

AnaVie

Undisputed woman
Po thua qe nuk beri ndryshime per shqiperin ?
Po thua qe nuk ishte ai qe beri hapin e pare bashke me Jozin dhe Azemin per nje ndryshim rrenjesor ?
si ambjentalist dhe ne politike apo mireqenie?

p.s mos me permend 97 sepse ate lloj krize e ka kalu cdo shtet qe doli nga nje qeveri diktatoriale.
Po ti ske faj qe i fut te gjithe ne nje thes . Duhet te jetosh jasht te shohesh ndryshimin.
te sjell un nje kosovar ( qe e ka pat enderr nénen shqiperi ) apo shqiptar qe ka ikur fshehurazi nga Shqiperia per nje jeté me te mire dhe Ndoshta do te flas me Qarte se un e me nje sy me abstract . Sepse si pdiste ndoshta anoj me shume nga e djathta ama ata jo .

solli ndryshimin deri ne momentin qe u rrit pjella e komunisteve qe nuk po e leshojne me.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Po thua qe nuk beri ndryshime per shqiperin ?
Po thua qe nuk ishte ai qe beri hapin e pare bashke me Jozin dhe Azemin per nje ndryshim rrenjesor ?
si ambjentalist dhe ne politike apo mireqenie?

p.s mos me permend 97 sepse ate lloj krize e ka kalu cdo shtet qe doli nga nje qeveri diktatoriale.
Po ti ske faj qe i fut te gjithe ne nje thes . Duhet te jetosh jasht te shohesh ndryshimin
97 nuk ishte per faj te qeveris te dikurshme por fal qeverise te atehershme, fal qeverise te saliut
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk pretendon njeri se po iku djalli Rama, do vij hyjnori Basha. Do ishte budallek ta besojme.
Ama dijme gjithashtu se PD-ne e Berishes 1+2, PS-ne e Nanos-Metes-Majkos, i hodhem me te drejte ne koshin e plehrave per shume me pak zullume se çpo ben rilindja sot.

Sepse une dhe me shume te tjere (shami kuqja), jemi deshmitar te nje renie ne ekstrem te te gjitha parametrave me Ramen ne krye te Qeverise. Mos flasim pastaj per arrogancen, perbuzjen, diskriminimin, terrorin per te folur, qe vjen nga pushteti.

Pikerisht per keto arsye nese ka reagim te forte qe sjell largimin e Rames, Bashen qe s’ka as mediat, as te forte, as prokurori, as shoqata civile, e rrezon neser kollaj, pa ja lene te perfundoj mandatin, nese nuk i qendron premtimeve...
 

MO.

Be good or be good at it
Emo me boll me keto “diskutime” alla komuniste, sikur je ulur tek kafja perbri partise Mavi ?

Po te rikujtoj se Lulzim Basha eshte ministri me i afte e me i suksesshem i dy mandateve te Berishes. Rruga Durres-Kukes eshte arritja me e madhe e shtetit shqiptar ne 100 vjet histori te tij. Opozitaret e djeshem dhe pushtetaret e sotem, nga zilia dhe inati trilluan "korrupsionin me koston e projektit". Cfare kane ndertuar Nano, Meta, Majko, Rama per shqiptaret ne keto 30 vjet?
hahahahahahahhahahahahahahahah seriozisht i thu kto?
 

MO.

Be good or be good at it
Menyre te tjere per ta pastruar kete kaste te ndyre politike te Edvin Kristaq Rames une nuk di...
hahahahaha nersa une nuk shof asni argument tendin personal perpos copy-paste ato qe thote berisha-basha-bardhi-noka-bardhi-paloka ??????? asht turp i madh me u qeveris ma nga kta.....PD pa vdek sali berisha ska per tba hajer
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nuk pretendon njeri se po iku djalli Rama, do vij hyjnori Basha. Do ishte budallek ta besojme.
Ama dijme gjithashtu se PD-ne e Berishes 1+2, PS-ne e Nanos-Metes-Majkos, i hodhem me te drejte ne koshin e plehrave per shume me pak zullume se çpo ben rilindja sot.

Sepse une dhe me shume te tjere (shami kuqja), jemi deshmitar te nje renie ne ekstrem te te gjitha parametrave me Ramen ne krye te Qeverise. Mos flasim pastaj per arrogancen, perbuzjen, diskriminimin, terrorin per te folur, qe vjen nga pushteti.

Pikerisht per keto arsye nese ka reagim te forte qe sjell largimin e Rames, Bashen qe s’ka as mediat, as te forte, as prokurori, as shoqata civile, e rrezon neser kollaj, pa ja lene te perfundoj mandatin, nese nuk i qendron premtimeve...
Ne Shqiperi nuk dine cfare eshte doreheqja
Dhe si rrjedhoj nuk mund te rrezosh nje qeveri pa pasur lufte "civile"


Dhe kur ke pushtetin mediat, te fortet, prokuroria, dhe shoqatat vijne nen udheheqjen tende ose jane aq te parendesishme sa ben cte duash
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Zvogelimi i influences qe te jep pushteti, mbas daljes ne opozite, eshte baraz me ndeshkim. Keshtuqe me dt 25 Prill 2021, ne qendren e votimit qe te kane caktuar, voto edhe ti per te larguar kete kaste plot skandale qe ka mberthyer Shqiperine.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ne Shqiperi nuk dine cfare eshte doreheqja
Dhe si rrjedhoj nuk mund te rrezosh nje qeveri pa pasur lufte "civile"


Dhe kur ke pushtetin mediat, te fortet, prokuroria, dhe shoqatat vijne nen udheheqjen tende ose jane aq te parendesishme sa ben cte duash
Opo cdo qeveri te paren ate ben , kap te gjitha pushtetet
Apo me kte hap e mendesi nuk behemi ne jo
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Kryeministri i Ardhshem i Shqiperise, ka qene brilant dhe i qarte ne emisionin e oligarkut Fevziu, Opinion.
Fitore ✌✌✌✌
 
Ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare jam sinqerisht ne dileme hamletiane per ke te votoj.
Jam njeri i thjeshte e nuk marr vesh shume nga politika por mundohem te influencohem nga militantet e majte apo te djathte qofshin keta(apo edhe nga ata ish te majte qe sot jane te flakte djathtas dhe anasjelltas, po po mos u habisni e mos u cudisni sepse ka shumeeeeeee te tille dhe per mundesi probabiliteti matematik jam i sigurt qe i kemi edhe ketu ne fv mes nesh).
Te votoj Edi psikopatin, Edi hajdutin, Edi turkoshakun, Edi oligarkun?
Natyrisht qe jo sepse nuk kam votuar kurre majtas dhe nuk kam ndermend ta bej as sot.
Te votoj Lulin ish minister transporti ne kohen e "Rruges se Kombit", Lulin ish minister i jashtem ne kohen e marreveshjes se detit me Greqine ne 2009 apo Lulin ish minister i brendshem kur u vrane 4 shqiptare ne bulevard?
Apo Lulin qe e ndriti kur ishte Kryetar Bashkie ne Tr?
He cilin Lul te votoj?
Ma thote dot njeri?
Apo te votoj Lulin qe nderroi listat emerore te demoktrateve ne Durres kur u zgjodh kryetar partie kunder Olldashit?
Uuuuu po se desha harrova-Apo te votoj Lulin qe zotohet se do shkurtoje mandatin e kryeministrit por kandidon Sali Berishen 80-vjeçar, po po Sali Berishen, e lexuat mire, pikerisht ate(eshte aq i famshem sa nuk besoj se eshte nevoja te numeroj meritat qe ka ai ne prosperitetin dhe begatine e kombit shqiptar keto 30 vitet e fundit).
He pra cfare mendimi me jepni-
Automatikisht Edoganin nuk e votoj, por nuk di cilit nga Lulat e mesiperm ti jap voten....


Mirepres sugjerimet tuaja se kujt duhet t'ja jap voten time, jane te mirepritura edhe mendimet e mercenareve te pushtetit, militanteve partiake, interesaxhinjve personale etj, etj.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare jam sinqerisht ne dileme hamletiane per ke te votoj.
Jam njeri i thjeshte e nuk marr vesh shume nga politika por mundohem te influencohem nga militantet e majte apo te djathte qofshin keta(apo edhe nga ata ish te majte qe sot jane te flakte djathtas dhe anasjelltas, po po mos u habisni e mos u cudisni sepse ka shumeeeeeee te tille dhe per mundesi probabiliteti matematik jam i sigurt qe i kemi edhe ketu ne fv mes nesh).
Te votoj Edi psikopatin, Edi hajdutin, Edi turkoshakun, Edi oligarkun?
Natyrisht qe jo sepse nuk kam votuar kurre majtas dhe nuk kam ndermend ta bej as sot.
Te votoj Lulin ish minister transporti ne kohen e "Rruges se Kombit", Lulin ish minister i jashtem ne kohen e marreveshjes se detit me Greqine ne 2009 apo Lulin ish minister i brendshem kur u vrane 4 shqiptare ne bulevard?
Apo Lulin qe e ndriti kur ishte Kryetar Bashkie ne Tr?
He cilin Lul te votoj?
Ma thote dot njeri?
Apo te votoj Lulin qe nderroi listat emerore te demoktrateve ne Durres kur u zgjodh kryetar partie kunder Olldashit?
Uuuuu po se desha harrova-Apo te votoj Lulin qe zotohet se do shkurtoje mandatin e kryeministrit por kandidon Sali Berishen 80-vjeçar, po po Sali Berishen, e lexuat mire, pikerisht ate(eshte aq i famshem sa nuk besoj se eshte nevoja te numeroj meritat qe ka ai ne prosperitetin dhe begatine e kombit shqiptar keto 30 vitet e fundit).
He pra cfare mendimi me jepni-
Automatikisht Edoganin nuk e votoj, por nuk di cilit nga Lulat e mesiperm ti jap voten....


Mirepres sugjerimet tuaja se kujt duhet t'ja jap voten time, jane te mirepritura edhe mendimet e mercenareve te pushtetit, militanteve partiake, interesaxhinjve personale etj, etj.
Sugjerimi im modest: Mos voto hic!
 
Sugjerimi im modest: Mos voto hic!
Jo se nuk kam te drejte morale te kerkoj as çertifikate lindje pastaj?

Vota eshte e drejte e cdokujt por edhe detyrim nese je qytetar i pergjegjshem
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ndoshta ske te drejte te ankohesh mbi ate qe do vij
Por nese e ben , do ndihesh dyfish i perfshire
Cdo popull meriton qeverine qe e qeveris...si rrjedhoje do te thone e gizofsh

te pakten ashtu i mbush mendjen vetes , qe sje pjese e kesaj maskarade

PS: Certifikaten e merr dhe pa tu dridh qerpiku , se je tu pagu i hale me taksa ..ja kshu posi
 
Top